Když přijde na platby a výběry peněz na cestách, nemáme české banky moc v lásce. Proč? Především kvůli více či méně skrytým poplatkům, kterými se snaží platební operace v zahraničí zatížit.

I u bank, kde se tváří zcela transparentně, narážíme na nevýhodné kurzy při konverzích na zahraniční měnu. Na směnný kurz se často zapomíná, přitom je leckdy důležitější než poplatek za samotný výběr. Ideální je mít kartu, která účtuje pokud možno kurzem asociace (např. Mastercard či Visa) bez dalších přirážek.

Např. mBank si při výběru v zahraničí ke směnnému kurzu přidává ještě X procent (dle typu karty). Výběr tedy máte od vybírané částky 1500 CZK zdarma, ale přidáním poplatku ke směnnému kurzu vás výběr vyjde dráž, než např. jinde sice s poplatkem, ale mnohem rozumnějším kurzem.

64 krátkých tipů a triků ZDARMA ke stažení

Nauč se cestovat chytře. Poradíme ti, jak na cestách ušetřit a naplno si je užít. Ověřené tipy ostřílených cestovatelů.

Tvé soukromí je pro nás svaté. Když tě boží cestování přestane zajímat, stačí kliknout a email zmizí v pekle.
 

Zbývá tedy jen možnost založit si účet v zahraničí? Ano, dříve jsme takovou možnost zmiňovali, dnes již však mnoho možností není.

Prostě, jak stále říkáme, finanční instituce všeho druhu mění své služby týkající se poplatků za vedení účtů a používání platebních karet častěji než cestovatel ponožky. A neplatí to jen u nás, ale i v zahraničí.

Revolut – peníze na kartě jako cloudové řešení

Britská služba Revolut.com umožňuje okamžitě posílat a utrácet peníze globálně s nulovými poplatky za platby a může ji bez problémů využívat i občan ČR. Dnes stále patří k nejlepším finančním produktům pro cestovatele. Navíc se od doby vydání Travel Bible stala plně licencovanou evropskou bankou, což znamená například pojištění vkladů a spoustu výhod klasických bankovních systémů.

Výběry z bankomatů bez poplatku jsou sice na Revolut omezeny měsíční částkou zhruba 4500 Kč nebo ekvivalentem dané částky v jiné měně, to ale podle nás pro běžné cestování leckdy stačí. V případě, že vyberete více, účtují si 2 % z částky nad limitem.

Díky velice výhodným kurzům a možnosti mít na Revolut peníze v různých měnách (např. USD, GBP, EUR, AUD, CAD, THB) to pořád většinou vyjde levněji než výběry s kartou klasické banky. Aktuálně podporované měny vždy najdete v aplikaci.

Pokud kartu používáte více, doporučujeme pořídit Premium účet za měsíční poplatek 199 Kč měsíčně. Výběry z bankomatů bez poplatku jsou pak omezeny měsíční částkou 9000 Kč nebo ekvivalentem dané částky v jiné měně. K tomu ještě získáte cestovní pojištění a další výhody. Další možností je účet Metal za 299 Kč měsíčně, kde je limit pro výběry zhruba 16 500 Kč, navíc získáte například možnost 1 vstupu do letištního salonku ročně zdarma. Další se dají dokoupit.

O letištních saloncích jsme napsali celý samostatný článek. Přečtěte si jak se dostat zdarma do letištních salonků? Využijte Revolut účet

Pro oba premiové účty platí i klasické vymoženosti, jako je doručení karty do 130 zemí (většinou za 1–3 dny), v případě potíží můžete využít zákaznickou linku 24/7, kde by se vám bez prodlevy měli věnovat, atd. 

Ať už se rozhodnete pořídit si službu zadarmo, či za poplatek, potřebujete pouze telefon (případně tablet) s operačním systémem Android nebo iOS. Nainstalujete si Revolut aplikaci, vyplníte potřebné údaje a necháte si zdarma poslat platební předplacenou kartu MasterCard nebo VISA (podle typu účtu). Nám pro neprémiový účet dorazila do 10 dnů a mohli jsme ji hned začít používat. PIN ke kartě získáte z aplikace.

Revolut už jsme osobně testovali při on-line platbách všude možně i pro výběry nejen v Evropě, ale i v Thajsku, na Srí Lance, ve Vietnamu, Austrálii, Myanmaru, Japonsku, Spojených státech či na Novém Zélandu. Spousta čtenářů Travel Bible pak po celém světě. Opravdu funguje všude tak, jak slibuje. Konverze na většinu měn jsou výrazně výhodnější než u klasických bank, platí se jen poplatky provozovateli bankomatů (a zmíněná dvě procenta při překročení limitu 200 liber).

Matoušovi jednou bankomat nevydal žádaných 5000 bahtů (asi 3500 korun), ale z Revolutky je strhl. Řešení s podporou přímo v aplikaci proběhlo naprosto bez problémů a po ověření majitelem bankomatu (Siam Commercial Bank) se peníze přičetly zpátky.

Výhody

 • Karta je multiměnová, můžete vést různé měny.
  Aktuálně podporované najdete v aplikaci. Jakmile budete v Anglii a zaplatíte kartou, automaticky se peníze strhnou z účtu v librách. Tedy – pokud je tam budete mít, jinak se použije účet v jiné měně a dojde ke konverzi. Karta dnes podporuje i české koruny.
 • Výhodné kurzové přepočty
 • V případě, že kartu nepoužíváte, můžete ji bez poplatku jednoduše přes mobilní aplikaci zablokovat i odblokovat. Z důvodu bezpečnosti se vyplatí odblokovávat kartu pouze těsně před platbou či výběrem z bankomatu.
 • Revolut lze využít i k internetovým platbám, což je občas díky bezpečnosti nedocenitelné. Díky tomu, že ji můžete zablokovat, navíc ani není spojená s vaším běžným účtem, vám nikdo nemůže účet na dálku vyluxovat. V aplikaci si navíc můžete vytvořit virtuální karty na jedno použití.
 • Můžete si zdarma posílat peníze mezi jednotlivými kartami Revolut a převod se uskuteční okamžitě. Ano, kamkoliv na světě. Dá se to využít např. v případě, kdy si provozovatel bankomatu účtuje za výběr vysoký poplatek, kterému se nelze vyhnout, a tak se vyplatí výběry minimalizovat. Cestujete-li ve více lidech, může výběr z bankomatu provést jeden za všechny a ostatní mu peníze bez jakéhokoli prodlení na Revolutku pošlou.
 • Revolut pro placení i nabíjení podporuje Apple Pay a Google Pay.
 • V aplikaci přehledně vidíte, za co utrácíte peníze.
 • Na váš eurový Revolut účet vám pomocí SEPA platby může peníze posílat například i zaměstnavatel. To stejné platí i pro několik dalších měn.

