Chcete zažít historii, ochutnat gastronomické speciality, odpočinout si v krásném prostředí a poznat nádherné město? Vydejte se s námi do maďarské metropole Budapešť. V tomto průvodci vám prozradíme tipy na památky, ubytování a oblíbené restaurace. Kromě toho se dozvíte, jak používat městskou dopravu, jaké události byste si neměli nechat ujít a mnoho dalšího.

Proč jet do Budapešti?

Budapešť je hlavní město Maďarské republiky a ekonomicko-administrativní centrum země. Velkoměsto vzniklo v roce 1873 spojením tří měst Budína (maď. Buda), Pešti (maď. Pest) a Starého Budína (maď. Óbuda). Budapešť je známá jako největší lázeňské město na světě. Rozkládá se na obou březích řeky Dunaj.

Jaké památky vidět v Budapešti

Parlament (maď. Országház)

Budova parlamentu je jedna z nejstarších vládních budov v Evropě a najdete ji na pobřeží Dunaje v části Pešť. Určitě doporučuji také návštěvu parlamentu s průvodcem. Prohlídka probíhá v různých jazycích a navštívíte také místnost s korunovačními klenoty, kde je vystavená Svatá koruna (je zakázáno ji fotit). Lístek doporučuji zakoupit online na přesný datum a čas.

budapešť budova parlamentu

Ikonická budova parlamentu

Vstupné činí 5000 forintů (310 Kč) pro dospělého a pro studenta do 24 let je cena 2500 forintů (155 Kč).

Citadela

Velmi známým místem je také Citadela, která se nachází na vrchu Gellért v městské části Budín. Toto místo je známé také jako místo s nejkrásnějším výhledem na Budapešť.

Před Citadelou byla postavena socha Svobody, která připomíná osvobození Maďarska od nacistů. Jelikož se jedná o veřejné prostranství, nevybírá se vstupné, ale je třeba počítat s velkým počtem turistů.

výhled na Budapešť

Výhled na Budapešť

Rybářská bašta (maď. Halászbástya)

Další krásné výhledy na budovu parlamentu a řeku Dunaj si můžete užít z Rybářské bašty. Jedná se o historickou pevnost nedaleko Budínského hradu. Před baštou se nachází náměstí Svaté Trojice, kde je také socha Svatého Štěpána a kostel Matěje Korvína (maď. Mátyas-Templom).

výhled z rybáršké bašty

Vstup na baštu je zpoplatněný. Ale pokud si chcete užít noční výhledy, navštivte toto místo po 21. hodině, kdy je vstup zdarma.

Židovská synagóga (maď. Dohány utcai Zsinagóga)

Synagoga budapešť

Synagoga

Pokračujeme v městské části Pešť, kde se nachází židovská synagóga, největší synagóga v Evropě. Nachází se poblíž stanice metra Astória. Při vstupu do synagógy je povinné mít zakrytá ramena a muži musí mít pokrývku hlavy. Synagóga je v sobotu zavřená, protože občané židovského vyznání mají v sobotu svátek. Více informací a lístky si můžete zakoupit na oficiální webové stránce.

Bazilika Sv. Štěpána (maď. Szent István Bazilika)

Zůstaneme v části Pešť, jen se přesuneme o pár set metrů dál, kde najdeme Baziliku Sv. Štěpána. Tato bazilika je druhou nejvýznamnější duchovní stavbou v Maďarsku. Byla postavena na počest prvního uherského krále – Sv. Štěpána I. Jeho mumifikovaná pravice je uložena právě v této bazilice.

Bazilika Svatého Štefana

Bazilika Svatého Štěpána

Vstup do baziliky je zdarma, platí se pouze za výstup na panoramatickou vyhlídku a do pokladny (1000 forintů přímo na místě).

