Treking ve Skandinávii – cesta za polární kruh

10.01.2017|Kategorie: Členská sekce, Evropa, Tipy a triky, Země|

Plánujete vyrazit s batohem do národních parků Skandinávie a vyzkoušet treking i za hranicemi České republiky? Já už tam byla a ráda se podělím o získané informace. Poradím vám, jak ušetřit peníze nebo čas, zpestřit si cestu a jak zabalit batoh.

Stezka pro skútry není shůdná v létě, ale někdy stojí za to jí kousek využít.

Kam na treking vyrazit?

Nejhezčí treky, oficiální značené turistické trasy, se nachází až na severu Finska, Norska a Švédska. Tam jdete divočinou a několik dní nespatříte člověka. Anebo se míjíte s místními, kteří jsou na tom jako vy – hltají nádhernou přírodu a kochají se okolím.

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dopravit do Skandinávie, je jednoznačně letadlo.

Do Helsinek, Osla i Stockholmu se ceny zpátečních letenek pohybují na léto od 2000 Kč z Berlína nebo Prahy (mimo turistickou sezonu i levněji). Velice výhodné nabídky lze najít z Vratislavi, např. podzimní let za 500 Kč do Stockholmu. Pohodlné hledání nabízí AZair. U nízkonákladových společností se bohužel připlácí kolem 1000 Kč za zavazadlo.

Jestli s sebou chcete vzít auto, nebojte se vybrat téměř jakýkoliv evropský přístav, ze kterého pravidelně vyráží trajekty přes moře do severní Evropy. V pohodě se tak dopravíte z Dánska (osoba s autem za 1600 Kč).

Zbývá základní rozhodnutí: Přiletět do hlavního města, nebo až za polární kruh?

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o trekování ve Skandinávii dozví?

 • Jak se efektivně dostat na místo
 • Co si zabalit
 • Kde se najíst
 • Jak kempovat
 • Trekingové stezky 

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Nejlepší informace jsou bohužel jen v místních jazycích, ale i tak lze leccos vyčíst. Skvělé stránky s užitečnými informacemi o Norsku jsou ut.no. Přidám ještě tipy na zajímavé trasy, tentokrát v češtině.

Teď už víte vše potřebné. Nebojte se vyrazit sami, ve Skandinávii je bezpečno a pravděpodobnost, že potkáte nebezpečnou divokou zvěř, je minimální. Myslete na karmu – pokud se budete hezky chovat k přírodě, ona vám také nic neudělá.

Johana Vinšová

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

3 komentáře

 1. tomasjindrich 15.1.2017 at 9:43 - Reply

  “Například přejezd Finska trasou Helsinki–Inari trvá nejrychlejším spojem 20 hodin a studenty stojí polovičku, což vychází okolo 4500 Kč.” Ta cena je děsivá, nemá tam být 450kč?:)

  • Petr Novak 15.1.2017 at 11:52 - Reply

   Bohužel je to tak. Opravdu 4500,- 🙁

  • JanaBr 1.3.2017 at 20:41 - Reply

   Na cestování po Finsku autobusem doporučuju Onnibus, relativně nová firma, alternativa k předraženým státním autobusům (asi nějaká větev od firmy Polskibus operující Polsku). Směrem na sever momentálně jede nejdál do Levi, což už je slušná polovina Laponska (čili Inari to není, ale rozhodně lepší než nic). Cena (v předstihu a v určitý dny) 20e, na kratší vzdálenosti se dá natrefit na jízdenky za euro.
   (A navíc jsou to doubledeckery, čili když je člověk při nástupu hbitej, může se usadit na přední sedadlo ve druhým patře. A to prostě chceš, ten čtrnáctihodinovej výhled na les svrchu :-)) )

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!