Nevýhody

 • Pro převod peněz mezi Revolutkami a pro dobití prostřednictvím jiné platební karty musíte být se svým telefonem připojení k internetu.
 • Možnosti bezplatných výběrů hotovosti jsou omezené.
Už mám těch karet trochu moc. #Testovani

Už mám těch karet trochu moc. #Testovani #TravelBible

Jak nabít na kartu peníze?

Peníze můžete dobíjet prostřednictvím platební karty či odesláním peněz z kteréhokoliv evropského devizového účtu. Takže samozřejmě i z vašeho běžného českého.

Pro dobití kartou můžete využít pouze karty debetní mimo Maestro. Revolut neakceptuje dobití kreditní či předplacenou kartou.

A jak to tedy v praxi provedete? Velice jednoduše. Spustíte aplikaci, vyberete, jakou měnu chcete dobít, a kliknete na ikonku plus. Dnes už to naštěstí jde i v českých korunách, takže vybírejte primárně ty, jinak přijdete o peníze na měnovém převodu. Následně zadáte číslo karty, ze které budete posílat peníze, a částku, kterou chcete v dané měně dobít. U karty, kterou použijete pro dobití, musíte mít povolené internetové transakce. 

Z účtu se vám pak strhne adekvátní částka a automaticky se připíše na účet Revolutky. Obratem můžete vzít kartu Revolut a zaplatit s ní nebo vybrat peníze z bankomatu. Nádhera. Co myslíte?

Ještě jednodušší je to přes Apple Pay nebo Google Pay.

Druhou možností, avšak časově poněkud náročnější, je dobití zasláním peněz z účtu. Pokud máte devizový účet např. v eurech, GBP či USD a banka vám za převod neúčtuje nehorázný poplatek, můžete této možnosti využít. Postup je opět velmi jednoduchý. Pustíte aplikaci, kliknete na ikonku plus a uprostřed v horní části obrazovky vyberete Top up via Transfer. Vyberete platební instrukce pro převáděnou měnu a zadáte je do platebního příkazu. Účet, ze kterého je převod uskutečněn, musí být na vaše jméno. Za tento typ převodu si Revolut neúčtuje poplatek u žádné z podporovaných měn.

V případě, že budete chtít všechny peníze z Revolutky vybrat, můžete si je převést na běžný účet.

Revolut postupně přidává další užitečné vychytávky, tady jsou jen některé z nich:

 • Možnost rozdělit platby mezi víc lidí – na cestách k nezaplacení
 • Možnost držet na Revolut kryptoměny
 • Možnost obchodovat s akciemi a komoditami (jen premiové účty)
 • Možnost koupit si vstup do letištních salonků (u Metal účtu 1x za rok zdarma)
 • Skvěle navržené možnosti spoření obálkovou metodou, hlavně drobných částek z každé platby
 • Hezký přehled vašich výdajů, ať víte, kolik za co utrácíte
 • Možnost pojistit si telefon a další drobnou elektroniku

N26

Německá banka Number26 nabízela eurový účet, který byl i s platební kartou Mastercard vedený zcela zdarma, což by nebylo zas tak zvláštní. Účet si ale mohli založit i občané České a Slovenské republiky, a to nejdůležitější – mohli díky němu vybírat ze všech bankomatů na světě zdarma. Respektive neplatit nic za výběr bance. Poplatkům společností provozujících bankomaty se bohužel vyhnout nedá a stále přibývají.

Ale zpátky k Number26. Dnes již to bohužel není, co bývalo. Dohledáte ji pod názvem N26 a je to víceméně klasická banka. Výběry z bankomatů jsou zdarma jen u eurových výběrů (do pěti v měsíci) a u ostatních měn se platí poplatek ve výši 1,7 % z každého výběru. Takže už nic moc.

A co teď tedy s tím? Jak to řešíme my?

Snažíme se sledovat, co se v této oblasti děje, a podle toho čas od času poladit portfolio účtů a karet. Jak vidíte, pokud někdo nový vstoupí na finanční trh, ať v zahraničí či u nás, a nabídne výběry na celém světě zdarma a za nejvýhodnější kurz, není to navždy.

Držíme se zásady, že je potřeba mít s sebou víc karet a pokud možno různých typů, proto máme předplacenou kartu Revolut a k tomu karty českých bank, které mají nízké poplatky za výběr v zahraničí a pro přepočet transakce používají „rozumný kurz“ bez dalších přirážek.

Z českých bank není v současné době k zahození např. Equa bank, kde máte vedení korunového, eurového a dolarového účtu zdarma, k tomu dostanete zdarma multiměnovou kartu, tzn. ke všem účtům máte pouze jednu kartu a dle měny, v které právě vybíráte/platíte, se částka automaticky strhává z účtu v příslušné měně (pokud je na něm dostatek peněz). Výběr z bankomatu stojí 9 CZK a ke směnnému kurzu nepřičítají žádná další procenta.

DCC – Dynamic Currency Conversion. Určitě chcete verzi bez konverze, věřte nám.

Při výběrech z bankomatů v zahraničí se také vždy vyhýbáme tzv. službě DCC (Dynamic currency conversion), která je na první pohled velice lákavá, ale bohužel pekelně drahá. Jedná se o to, že vybíraná částka je přepočtená na koruny, takže ihned víte, kolik vám následně vaše banka strhne z účtu. Kurz, kterým je částka převáděna, však není vůbec výhodný a je lepší tuto službu vždy zamítat.

Čeho se úplně nezbavíte, to je poplatek, který si provozovatelé bankomatů v zahraničí leckdy účtují. Někdy však stačí obejít jich víc a máte-li štěstí, nějaký bez poplatku najdete. Poplatek si většinou účtují provozovatelé, kteří nejsou bankou.

64 krátkých tipů a triků ZDARMA ke stažení

Nauč se cestovat chytře. Poradíme ti, jak na cestách ušetřit a naplno si je užít. Ověřené tipy ostřílených cestovatelů.

Tvé soukromí je pro nás svaté. Když tě boží cestování přestane zajímat, stačí kliknout a email zmizí v pekle.
 

Např. na Taiwanu si bankomaty umístěné v řetězci 7-Eleven za výběr účtovaly poplatek, zatímco bankomaty u poboček místních bank nikoli. Ve Vietnamu to je zas sodoma gomora. Bankomaty si účtují různé výše poplatků za výběr, ke všemu ještě mají omezenou výši maximálně vybírané částky. Když tam např. byl Petr, objevil, že bankomaty Citibank vydávaly nejvíc a ani nechtěly poplatek.