Széchenyiho řetězový most (maď. Széchenyi Lánchíd)

Budapeští protéká Dunaj, tak si popíšeme první most přes řeku, který spojuje městské části Budín a Pešť. Nejslavnější most je Széchenyiho řetězový most. Přestože název v překladu znamená „řetězový“, jedná se o visutý most. Byl postaven v první polovině 19. století. Během druhé světové války byl most značně poškozen, ale v roce 1949 znovu otevřen.

Széchenyiho řetězový most

Jeden z mnoha mostů přes Dunaj

Co dalšího musíte navštívit a zažít

Markétin ostrov (maď. Margitsziget)

Markétin ostrov Budapešť

Markétin ostrov z ptačí perspektivy

Nedaleko parlamentu je Alžbětin most (maď. Erzsébet híd), ze kterého se dostanete na nádherný Markétin ostrov, budapešťský “Central Park”. Pokud si chcete užít nějakou sportovní aktivitu, udělat piknik nebo jen relaxovat v přírodě, toto je ideální místo. Nádherné scenérie, běžecké trasy, plavecký bazén – vše na jednom ostrově uprostřed řeky Dunaj. Najdete zde také zpívající fontánu.

Do parku je vstup zdarma.

Velká tržnice (maď. Vásárcsarnok)

Pokud vám při prohlídce Budapešti vyhládne nebo si budete chtít nakoupit čerstvé potraviny a suvenýry, vydejte se do Velké tržnice. Je umístěna v historické budově, která vás ihned zaujme. Najdete zde místní prodejce ovoce, zeleniny, ale také uzenin a suvenýrů. Nachází se poblíž stanice metra a tramvaje – Fővám tér.

varšava tržnice

Széchenyiho termální lázně (maď. Széchenyi gyógyfürdő)

Protože Budapešť je městem lázní, musím vás taky pozvat do jedněch z nejslavnějších a největších lázní Széchenyiho termálních lázní. Lázně vás osloví už na první pohled, protože se nachází ve stavbách z roku 1909. Fungují dodnes a jsou velmi vyhledávané díky léčivé vodě, která pomáhá především pohybovému ústrojí.

Vstupenky si můžete zakoupit online na oficiální webové stránce.

lázně Budapešť

Houdiniho dům (maď. Houdini Ház)

Jestli máte chuť zažít něco magického, doporučuji navštívit dům slavného mistra úniků – Harryho Houdiniho, o kterém málo kdo ví, že byl maďarský kouzelník.

Zajímavostí je, že na prohlídku se dostanou pouze ti, kteří dokážou rozluštit tajný kód na lístku, který je klíčem k tajným dveřím. Pokud se vám nepodaří rozluštit kód, bude vám vrácena celková cena za vstupenku, ale toho se nemusíte obávat, protože pracovníci muzea velmi rádi pomohou rozluštit tajemství.

Vstupenky si zakoupíte online.

Objevujte Budapešť s místními

Powered by GetYourGuide

Dům hrůzy (maď. Terror Háza)

Milovníkům historie doporučuji navštívit Dům hrůzy. Jedná se o muzeum fašistické a komunistické diktatury v Maďarsku. V muzeu se střídají různé výstavy a jsou zde také stálé expozice.

Plavby lodí

Plavby lodí jsou v Budapešti populární a jejich nabídka je velmi široká. Můžete si vybrat od romantických plaveb kolem parlamentu a Markétina ostrova až po party plavby.

Ceny jsou různé, záleží na konkrétním dni a typu lodě, ale průměrně se pohybují kolem 4000 forintů (310 Kč) za dospělou osobu. Pokud chcete ušetřit, zakupte si minimálně 24hodinový lístek na MHD, který zahrnuje také lodě, které slouží jako hromadná doprava. Pokud zase toužíte po troše romantiky, objednejte si noční plavbu s neomezeným šampaňským.

plavba lodí budapešť

Plavba lodí je oblíbenou atrakcí

Kdy navštívit Budapešť

Osobně doporučuji navštívit Budapešť celoročně. Návštěvu můžete spojit třeba s některou z následujících událostí. 

