Ukazujeme lidem,
že cestovat není drahé ani složité.

Zbavit strachu z neznámého, usnadnit první kroky a předat praktické tipy

Chceme aby lidé cestovali dlouho, na vlastní pěst a s otevřenýma očima, ušima i srdcem. Proč? Cestování člověka učí, umožní mu poznávat nové věci, lidi, kultury,  rozšiřovat si obzory a rozvíjet se. Pomůže mu dávat si věci do souvislostí, lépe pochopit ostatní, tolerovat. Pochopit, že každý problém má více stran a ne vždy je jen jediný pohled správný.

Jen díky poznání jiných zemí si také uvědomujeme, jak se u nás máme dobře. Česká republika je jedna z nejkrásnějších, nejpestřejších a hlavně nejbezpečnějších zemí světa. Možná si  – my Češi – rádi stěžujeme, ale také máme neuvěřitelnou schopnost řešit problémy netradičními způsoby a pomoct ostatním, když to nejvíc potřebují. Pokud bychom celý život seděli doma na zadku, asi bychom si to nikdy neuvědomili. Rozhodně ne tak silně.

Věříme tak, že cestování nám všem pomáhá lépe poznat i překonat sama sebe a pracovat s vlastním strachem.

Jak to děláme?

Sdílíme praktické tipy a triky, kterém lidem ušetří peníze, usnadní cestovaní a pomůžou si cestu naplno užít. Sami jim jdeme vlastním příkladem, cestujeme téměř neustále a předáváme naše zkušenosti dál. Věnujeme se zéjmena tématům jako digitální nomádství, dobrovolničení, udržitelné dlouhodobé cestování a levné letenky, doprava a bydlení. Publikujeme průvodce, které výrazně usnadní plánování výletů do mnoha destinací.  Kromě toho pravidelně sdílíme i různé příběhy, zkušenosti a zážitky ostatních cestovatelů. A že jich není málo.

Naše know-how předáváme v mnoha podobách. Napsali jsme Travel Bibli a píšeme další e-booky, ve kterých se podrobně věnujeme specifickým tématům. Publikujeme podrobné a kvalitní články v magazínu a přednášíme všude po republice. Točíme a následně šíříme online kurzy a publikujeme podcast. Kromě toho pořádáme jednou ročně Slow Travel Festival o udržitelném dlouhodobém cestování.

NÁŠ TRAVEL BIBLE TEAM

Evangelisté, ti jež přinesli Travel Bibli

Petr s Matoušem napsali knihu a mysleli, že tím to celé skončí. Jenže on to byl teprve začátek. Postupně se přidávají další apoštolové, aby pomohli se šířením slova božího cestovatelského.

MATOUŠ VINŠ

Cestuji, píšu o tom, natáčím a fotím. Krom toho spravuji reklamní kampaně na Facebooku. Díky digitálnímu nomádství se mi doslova otevřel svět. Už čtvrtou zimu budu trávit v teple a poznávat svět. Chiang Mai v Thajsku se za tu dobu stalo mým druhým domovem. Zamiloval jsem se i do Vietnamu, Austrálie, Laosu, Holandska a Íránu.

PETR NOVÁK

Cestování je pro mě drogou.Postupně jsem mu přizpůsobil osobní i pracovní život. Jsem tvůrce funkčních webů (i tohoto), autor kurzu TravelHackingu. Každý rok musím navštívit minimálně jednu zemi ve které jsem nikdy nebyl a zatím plním plán víc než úspěšně . Na cestách trávím alespoň několik měsíců z roku.

Alena Bartošová
Alena BartošováŠéfová redaktorka
Jindra Dvořák
Jindra DvořákMistr jazyka
MÍŠA NOVÁKOVÁ
MÍŠA NOVÁKOVÁNástěnkářka
Pavla Trávníčková
Pavla TrávníčkováContent girl
Damian Małaczyński
Damian MałaczyńskiPolský atašé
Markéta Makovská
Markéta MakovskáStážistka