Víte o podobné službě, nebo se jen chcete zeptat?

Jestli víte o podobné službě, kterou lze v ČR využít a je stejně výhodná, napište nám do komentářů. Nebo se jen chcete na něco ohledně bankovního účtu v zahraničí, případně popisovaných služeb zeptat? Šup s dotazy do komentářů. Rádi vám na ně odpovíme.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Nejlepší pojištění na cesty?

Bez cestovního pojištění na cesty nevyrážíme. A za těch pár let cestování jsme měli dost možností prozkoumat to, co trh nabízí. Dnes používáme skvělé True Traveller. Srovnání a spoustu tipů, jak vybírat, najdete v našich článkách:

Výběry z bankomatů kdekoliv na světě zdarma a nejlepší platební karty

V Evropě si pravděpodobně vystačíte se svou běžnou kartou. Mimo Evropu se ale vždy vybavte vhodnou kartou, ušetří vám tisíce. Přečtěte si náš test platebních karet na cesty. Pro výběry hotovosti a vůbec celkovou správu financí na cestách používáme Revolut. Kartu, která by rozhodně neměla v peněžence chybět ani vám.

Nejste si jisti angličtinou?

Cizí jazyk se naučíte už za 3 měsíce. Stačí vědět, jak na to. Ze startu vám pomohou naše oblíbené ONLINE jazyky (mají i DEMO zdarma) a aplikace Duolingo. A pak stačí nezahálet a mluvit, mluvit a mluvit.

Jak na levné letenky?

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Ve zkratce: nejčastěji hledáme na Skyscanner, Kayak a Google Flights. Pro další tipy a podrobnější informace, kdy se co hodí, tu máme článek:

Jak najít bydlení?

Kvůli věrnostnímu programu a častým akčním nabídkám nejčastěji rezervujeme na Booking.com, občas na Airbnb. V Ultimátním návodu jak cestovat bez peněz ale najdete i další tipy, jak bydlet (skoro) zadarmo.

Vybíráte vybavení?

Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty.Outdoor vybavení nakupujeme v obchodě Hanibal.cz. Skvělé vychytávky, které nezaberou skoro žádné místo pak v Pod 7 kilo. A boty jedině na naBOSo.cz. Hodit se vám může také několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Jedete na hodně dlouho?

V naší knize Travel Jobs se dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Nejprodávanější na Travel Bibli

 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled

 1. jiripavlik 20.8.2015 v 10:37 - Odpovědět

  Super clanek, jen k tomu Revolutu a nevyhodam, “karta tak není spojena s žádným číslem bankovního účtu. Nemůžete na ni poslat peníze převodem,” myslim ze to neni uplne pravda – Revolut karta jde dobit i prevodem na jejich ucet, nebo ne?

  Klidne i pres TransferWise, takze kdyz si clovek ulozi Revolut ucet vc. sveho reference code (VS), tak si tam muze nasypavat penize i prevodem? Aspon teda doufam, protoze jsem si nechal vydat Revolut na norskou adresu a penize tam chci posilat z ceske i anglicke karty (presneji teda uctu), a tak ani u jedne by mi nesedela billing adress kdybych to chtel dobijet klasicky kartou.

  • Petr Novak 20.8.2015 v 10:39 - Odpovědět

   Jirko, díky moc za upřesnění. Já si té možností dobíjení převodem na účet nevšiml. Opravím to.

   • jiripavlik 20.8.2015 v 10:46 - Odpovědět

    V pohode, akorat na to tady koukam. Jen pres TransferWise tam pujde posilat asi jenom libry, protoze jejich lokalni ucet je v Anglii v Barclays (takze nabizi bud lokalni sort code a account number nebo mezinarodni IBAN), a u EUR nebo USD uz jde jenom pres IBAN mezinarodne.

   • Hobbit_CZ 1.3.2017 v 23:15 - Odpovědět

    Chtělo by to asi už z gruntu přepsat. Těch změn se u Revolutu mezitím událo poměrně hodně. Většinou to bylo teda přiostření limitů transakcí a výběrů zdarma, ale mimo jiné nyní nabízí i plnohodnotný UK účet, což může být pro nemálo lidí důležitou výhodou.

  • Pepa Lobotka 29.8.2015 v 6:04 - Odpovědět

   Přes TransferWise to podle mě nepůjde. Mají regulace, které říkají, že oba účty (příjemce i odesílatel) musí být na stejné jméno. Posílal jsem takhle 1500 NZD ze svého ČR účtu na účet přítelkyně na Novém Zélandu a převod odmítli.

   • Petr Novak 29.8.2015 v 10:14 - Odpovědět

    Zajímavá regule. No jdu to rovnou vyzkoušet a uvidíme :-D

    • Pepa Lobotka 29.8.2015 v 10:17 - Odpovědět

     Doporučuji vyzkoušet až pokud peníze nutně nepotřebujete co nejdříve. Transferwise se totiž ozve, jakmile peníze dorazí k nim a pak je potřeba komunikovat s jejich supportem, …což doručení peněz o pár dní zpomalí (u mě to trvalo 2 týdny a dostal jsem se kvůli tomu do problémů).

     • Petr Novak 8.11.2015 v 16:27

      Díky Pepo. Transferwise používám často, takže jsem na časové prodlevy zvyklý :)

     • Pepa Lobotka 12.2.2016 v 10:23

      Petře, zkoušel jsi prosímtě nakonec ten převod přes TransferWise? Jak to prosímtě dopadlo?

   • jiripavlik 1.9.2015 v 11:15 - Odpovědět

    Mozna to plati jenom u nekterych men nebo podle zemi kam to jde (ne vsechny meny jdou nakombinovat a u kazde kombinace jsou asi trosku jine podminky), kazdopadne na Revolut libry pres TransferWise poslat jdou (vyzkouseno). V TW jsem si udelal adresata (Revolut Ltd., GBP a primo jejich UK ucet v Barclays pres account number a sort code a do reference moje ID), a penize za 3 dny naskocili v appce :)

    • Pepa Lobotka 12.2.2016 v 10:22 - Odpovědět

     Na strankach Revolutu https://revolut.com/FAQ tvrdi nasledujici:

     “You can deposit money to your Revolut account only from a bank account registered in your name. Transfers from third parties, including but not limited to companies, friends & family, will be returned to the sender’s account after deducting processing fees.”

     Z toho mi vyplyva, ze pres TransferWise je to bez sance, protoze prichozi platba na Revolut bude vzdy od odesilatele TransferWise Inc. (nehlede na variabilni symbol).