Závod Formule 1

Pokud jste milovníkem rychlých aut a motorsportu, nemůžete vynechat závod F1. Závod se koná na známém okruhu Hungaroring asi 15 kilometrů od Budapešti, kam jezdí během prodlouženého závodního víkendu také kyvadlová doprava z centra města. Závod se koná vždy na přelomu července a srpna.

Hudební festival Sziget

Pokud máte rádi hudbu a chcete zažít festival světové úrovně, Sziget je přímo pro vás. Jedná se o jeden z největších festivalů v Evropě. Každoročně zde vystupují světové hudební špičky. Festival se koná na začátku srpna.

Svátek svatého Štěpána

Chcete zažít opravdové velkolepé oslavy? Navštivte Budapešť 20. srpna. V Maďarsku je to státní svátek a oslavuje se první uherský král – svatý Štěpán. Celý den vás čekají různé programy na náměstích a v parcích. Tradičně se skládá slib nových vojáků, probíhá přehlídka maďarské armády a pobřežní stráže. Další tradicí je ulice chutí, kde můžete ochutnat maďarské speciality, včetně dortu roku. Oslavy vyvrcholí večer velkolepým ohňostrojem nad Dunajem.

Vánoční trhy

Samozřejmě nemohu vynechat předvánoční období, kdy je Budapešť díky všudypřítomné výzdobě kouzelná. Hlavní vánoční trhy se konají na náměstí Vörösmarty Tér. Můžete zde ochutnat maďarská vína z různých regionů, štrúdl (závin) nebo “béjgli” – maďarský koláč podobný našim závinům. Bývají připravovány s ořechovou nebo mákovou náplní během Vánoc.

Budapešť je na redakčním seznamu zemí, kam se vydat v zimě. Zajímají vás i další destinace? Najdete je v článku Kde se v zimě ohřát, když nechcete letět do Asie.

Peníze a přibližné ceny

V Maďarsku se platí maďarskými forinty (zkratka Ft), přibližný kurz je 1 Kč = 16 forintů. V obchodech a restauracích jsou akceptovány debetní/kreditní karty Visa, Mastercard, Maestro.

Jakou platební kartu používáte při cestách do zahraničí? Platební karty na cestách a jak z nich vytěžit co nejvíce

Budapešť je obecně levnější než Česká republika.

  • Ubytování: hostel od 1600 forintů (125 Kč) za osobu na noc, hotel od 8000 forintů (615 Kč) za osobu na noc, Airbnb od 3500 forintů (270 Kč) za samostatný pokoj na noc.
  • Jídlo: v restauraci od 2000 forintů (150 Kč), ve stáncích od 400 forintů (30 Kč).
  • Nápoje v podnicích: voda 250 forintů (20 Kč), 0,5l pivo 500 forintů, víno 0,75l 1400 forintů.
  • Potraviny v obchodě: mléko 150 forintů (10 Kč), máslo 500 forintů, chléb 250 forintů, 1,5l minerální voda 80 forintů (5 Kč), 0,5l pivo 200 forintů (15 Kč).
  • Památky/atrakce: Budapest Eye – od 1500 forintů (115 Kč).
  • MHD: jednosměrný lístek 350 forintů (27 Kč), přestupní lístek 530 forintů (41 Kč), lístek metra na max. tři zastávky 300 forintů (23 Kč), karnet (flexibilní cestovní lístek na více jízd) na 10 jednosměrných jízd 3000 forintů (230 Kč), 24hodinový lístek 1650 forintů (125 Kč).

64 krátkých tipů a triků ZDARMA ke stažení

Nauč se cestovat chytře. Poradíme ti, jak na cestách ušetřit a naplno si je užít. Ověřené tipy ostřílených cestovatelů.

Tvé soukromí je pro nás svaté. Když tě boží cestování přestane zajímat, stačí kliknout a email zmizí v pekle.
 

Kam se vydat za gastronomickým zážitkem?

