Norsko – nekonečné fjordy, dechberoucí národní parky a nevyzpytatelné počasí

03.04.2016|Kategorie: Členská sekce, Evropa, Země|

Norské bohatství leží zejména v ropě, cestovatelé však ocení hlavně bohatství přírodní. Země fjordů, vodopádů, ledovců, ostrých vrcholků hor i mírně zvlněné pobřežní krajiny nabízí nekonečné outdoorové vyžití. Přírodní krásy jsou doplněny barevnými domečky s všudypřítomnými vlajkami. Ačkoli je Norsko jednou z nejdražších zemí na světě, pokud se uskromníte a obětujete nějaký ten komfort, lze tam cestovat překvapivě levně.

Proč tam jet?

Jedním slovem – allemannsrett. Právo přístupu do volné přírody a k jejímu užívání. V praxi to znamená možnost trekování a přespávání téměř kdekoli. Ano, i v národních parcích. Samozřejmě za předpokladu dodržování určitých pravidel. Hledáte-li opravdovou divočinu, kde týdny nepotkáte člověka, pijete vodu z řek, sbíráte borůvky a kamarádíte jen se soby, našli jste právě zemi zaslíbenou. Svým nespočtem řek, jezer a pobřežních vod nabízí Norsko ideální podmínky pro rybaření, ale třeba i seakayaking.

V kraji za polárním kruhem lze pozorovat hned dva unikátní jevy – v létě půlnoční slunce a v zimě polární záři. V kraji drsných Vikingů narazíte i na historické artefakty. Dnešní Norové jsou však na rozdíl od svých předků mírumilovní a sympatičtí. Na pomyslném žebříčku bezpečnosti pro cestování se tak Norsko staví na čelní příčky. A pokud hledáte ještě jeden důvod, proč tam jet, vězte, že v dalekých krajích na severu žijí trollové. Jestli nějakého potkáte, přistupujte k němu prosím s úctou.

Reine, Lofoty

Reine, Lofoty

Co se o Norsku dozví pouze členové Travel Bible?

  • Jak se tam jednoduše a levně dostat
  • Kdy tam jet
  • Kolik potřebujete peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Kde zjistit více?

Severské listy
Česky psaná všehochuť zajímavých článků o severských zemích.

Norge.cz
České stránky o Norsku, přehled základních informací i tipy na výlety.

Visit Norway
Oficiální turistické stránky Norska se spoustou užitečných informací a odkazů.

YR.no
Bude se vám hodit. Předpověď počasí pro naplánování slunečných výletů.

Norwayonabudget.com
Spousta tipů, jak nenechat v Norsku majlant a co si užít zadarmo.

English.dtn.no
Stránky Norské trekkingové asociace, kde najdete vše od tras po ubytování na trecích.

Lonely Planet

Kdo raději tištěné průvodce, může si k Norsku koupit Lonely Planet v češtině. V členské sekci na ni máte slevu 🙂

54

Petra Obrovská

 

Úvodní fotka: Lofoty, Jirka Martišek z psanihrave.cz

Fotka v náhledu: Ondra Brém

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!