     Zatim jsem pres TransferWise na Revolut neprevadel, a tak by me zajimalo, jestli je tohle novinka nebo jestli Revolut TransferWise toleruje. Mate s tim nekdo zkusenosti?

     • jiripavlik 12.2.2016 v 10:25

      Pred tema 5 mesicema to urcite slo, ale nabijel jsem na Revolut velkou castku, se kterou jsem si vystacil do dneska (vyuzivam Revolut fakt jako zalozni variantu pro platby nebo kdyz potrebuju par drobnych z nejblizsiho bakomatu), takze nevim jestli to stale funguje nebo uz ne.

     • Petr Novak 12.2.2016 v 10:31

      Přesně tak. Pred 5 měsíci to šlo. Dnes už ne. Mám EUR účet u Fio a Equabank. Kupuju je přes valuto.com. Trochu komplikované ale když jsi dlouho na cestách, vyplatí se to.
      Send from my iPhone

     • Pepa Lobotka 12.2.2016 v 10:31

      Existuje tedy nějaká alternativa jak výhodně konvertovat CZK na ostatní měny?

     • Petr Novak 12.2.2016 v 11:56

      Valuto.com to umí ale nejde z něj poslat na Revolut, ze stejného důvodu. Odesílatel musi mit stejně jméno jako majitel Revolut karty. Takže potrebujes v nějaké bance na své jméno EUR/USD/GBP účet.

      Send from my iPhone

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 v 23:14 - Odpovědět

   Ano, jde to přes TransferWise, jde to v podstatě jakkoliv, protože už nějakou dobu je s Revolut kartou spojen i anglický účet na vaše jméno.

   • jiripavlik 2.3.2017 v 10:09 - Odpovědět

    Jo, ted uz to zase jde, slo to i pred tema dvema lety jak jsem psal, ale jednu chvili to bylo nejakym zpusobem omezene, kdy to tam pres TransferWise poslat neslo, ale uz si presne nepamatuju proc. Mozna se to resilo i tady nekde v komentarich.

 2. Slávek 27.8.2015 v 12:00 - Odpovědět

  Vypadá to, že při registraci na Number26 by se u emailu neměla vybírat ČR. Přišel mi totiž jen email, že jsou dostupní jen v DE a ÖT bez možnosti potvrzení emailu. Když jsem tam nechal DE, tak v mailu možnost potvrzení byla.

  • Petr Novak 27.8.2015 v 12:02 - Odpovědět

   Slávku díky za informaci. Asi se to postupně mění. Mě ještě bez problémů vzali i ČR.

  • Martin Humpolec 8.11.2015 v 16:23 - Odpovědět

   potvrzuji

  • Oleg Jaroslavovic Pasteliak 16.1.2016 v 19:31 - Odpovědět

   Potvrzuji, že při zadávání emailu je potřeba vybrat Německo. Nicméně při ověřování identity český pas nevadí :)

 3. Jan Hroznej Michek 4.9.2015 v 13:11 - Odpovědět

  Díky za super tipy!
  Vyzkoušel jsem Revolut v domovině. Funguje to skvěle! Měl jsem nějaké technické problémy se zobrazením PINu v aplikaci, ale na Supportu mi rychle odpověděli, že je potřeba aktualizovat aplikaci.
  Co se týče výběrů. Zkoušel jsem tedy výběr z bankomatu, platbu online, platbu na terminálu v obchodě jsem nezkoušel.
  Aplikace hned pípne na mobilu jak, uděláte transakci s kartou.

  Jedna věc kterou teda nechápu – vzniká to zřejmně převodem kurzu, Tedy v cizině výběrem EUR/USD/GPB by to asi nefungovalo.
  Po pár transkacích jsem byl dokonce v plusu :D

  Z mého CZ účtu se nabitím Revolutu strhlo 722 korun.
  Vybral jsem celkem 700korun z bankomatu a jeste mi na Revolut uctu zbyva 57 korun.
  No je to možný nebo dělám něco blbě :DD

  • Petr Novak 4.9.2015 v 13:18 - Odpovědět

   Ahoj Honzo,
   Díky za pěkný popis zkušenosti s Revolut kartou. Pokud jde o záhadu s výběrem a dobitím je to podle mě způsobeno zcela odlišnými přepočty. Tedy alespoň vidíš kolik s tvá banka účtuje za (EUR nebo jinou) měnu a kolik Revolut za přepočet zpět na CZK. Tím by se vážně dalo něco málo vidělat :D Bohužel ne moc. Mají limity na maximální částky.

   • Jan Hroznej Michek 4.9.2015 v 19:54 - Odpovědět

    Jo, s těma kurzama máš asi pravdu. Ten limit tam je, ale mam za to, že když ho přesáhneš, stačí zadat ID dokladu (pasu/řidičáku) a vesele vybíráš dál – nevim neozkoušeno. Pak ještě na Revolut kartě cenim, že je kalsická, neni tam bezkontaktní čip.

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 v 23:13 - Odpovědět

   To je jednoduché na Revolut účet se vám to převedlo pravděpodobně do liber za aktuální kurz, pokud libra mezitím posílila (což je absolutně možné), tak jste na účtu už neměl v přepočtu 722 Kč, ale 757 Kč. Samozřejmě to může fungovat i opačným směrem, pokud by kurz měny ve které máte na Revolutu peníze začal oslabovat.

 4. Michal David 4.9.2015 v 19:20 - Odpovědět

  Ahoj jak hodně dobrou němčinu / aj potřebuju na to video ověření… ? mě většinou musí říkat všichni věci dvakrát na poprvé mi to uteče… Případně to ověření na německé pošte jde i na české doklady ?

  • Petr Novak 6.9.2015 v 13:50 - Odpovědět

   Ahoj Michale,
   běžná hovorová angličtina postačí. Záleží kdo na tebe padne na callcentru. Někteří umějí anglicky lépe, jiní hůře. Každopádně se dá domluvit :-) 100% znalost jazyka rozhodně není podmínkou k získání účtu :-)

   • Myši 22.9.2015 v 12:58 - Odpovědět

    Ahoj, tak účet založený, ale Mailboxde.cz odmítl zásilku přeposlat, z důvodu že se jedná o bankovní kartu, krerá je vyloučená z přepravy.