Maďarská kuchyně je velmi specifická – kdo by už nepoznal guláš, langoš, palačinky. Jsou to typická maďarská jídla. Ve většině jídel se využívá mletá červená paprika. Doporučím vám pár mých oblíbených restaurací, buď maďarské nebo mezinárodní kuchyně.
Jak je zvykem ve velkoměstech, díky rychlému životnímu stylu je tu mnoho rychlých občerstvení jako McDonald’s, Burger King, KFC atd. Kam byste tedy měli zajít na jídlo?

The Pointer Pub

Pub neslouží jen k posezení u piva a vína, ale nabízí také jídla jako burgery, pizzu, ale i výběr jídel z tradiční maďarské kuchyně. K tomu si můžete vybrat koktejly a nápoje ze široké škály.

Tento pub najdete na několika místech v Budapešti. Ceny jídel se průměrně pohybují kolem 3500 forintů (270 Kč) a koktejly kolem 2000 forintů (150 Kč).

koktejly v budapešti

Koktejly na počkání

Pekárna Lipóti (maď. Lipóti pékség)

Máte-li chuť na čerstvé pečivo, ať už na snídani nebo během dne, zavítejte do pekáren Lipóti. Mají různé druhy pečiva – slané/sladké, obložené bagety a kávu. Těchto pekáren je v rámci Budapešti přes 50.

Ceny se pohybují různě, záleží na druhu pečiva.

Retro Lángos Büfé

Ochutnejte tradiční langoš z malého retro stánku hned vedle zastávky metra Arany János utca. Langoš si můžete dát standardně jen s česnekem, sýrem, nebo vyzkoušet s opečenou cibulkou a slaninou.

Ceny langošů začínají na 400 forintech (30 Kč).

příprava langoše v budapešti

Příprava langoše

Vegan Garden

Samozřejmě jsem nezapomněl ani na vegany. Velmi dobrá veganská restaurace je Vegan Garden, která nabízí širokou škálu jídel z čerstvých a kvalitních surovin. Restaurace se nachází v průmyslově navrženém prostoru a nabízí nejen vynikající jídlo, ale i příjemné prostředí k posezení a odpočinku.

Chcete se dozvědět víc o maďarské gastronomii? Maďarsko – nejenom guláš, Balaton a lečo

Kde se ubytovat

V Budapešti jako ve velkoměstě doporučuji využívat především privátní ubytování přes stránky Airbnb. Samozřejmě v Budapešti najdete i mnoho hostelů.

  • Mezi oblíbené hostely pro solo cestovatele patří Adagio Hostel Basilica a Flow Spaces, které nabízejí ubytování ve sdílených pokojích i v dvoulůžkových pokojích.
  • Pokud hledáte více soukromí, doporučuji si vybrat z těchto skvěle hodnocených hotelů: Hotel Memories OldTown, Hotel Oktogon Haggenmacher nebo T62 Hotel.
  • Pokud se chystáte do Budapešti letecky, nebo letíte z Budapešti do některé z mnoha zemí světa, určitě doporučuji hotel Airport Stáció. Hlavní výhodou je bezplatný transfer z/nebo na letiště. Kromě toho můžete zdarma využít wellness, saunu a bazén. Hotel nabízí snídaně i polopenzi.

Prozkoumejte i další evropské metropole. Přečtěte si průvodce Tallinn – Skandinávie „on budget“Krakov – klenot mezi polskými městy.

Kam vyrazit po setmění

Budapešť je velmi multikulturní, zejména večer v barech a na diskotékách. Je zde mnoho barů, hospod a diskoték. Doporučuji navštívit ty typické.

Szimpla Ruin Bar

Z míst, která jsem navštívil, jsem nikde neviděl nic podobného. Ruin Bar je místo, které na první pohled vypadá jako stará zchátralá budova. Opak je však pravdou. Uvnitř se nachází více menších barů, kde si můžete dát drinky, víno, vodní dýmku a podobně. V prostorách je možné si sednout, zahrát si společenské hry nebo zatancovat, protože tu hraje i DJ. Szimpla se nachází 500 metrů od synagogy. Vstup je zdarma, platí se pouze za nápoje.