    • Petr Novak 22.9.2015 v 13:58 - Odpovědět

     Ahoj,
     Tak to je podpásovka. Do teď nedělali. Existuje víc služeb, který přeposílají z DE. Třeba http://www.addressgermany.com/ Jen jak k nim tu zásilku dostat :(

     • Michaela Vorsová 7.10.2015 v 20:13

      Taktez maji karty v polozkach vyloucenych z prepravy :(

 5. pippo spark 21.10.2015 v 15:23 - Odpovědět

  Dobrý den,
  zařídil jsem si účet u Revolut.
  Hodně lidí při placení na internetu používá jiný účet kvůli bezpečnosti.
  Nechce se mi ale zatím dělat jiný účet.
  Mě napadlo, je karta anonymní v tom smyslu,že by se mohl přes kartu Revolut dostat k mojí CZ kartě a tím k mému účtu? Vím, že není karta připojena přímo k účtu, ale musím zadat svojí CZ kartu do aplikace, abych z ní mohl posílat peníze na Revolut.

  • Petr Novak 21.10.2015 v 16:13 - Odpovědět

   Dobrý den,
   Revolut má dvě možnosti. Buď tu kterou popisujete. Dobití přes vaši kartu, nebo máte druhou možnost s můžete poslat peníze převodem.

   • pippo spark 22.10.2015 v 15:40 - Odpovědět

    To jsem se tu dočetl, ale už jsme nezjistil přesně jak :-) Poradíš, prosím? může se hodit v budoucnu.
    Ale to jsem nedostal úplně přesnou odpověď, co jsem chtěl vědět.
    Já že raději použiji mobil, přeci jenom je to jednodušší. Navíc doteď všechno nakupuji na internetu přes kartu a žádný problém jsem naštěstí zatím neměl.
    Jen jsem chtěl vědět, jestli je tam stejné riziko dostat se mi k účtu, jako u placení kartou on-line.
    Ať tak či tak, Revolut se mi líbí…

    • Petr Novak 23.10.2015 v 11:37 - Odpovědět

     Jestli máš nainstalovanou aplikaci Revolut a aktivovanou (kartu už doma), tak stačí kliknout u zvolené měny na Top Up tlačítko a místo volby karty (Top up by card) vybrat variantu Top up via Tranfer. Zobrazí se ti veškeré potřebné údaje pro dobití prostřednictvím bankovního převodu. Pak už stačí jen zadat platbu buď přímo z vlastní banky nebo prostřednictvím TransferWise účtu.

 6. nsonic 21.10.2015 v 19:58 - Odpovědět

  zdravím,
  našel někdo funkční variantu přeposlání karty z Number26 do ČR? Mailbox.de je na toto nefunční. Z banky kartu odmítají poslat na jakoukoliv adresu, která je POBox..
  Díky za tipy.

  • Petr Novak 21.10.2015 v 20:22 - Odpovědět

   Napadla nás moznost nechat si kartu poslat k někomu, kdo jede do ČR na Couchsurfing ať ji přiveze. Často si lidé takto nechávají vozit a posílat věci.

   Send from my iPhone

   • nsonic 21.10.2015 v 21:34 - Odpovědět

    bohužel nikoho takového neznám..

    • Petr Novak 22.10.2015 v 9:47 - Odpovědět

     To není nutné. Couchsurfing.org ke od toho aby se lidé a kultury poznávaly.
     Send from my iPhone

 7. Barbora 2.11.2015 v 13:14 - Odpovědět

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se při dobíjení peněz na kartu Revolut, odečte poplatek za odchozí platbu v cizí měně, pokud budu dobíjet z karty vedené v CZK? Díky

  • Petr Novak 2.11.2015 v 13:41 - Odpovědět

   Ahoj, poplatek za platbu v cizí měně se ti neodečte. Převod pro tvou banku vypadá jako platba kartou v zahraničí. To pokud se nepletu nikdo nezpoplatňuje, ale kurz CZK – MĚNA do které převádíš, bude od tvé banky.

 8. Rha 27.11.2015 v 15:35 - Odpovědět

  Ahojte, ja na výbery z bankomatov v zahraničí používam Visa kartu od Zuno banky. Tiež si neúčtujú žiadne poplatky a výmenný kurz sa riadi kurzom Visa Europe. Ale vďaka vám mám už aj Revolut kartu :)

 9. Lu 14.12.2015 v 12:46 - Odpovědět

  Revolut – malé problémy // zřídil jsem si kartu – bez problémů dorazila po pár dnech. Aplikace na iphone 4 s iOs 7 by sice fungovat měla — ale žádná sláva — při verifikaci osobních údajů aplikace nebyla schopna otevřít foťák a spadla, po pár pokusech nahlásila že verifikace probíhá a tím to taky skončilo. Na chat odpovídají docela rychle (zejména Khalid) a tak se ověření muselo udělat mailem — chtějí poslat fotku dokladu + fotku držitele i tím dokladem + fotku obličeje. To poslední mne pobavilo (ale asi mají taková pravidla). Projistotu jsem apliakci smazal a nainstaloval znovu načisto. To přineslo problém nutnosti udělat verifikaci (bez ohledu na limit 1500Ł/rok) nebo chatovat — jiné možnosti byly nedostupné — takže došlo na ten mail. Hodinu po odeslání mailu Revolut oznámil že verifikuje a chvíli to bude trvat. Tak ta chvíle trvala od pátku do pondělí !?! Až další chat pak vedl k odemknutí účtu. Tak a teď to hlavní — načtení peněz z české platební karty — kreditní a charge karty mi nešly použít vůbec (KB/ČSOB/CITI), debetní po zadání 8mi číslic Revolut označil jako nepoužitelné/nekaceptovatelné (FIO/ČSOB – osobní i firemní) no a zbývá mi debetní z KB, ale tu nemám povolenou pro internet, takže teď čekám až to banka změní (ČSOB ihned, KB zítra ?)

  Takže v prvních krocích to trochu drhne… ještě zůstává varianta poslat peníze. Tím ale ztrácí Revolut kouzlo rychlého nabití…. Druhý telefon mám s Windows Mobile — a tam si Revolut zatím ani neškrtl (aplikace zktátka není)…

  • Petr Novak 16.12.2015 v 16:00 - Odpovědět

   Ahoj. Díky za sdílení zkušenosti. Žena má taky s Revolut problém s ověřením identity. Appka furt padá (iOS).
   Kreditní karty nejdou – to je logické. Jinak by z nich člověk mohl čerpat peníze bez poplatků a to nikdo nechce.
   Kdo má FIO tak má problém. Kamarádovi i když má jistojiste debetku prostě jeho FIO kartu Revolut nevezme. Dobíjel jsem přes Airbank kartu a Equa vždy bez problému.

   • TwadaCZ 19.3.2016 v 12:04 - Odpovědět

    Problem s overenim pres iOS app jsem mel taky…psal jsem na support…chteli poslat kopii atp., jak je tu i psano.

    Nez jsem tak udelal, tak jsem celou appku smaznul, restartnul iPhone…nainstaloval app znova a v pohode me to overilo, aniz by app spadla…takze i tohle muze byt cesta.

 10. Václav Kunt 3.1.2016 v 22:53 - Odpovědět

  Zkouším Revolut nainstalovat na moje Android zařízení a hlásí mi to, že ani jedno není s touto aplikací kompatibilní :-( Mám table Google Nexus 7 (Android 5.1) a telefon LG L5 II (Android 4.4.). S jakým HW používáte aplikaci vy?

  • Petr Novak 4.1.2016 v 10:18 - Odpovědět

   Mám zkušenost pouze s iOS, kde až na drobné problémy Revolut funguje bez problémů. Na Androidu má problém víc lidí, ale nevzdával bych to a zkoušel. Podle Google Play je kompatibilní od verze 4.2.

   • Václav Kunt 12.3.2016 v 8:31 - Odpovědět

    na novém telefonu s Android 5.0 (Huawei P8) již aplikace Revolut funguje!

 11. KateD 26.2.2016 v 12:31 - Odpovědět

  Btw vyzera to tak ze number26 je na slovensku uplne v pohode dostupna a aj to tu poslu :)

  • matousnew 27.2.2016 v 16:58 - Odpovědět

   Ano, už tam fungují oficálně. Nám ji bohužel jen tak nezpřístupní. Nemáme euro :-/

  • Petr Novak 23.3.2016 v 7:42 - Odpovědět

   Ano, už je to tak. Slovensko jsme doplnili

 12. Standa 22.3.2016 v 13:51 - Odpovědět

  Ahoj, zkousim si zalozit ucet u Number26 (jsem z Cech). A narazim na problem. 1) Kdyz zadam uz na zacatku, ze jsem z Cech, tak mi prijde omluvny mail, ze sluzba pro me neni dostupna a nepusti me to dal. Teoreticky muzu lhat a uvezt, ze jsem ze Slovenska a nechat si tam k nekomu poslat kartu. 2) Tady je dalsi problem, ze nejde zmenit jmeno u shipping address, takze muzu jen doufat, ze by tam postak ten dopis hodil, i kdyz na kasliku neni jmeno ze zasilky. To je nejaka novinka nebo jak jste to prosim resili/ neresili? Kdyz budu lhat, ze jsem ze Slovenska, nebude jim potom vadit, ze mam cestky pas? :)

  • Petr Novak 23.3.2016 v 7:41 - Odpovědět

   Ahoj. Je to jak píšeš. Při registraci je nutné zvolit, zemi, kam si chceš nechat účet poslat. Jméno u shippingu změnit nejde. Pokud si kartu necháváš poslat ke známému, domluv se ať ti na schránku dá dočasně i tvé jméno. Obě informace jsem do článku přidal. Díky za doplnění.

 13. Standa 22.3.2016 v 14:09 - Odpovědět

  Jeste jenom pro upresneni k clanku – Revolut neni podporovan na tabletech s Androidem. Sam jeden vlastnim (5,1) a nenecha me to nainstalovat, pisou o tom i na svych strankach. A TransferWise uz podporuje CZK.

  • Petr Novak 23.3.2016 v 7:42 - Odpovědět

   Díky za upřesnění. Mění se to jak na běžícím páse :-)

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 v 17:32 - Odpovědět

   Už je.

 14. Lucka 6.4.2016 v 8:25 - Odpovědět

  Ahoj!
  Uvažuju, jak moc jsou tyto věci použitelné bez smartphone? U
  Revolut je to jasné, ale i o Number26 jsem četla, že bez smartphonu
  (nebo triku s virtuálním smartphonem v počítači) platby nepotvrdím. Asi
  jsem poslední člověk na světě bez něj, než finančně spíš proto, že jsem
  se zatím nechtěla stát otrokem aplikací, i když mnoho z nich je
  užitečných (a ještě bych ho hned rozbila, minimálně obrazovku :/ ).
  Myslíte,
  že obecně na cestování je nějaký smartphone prostě věc, která se
  vyplatí příliš na to, abych se jí bránila? A jaký se případně nejvíc
  hodí na většinu šikovných cestovatelských aplikací (kompatibilita)?
  Díky!

  • Petr Novak 6.4.2016 v 8:47 - Odpovědět

   Ani Numbrer ani Revolut se bez smartfonu nedá použít.

   • Lucka 6.4.2016 v 16:09 - Odpovědět

    A když už bych si obecně kvůli cestování nějaký pořizovala, jaký by se dal doporučit (hlavně kvůli kompatibilitě s různými aplikacemi na cestování a s Number26, ideálně i trochu odolnější)?

    • Petr Novak 6.4.2016 v 16:22 - Odpovědět

     Já jsem iPhonový, takže za mě nějakou verzi iPhonu. Odolnost zajistíš kryty dle potřeby.

 15. David Z 10.4.2016 v 20:23 - Odpovědět

  Ahoj,

  jaká je vaše zkušenost s rychlostí dodání karty? 23. 4. odlétám, je možné to ještě stihnout? Případně je možné si nechat kartu zaslat i do latinské Ameriky?
  Díky za info

  David

  • Petr Novak 11.4.2016 v 3:24 - Odpovědět

   Většinou to trvá měsíc. Takže to asi nestihneš. Kartu si můžeš nechat poslat kamkoli, ale kamarádovi třeba na Bali vubec nedorazila, což mohlo být způsobeno mnoha jinými problémy :-)

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 v 17:33 - Odpovědět

   Teď už chodí v řádu několika dní.

 16. David Z 11.4.2016 v 23:26 - Odpovědět

  Ahoj,

  má někdo zkušenost s výběry v zahraničí u Zuno banky?
  Díky!

 17. iToncek 3.5.2016 v 6:58 - Odpovědět

  Chtěl jsem se zeptat, zda se dá nějak obejít 3% poplatek za dobití Revolut karty dolary. Co když si na kartu dobiju EUR nebo GBP a pak normálně v USA zaplatím. Na kartě nebudou žádné dolary, takže by se částka měla strhnout např. z eurového účtu. Účtuje se i tady nějaký 3% poplatek nebo podle jakého kurzu se ty peníze přepočítají?

  Díky Tom

  • Petr Novak 4.5.2016 v 8:55 - Odpovědět

   Poplatek je pouze při dobytí karty USD. Pokud si dobiješ EUR a zaplatíš v USA pak jen dojde dle aktuálního kurzu Revolut k přepočtu na USD ale už tam žádné další poplatky nejsou. Týká se to čistě dobytí.