Beer Brothers Budapešť

Máte chuť na pivo a chcete ochutnat i opravdové maďarské pivo? Navštivte tento podnik vedle stanice metra Astória, který nabízí více druhů čepovaných i láhvových piv.

Jak se dostat do Budapešti

Máte několik možností, nejideálnější je vlakem nebo autobusem. Pro cestující z blízkosti Prahy je možné jet i letecky.

Vlak

vlak budapešť

Pravidelně každé dvě hodiny jezdí mezinárodní rychlík na trase Praha – Brno – Bratislava – Nové Zámky – Budapešť a zpět. Základní ceny lístků bez slev z Prahy začínají na 1400 Kč za zpáteční cestu. Z Bratislavy zpáteční lístek vyjde na 450 Kč. Dané vlaky končí svoji cestu na zastávce Nyugati Pályaudvar. V případě, že využijete noční vlak, ten má konečnou zastávku na Keleti Pályaudvar.

Nemáte zkušenosti s mezinárodní vlakovou přepravou? 7 tipů, jak cestovat levněji vlakem po Evropě

Autobus

Autobusy jezdí téměř každou hodinu z Prahy přes Bratislavu do Budapešti, ať už se jedná o RegioJet nebo FlixBus. Autobusy končí svoji cestu na hlavním autobusovém nádraží – Népliget, nebo u stanice Budapešť Kelenföld. Cena lístků se mění v závislosti na dni, kdy cestujete. Průměrná cena je 450 Kč z Prahy, z Bratislavy 200 Kč za jednosměrný lístek.

Letadlo

Cena letenek velmi závisí na termínu a počtu dní, jak dlouho chcete zůstat v Budapešti. Průměrná základní cena za letenku u Ryanair v ekonomické třídě je 600 Kč za zpáteční let na trase Praha–Budapešť.

Jak se dostat z letiště do centra města

Cesta z letiště je velmi jednoduchá. Dá se využít hromadná doprava nebo taxi.

Pokud si vyberete MHD, je třeba využít autobus č. 100E. Ten vás přímo dopraví do centra města přibližně za 30 minut. Cena lístku je 900 forintů (70 Kč), dá se koupit v prodejním automatu na lístky nebo přímo u řidiče.

Více informací o tomto spojení najdete na webových stránkách.

Pokud chcete využít taxi, doporučuji využít aplikaci Bolt (starý název Taxify). Cena za auto přes Bolt vychází průměrně na 6000 forintů (460 Kč) z letiště do centra na náměstí Deáka Ferenca (maď. Deák Ferenc tér).

Pokud jste zastáncem klasických taxíků, nejlepší je společnost 6×6 Taxi. Cena na stejné trase je přibližně 7000 forintů (540 Kč).

Jak se dopravovat v rámci města

Městská hromadná doprava

Nejlevnějším způsobem je dopravovat se městskou hromadnou dopravou. Lístky si můžete zakoupit na každé zastávce v prodejních automatech nebo na prodejních místech, která jsou na frekventovaných místech (letiště, železniční stanice, památky).

Cena jednosměrného lístku je 350 forintů (27 Kč). V případě cesty metrem můžete daný lístek využít i jako přestupní jen v rámci metra sítě. Při přestupu na jiný dopravní prostředek vyjde přestupní lístek na 530 forintů (40 Kč).

Pokud jdete na více dní a chcete projet město křížem krážem a využít i plavbu lodí, doporučuji zakoupit permanentku. Existují klasické 24- a 72hodinové lístky. Informace o cenách a podmínkách dopravního podniku najdete na oficiálních stránkách.

Tip redakce: Pokud chcete využít také nějaké slevy na vstupy do muzeí a atrakcí, doporučuji zakoupit Budapest Card, které jsou v nabídce od 24hodinových až po 120hodinové.