   2016-05-03 13:58 GMT+08:00 Disqus :

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 v 17:30 - Odpovědět

   Ten poplatek tam je jen v případě, že bys to dobíjel z USD debetní či kreditní karty (mají vyšší poplatky pro obchodníky). Pokud si tam pošleš USD bankovním převodem, tak tam žádný poplatek není a samozřejmě si tam můžeš poslat EUR či GBP a zdarma si je kdykoliv za přesný středový kurz směnit na USD, či prostě jen platit kartou a při každé platbě tam proběhne směna za středový kurz (vyjma víkendu, kdy přičítají 1%). Jen pozor, že ty směny zdarma jsou “jen” do 5000 liber, pak je poplatek 0.5% (stále výrazně lepší, než za kolik ti peníze smění banky, protože ty tě okradou na kurzovém rozdílu.

 18. Martin 11.5.2016 v 13:26 - Odpovědět

  Ahoj, zkoušel někdo otevřít v poslední době účet u Number26? Při registraci zadávám Country of residence – Germany, nationality – Czech Republic a shipping address – adresa v Německu ale vždy mi to píše, že účet nelze otevřít bez udání důvodu.

  Dělám něco špatně nebo změnili podmínky?

  Díky moc, Martin

 19. Pakman 18.8.2016 v 10:21 - Odpovědět

  Zdravím :) mohu se nechat zasílat týdenní výplatu na mou revolut kartu? :)

  • Petr Novak 18.8.2016 v 10:29 - Odpovědět

   Ano je to možné, ale nepřijde mi to moc praktické :)

   • Pakman 18.8.2016 v 10:36 - Odpovědět

    Děkuji :) jsem momentálně v Irsku, kde nastupuji do práce, ale mpmentalne nemám účet zde v Irsku, tak mě zajímalo zda jako dočasně řešení lze použít revolut.:)

 20. Matěj Švec 22.11.2016 v 12:26 - Odpovědět

  Ahoj, nevím, jestli jsem to dobře vyčetl v podmínkách, ale vypadá to, že Number26 už nenabízí výběry zcela zdarma. Je tam něco o 1,7% a další kulišárny. Jaká je ale jinak výhoda mít účet u N26 oproti vlastnit pouze kartu Revolut? Stejně jde člověku hlavně o výběry z bankomatů a placení v obchodech a na internetu… A ještě jedna, možná hloupá otázka, ale je jedno jakou měnu použiju pro uložení peněz na kartě, když pak budu vybírat z nějaké exotické měny (rupie, juany atd.. ) ?

  Díky

  • petr 22.11.2016 v 12:54 - Odpovědět

   Ahoj,
   vyčetl jsi to dobře. Number 26 se změnila a už nabízí výběry zdarma pouze v EU kde je EURo. V tenthle okamžik se už vyplatí spíš Revolut karta. Když budeš vybírat z Revolutky nějakou exotickou měnu, tak je ideální mít tam peníze v EUR nebo Librách.

 21. jarda p 22.11.2016 v 13:17 - Odpovědět

  Ahoj, pokud jsme to vyčetl dobře, tak to vypadá, že Number26 už neposkytuje výběry z bankomatů po světě zdarma (pouze pro Eu, ve světě píší něco o 1,7 % z částky).
  Jaká je vlastně výhoda mít u nich účet oproti samostatné kartě (např. zmiňovaná Revolut)? Stejně člověk řeší většinou jen platbu na internetu/ v obchodu a výběry.

  A ještě jedna, možná hloupá otázka. Jakou měnu je vhodné zaslat na kartu, když jí pak využíváte k výběrům nějakých exotických měn (rupie, juany…)? Je jedno, jestli eur/gbp ?

  Dík

  • Petr Novak 22.11.2016 v 15:26 - Odpovědět

   Ahoj,
   vyčetl jsi to dobře. Number 26 se změnila a už nabízí výběry zdarma pouze v EU kde je EURo. V tenthle okamžik se už vyplatí spíš Revolut karta. Když budeš vybírat z Revolutky nějakou exotickou měnu, tak je ideální mít tam peníze v EUR nebo Librách.

 22. jitka 15.12.2016 v 10:00 - Odpovědět

  ahoj, je možné poslat peníze na účet Number26 z Paypalu?
  Díky za odpověď :-)

  • Petr Novak 15.12.2016 v 10:05 - Odpovědět

   Ahoj. Pokud je to tvůj Paypal a účet Number tak ano.

 23. jarda p 15.12.2016 v 14:53 - Odpovědět

  Tak smutná zpráva. Kromě toho, že Number26 zrušila zdarma výběry z bankomatů, opičí se teď nově i Revolut. Právě proběhl update jejich podmínek. Nový uživatelé jsou tím postiženi rovnou, ti stávající od února. Poplatek mají 2%, stejně jako Number26. To už se snad vyplatí víc i obyč. airbank s výběrem po světě za kilo.

  • Petr Novak 15.12.2016 v 15:20 - Odpovědět

   Tak to je smutné. Tyhle 2 karty měly potenciál. Nezbývá než pro výběry zdarma v zahraničí využít možností RB a Unicredit Bank, kdy při 15k příjmu / měsíc nabízí výběry kdekoli na světě zdarma. Nebo pak za 9Kč od EquaBank s multiměnovou kartou.

   2016-12-15 14:53 GMT+01:00 Disqus :

   • Hobbit_CZ 1.3.2017 v 17:25 - Odpovědět

    Jaké výběry zdarma? Žádné takové výběry zdarma žádná česká banka nenabízí. Já tady https://www.rb.cz/informacni-servis/informacni-a-online-sluzby/kurzovni-listek jasně vidím poplatek 2.75%-4.18% skrytý v kurzovém rozdílu (podle toho zda se jedna o devizovou či valutovou operaci). To, že směnárna nebo banka má velký nápis “BEZ POPLATKU” neznamená, že vás neokrade jinak. Revolut dá přesný středový kurz, takže v praxi při směně (platbě) 100 EUR ušetříte 75-113 Kč oproti zmiňované Raiffeisen (do 200 liber měsíčně, pak stále ale 21-59 Kč). Ta úspora se samozřejmě násobí s množstvím vybraných EUR.

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 v 17:17 - Odpovědět

   To není pravda, jen snížili limit na £200 za měsíc. Dále Airbank má kromě poplatku za výběr ještě skrytý polatek 2.3% v kurzovém rozdílu na to hodně lidí zapomíná. Revolut vám dá přesnej středovej kurz, banky vám dají kurz nákup či prodej, které jsou od sebe většinou 5-10%.

 24. Milka Lexis 7.1.2017 v 14:42 - Odpovědět

  Ahojte, chcela som si zriadiť účet na Revolut, no pýta ma to “Referral Code (optional)” a ja sa nikde neviem dopátrať, že čo to vlastne je a ako to zistiť, bez toho ma to ani nepustí ďalej, viete mi poradiť ?
  Ďakujem

  • Petr Novak 7.1.2017 v 14:51 - Odpovědět

   Optional znamená, že není nutno vyplňovat, pokud nevíš. Asi jde o nějaký slevový kód, nebo tak podobně. Mělo by tě to bez něj rozhodně pustit. Chyba je asi někde jinde. Tohle pole může zůstat klidně prázdné.

   2017-01-07 14:42 GMT+01:00 Disqus :

 25. Tom 15.1.2017 v 9:59 - Odpovědět

  Ma nekdo zkusenosti s registraci u Number26? Zda se, ze v CR uz neni mozne registrovat, nabizi pri registraci pouze Slovensko, a asi ve tretim kroku, kdy se vyplnuje vase adresa tak se na tom skonci, jelikoz CR tam nikde nedate….

 26. Iva 12.2.2017 v 19:39 - Odpovědět

  REVOLUT – v současné době nabízejí níže uvedené měny a další připravují:

  AED, ALL,AMD, AOA, ARS, AUD, AZN, BAM, BBD, BDT, BGN, BHD, BMD, BND, BOB, BRL, BSD, BWP, BYN, BYR, BZD, CAD, CHF, CLP, CNY, COP, CRC, CVE, CZK, DKK, DOP, DZD, EGP,ETB, EUR, FJD, GBP, GEL, GHS, GIP, GNF, GTQ, HKD, HNL, HRK, HTG, HUF, IDR, ILS, INR, IQD, ISK, JMD, JOD, JPY, KES, KGS, KHR, KRW, KWD, KYD, KZT, LAK, LBP, LKR, MAD, MDL, MGA, MKD, MMKMNT, MOP, MUR, MVR, MWK, MXN, MYR, MZN, NAD, NGN, NIO, NOK, NPR, NZD, OMR, PAB, PEN, PGK, PHP, PKR, PLN, PYG, QARRON, RSD, RUB, RWF, SAR, SBD, SCR, SEK, SGD, SRD, THB, TMT, TND, TOP, TRY, TTD, TWD, TZS, UAH, UGX, USD, UYU, VEF, VND, VUV, WST, XAF, XCD, XOF, XPF, ZAR, ZMW.

  • Petr Beneš 8.4.2017 v 20:20 - Odpovědět

   Chápu správně, že teď už je možné kartu dobíjet i v CZK a vyhnout se tak transakčnímu poplatku mojí banky? Nebo se musí dobíjet stále v USD, GBP nebo EUR?

   Díky

   • Petr Novak 8.4.2017 v 20:39 - Odpovědět

    Bohužel ne. Nevím odkud se vzala informace o té hromadě měn, ale Revolut (alespoň mě) stále nabízí pouze 3 měny. EUR, USD, GBP.

 27. Ferdinand Alexanderovič 27.3.2017 v 21:44 - Odpovědět

  Tak aktualne:
  N24- 5 vyberu zdarma/mesic, pak za 4€/vyber
  Revolut- 200liber zdarma/mesic, pak 2%

  • Petr Novak 27.3.2017 v 22:19 - Odpovědět

   Super. Díky za update.
   Petr

 28. Andrej Gajdos 27.6.2017 v 11:03 - Odpovědět

  Mate niekto skusenosti s Monzo?

  • Petr Novak 27.6.2017 v 11:13 - Odpovědět

   Ano. Monzo mám a je to aktuálně nejlepší řešení. Jen ji pošlou pouze po UK. Takže je potřeba mít nějakého známého, ke kterému si ji necháš poslat.

 29. Petr 8.9.2017 v 12:52 - Odpovědět

  Ahoj, nevite prosim jak prijde ta debetni karta od Revolutu? Momentalne se pohybuji po Australii a za 3 tydny prijedou rodice, tak by mi ji vzali, jen nemaji ode me plnou moc na vyber posty kdyby to prislo doporucene nebo do vlastnich rukou. diky moc, Petr

  • Petr Novak 8.9.2017 v 13:03 - Odpovědět

   Ahoj. Přijde normálně ne-doporučeně poštou, takže nepotřebují plnou moc.

 30. Hana Malkova 21.1.2018 v 13:50 - Odpovědět

  Ahoj!
  Mate nekdo zkusenost s uctem u Transferwise? Koukam, ze nabizi multimenovy ucet bez poplatku, vypada to zajimave. Zda se, ze vbrzku budou nabizet k uctu kartu s vybery do 200 liber mesicne zdarma.

  • Petr Novak 21.1.2018 v 14:08 - Odpovědět

   Ahoj,
   s převody přes transferwise mám. Používám pravidelně pro převody. O případné kartě ale nic moc nevím.

   • Hana Malkova 21.1.2018 v 16:42 - Odpovědět

    Na webovkach maji “coming soon for everyone”, tak snad ano. Zaznamenala jsem, ze se o sluzbe Transferwise zminujes, ale netusila jsem, ze je to plnohodnotny ucet, pouzitelny treba i pro prijimani mzdy v zahranici.
    Jinak diky moc za spoustu uzitecnych informaci, jak v knize, tak tady. S pozdravem, Hanka

    • Petr Novak 21.1.2018 v 17:26 - Odpovědět

     Účet je celkem novinka. Dřív tato možnost nebyla.

     Petr

     2018-01-21 16:42 GMT+01:00 Disqus :

 31. Jana 2.6.2023 v 11:45 - Odpovědět

  Mohl by mi prosím někdo aktuálně poradit, ze kterých bankomatů lze Revolut Standard kartou vybírat v cizině (Chorvatsko) zdarma? Koncem května jsem z bankomatu vybrala 200 €. Jsem si vědoma poplatku 1,28 € za nadlimitní výběr – nad 4.500 Kč. Účet mám v €. Ale banka – bankomat mi napočítal dalších 5,31 € “za použití stroje – poplatek za přístup”. Děkuji.

  • Matouš Vinš 6.6.2023 v 12:39 - Odpovědět

   Dobrý den, koukal jsem v rychlosti na různá fóra a nevypadá to moc nadějně, bankomaty si skoro všechny připočítají svůj poplatek za použití zahraniční karty a nejde se tomu vyhnout (podobně je to třeba v Thajsku nebo Vietnamu). Co jsem našel, tak jediná bez poplatku by mohla být Agram banka.