MHD budapešť

Vlak

V Budapešti je možné využít také vlakové spoje, ale doporučil bych je pouze těm, kdo se chystají navštívit i okrajové části města. V takovém případě je to nejrychlejší způsob dopravy. V rámci centra je lepší využít hromadnou dopravu. V Budapešti existují tři důležité železniční stanice: Nyugati Pályaudvar, Keleti Pályaudvar a Déli Pályaudvar. Informace o jízdenkách na vlaky a další informace lze najít na webové stránce.

Taxi

Je to jeden z nejpohodlnějších způsobů dopravy, ale také nejdražší. Taxi v Budapešti lze zavolat, objednat přes aplikaci nebo je možné je zastavit na ulici. Existuje několik druhů taxislužeb, osobně doporučuji 6×6 Taxi.

Průměrná cena za kilometr je 300 forintů (25 Kč) plus vstupní poplatek 700 forintů (55 Kč).

Uber v Budapešti není podporován, ale je možné využít podobnou aplikaci Bolt, kde se ceny liší v závislosti na řidičích v daném čase.

budapešť taxi

Sdílení jízdních kol – bikesharing

Budapešť jde s trendem ostatních velkoměst a i tady si můžete půjčit kolo, projet se na něm, kam potřebujete a tam ho odstavit. Nejrozšířenějším bikesharingem je MOL BUBI.

Ceny začínají na 500 forintech (40 Kč) za 24 hodin a je také třeba zaplatit kauci ve výši 25 000 forintů (1900 Kč). Přesné pokyny, jak používat tato kola, najdete na jejich webových stránkách.

Parkoviště

Pokud plánujete navštívit Budapešť autem, obrňte se trpělivostí. Doporučuji zaparkovat auto u nákupních center nebo u ubytování a využít městskou hromadnou dopravu, protože v centru města je velmi málo parkovacích míst a jsou placená.

Další informace o parkování najdete na webových stránkách.

Vízum a podmínky vstupu

Maďarsko je členským státem Evropské unie a je součástí Schengenského prostoru. Obyvatelům EU stačí k vstupu platný občanský průkaz.

Nezapomeňte se před cestou pojistit. Výběr těch nejlepších krátkodobých pojištění jsme popsali v článku Jak vybrat nejlepší krátkodobé cestovní pojištění

Co byste ještě měli vědět

  • Jsou zde stejné zásuvky, toalety i pitná voda.
  • Budapešť je považována za velkoměsto, je tedy dobré se připravit na rychlý a moderní život.
  • Dostupnost wifi sítě je běžná ve většině podniků. Na bezplatné wifi se však nepřipojíte na stanicích metra a na ulicích Budapešti, pokud není poblíž nějaký podnik. Díky Evropské unii můžete využívat mobilní data za stejné ceny jako v Česku.
  • Časové pásmo v Maďarsku je stejné jako v Česku.

Jak dlouho zůstat v Budapešti

V každém městě můžete strávit i jeden měsíc a Budapešť není výjimkou. Turistům bych ale doporučil navštívit Budapešť maximálně na jeden týden. Pokud plánujete navštívit i další města v okolí, klidně si můžete prodloužit pobyt na dva týdny.

Co si s sebou sbalit na víkendový pobyt do Budapešti? Inspiřte se našimi tipy na vybavení.

Co si nenechat ujít v okolí Budapešti

Turistika

Na sever od Budapešti doporučuji navštívit Pilišské vrchy a hrad Vyšehrad, odkud je krásný výhled na Dunaj.

Velencei-tó a Balaton

Pokud navštívíte Budapešť v létě, doporučuji navštívit jedno z blízkých jezer vhodných koupání a osvěžení v horkých letních dnech.

Jazykové okénko

Naučte se základní výrazy v maďarském jazyce, nebo sáhněte po triku, se kterým se domluvíte všude na světě.

dámské cestovatelské triko travel bible

  • Dobrý den – Jó napot
  • Dobré ráno – Jó reggelt
  • Ahoj – Szia (výslovnost „sia“)
  • Dovidenou – Viszont látásra (výslovnost „visont látašra“)
  • Promiňte – Elnézést (výslovnost „elnézešt“)
  • Prosím – Kérem
  • Děkuji – Köszönöm
  • Není zač – Szívesen (výslovnost „sivešen“)
  • Ano – Igen
  • Ne – Nem

Kde najdu více informací

Budapešť
Oficiální stránka města Budapešť.

Průvodce Budapeští

Informační stránka pro turisty.

Lonely Planet

Pokud preferujete tištěné průvodce, v členské sekci naleznete slevu.

Nikolas Varga

Som mladý scestovaný chalan z južného Slovenska. Nakoľko ovládam maďarský jazyk, je táto krajina pre mňa veľmi blízka. Mal som príležitosť bývať v Maďarsku približne mesiac na dobrovoľníctve, čo bola skvelá skúsenosť. Okrem toho, Budapešť a okolie navštevujem skoro každý mesiac. Preto Maďarsko nazývam aj mojim druhým domovom. Maďarsko ale nie je jediná krajina, ktorú som navštívil. Ak máš záujem sledovať moje cesty, prípadne máš ďalšie otázky ohľadne Maďarska alebo inej krajiny, veľmi rád ti poradím. Príležitosť sledovať ma je na facebookovej stránke Nikolas Varga Travelhunter.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Nejlepší pojištění na cesty?

Bez cestovního pojištění na cesty nevyrážíme. A za těch pár let cestování jsme měli dost možností prozkoumat to, co trh nabízí. Dnes používáme skvělé True Traveller. Srovnání a spoustu tipů, jak vybírat, najdete v našich článkách:

Výběry z bankomatů kdekoliv na světě zdarma a nejlepší platební karty

V Evropě si pravděpodobně vystačíte se svou běžnou kartou. Mimo Evropu se ale vždy vybavte vhodnou kartou, ušetří vám tisíce. Přečtěte si náš test platebních karet na cesty. Pro výběry hotovosti a vůbec celkovou správu financí na cestách používáme Revolut. Kartu, která by rozhodně neměla v peněžence chybět ani vám.

Nejste si jisti angličtinou?

Cizí jazyk se naučíte už za 3 měsíce. Stačí vědět, jak na to. Ze startu vám pomohou naše oblíbené ONLINE jazyky (mají i DEMO zdarma) a aplikace Duolingo. A pak stačí nezahálet a mluvit, mluvit a mluvit.

Jak na levné letenky?

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Ve zkratce: nejčastěji hledáme na Skyscanner, Kayak a Google Flights. Pro další tipy a podrobnější informace, kdy se co hodí, tu máme článek:

Jak najít bydlení?

Kvůli věrnostnímu programu a častým akčním nabídkám nejčastěji rezervujeme na Booking.com, občas na Airbnb. V Ultimátním návodu jak cestovat bez peněz ale najdete i další tipy, jak bydlet (skoro) zadarmo.

Vybíráte vybavení?

Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty.Outdoor vybavení nakupujeme v obchodě Hanibal.cz. Skvělé vychytávky, které nezaberou skoro žádné místo pak v Pod 7 kilo. A boty jedině na naBOSo.cz. Hodit se vám může také několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Jedete na hodně dlouho?

V naší knize Travel Jobs se dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Nejprodávanější na Travel Bibli

  • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
  • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
  • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
  • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled

Jeden komentář

  1. Veronika 3.12.2019 v 15:31 - Odpovědět

    Mě osobně Budapešť přišla dost drahá a to jako velkoměsto, ale jako západoevropské velkoměsto. Ostatní velkoměsta ve Střední/Východní Evropě jsou o dost levnější. Budapešť je dražší než Praha, Bratislava, Krakov, Varšava, Bukurešť, Riga, Tallinn. Dokonce, když počítám ceny vstupného, MHD a občerstvení, tak i Osaka a Tokio byly levnější než Budapešť. V Budapešti jsou také velké rozdíly mezi cenami v centru a na okraji města.