01.04.2017|Kategorie: Afrika, Členská sekce, Země|

Afrika – pro dobrodruhy už to není pouze Keňa a Tanzanie, nebo dovolenková letoviska na severu. Cestovatelé začínají objevovat krásy i ostatních států tohoto magického kontinentu. Namibie je jedním z nich. Tato země je výborným odrazovým můstkem k proniknutí do afrického kontinentu a jeho kouzla.

Proč si vybrat Namibii

V poslední době se o Namibii mluví čím dál víc – ať už v souvislosti s rozvojem, národními parky, rozmanitou přírodou nebo právě v souvislosti s domorodci. Na zajímavosti jí přidává i to, že v Namibii můžete nalézt jak krásu pobřeží oceánu a různorodost pouští, tak i zážitek z divoké přírody a hor v kaňonu.

Namibie skýtá velkou nabídku prožitků, aktivit a dobrého jídla. Můžete si užít historii, nespoutanost místa, nezkaženou přírodu a laskavost lidí. S rozvojem této země můžete jako bonus pozorovat i vzrůstající komfort a bezpečnost pro turisty. Hlavní město je čisté, velmi dobře značené a krásné. Výpadky proudu, špatné silnice nebo zácpy abyste opravdu pohledali. Pokud nemáte zkušenosti s Afrikou a stále k ní máte respekt, doporučuji začít právě zde.

Jak se tam dostat

Do Namibie létají často spoje od našich sousedů – převážně z německého Berlína nebo Mnichova. Často se jedná o přímé lety, nebo lety s přestupem v JAR. Odtud je to již jen něco přes hodinku letu do hlavního města Windhoek.

Dají se sehnat lety například za 22–25 tisíc Kč přímo z Prahy (Istanbul–Johannesburg–Windhoek). Poměrně levně vycházely poslední dobou letenky s KLM přes Amsterodam a Johannesburg do Windhoeku. Lety zavedly i aerolinky Qatar Airways, například z Mnichova do Windhoeku s jedním mezipřistáním. Jelikož se do Namibie vydává čím dál víc turistů, je možné najít opravdu různé kombinace letů, cen i aerolinek, které vám vyhovují.

Kdy vyrazit

Namibie se nachází na jižní polokouli a tomu odpovídá počasí. Zima ale není takového rázu jako u nás – po celou dobu mezi květnem a začátkem září je teplota poměrně stálá (mezi 15 a 21 stupni). V srpnu přichází vítr, takže chladnější počasí je o to nepříjemnější. Nicméně pro cestování je srpen jedním z nejvhodnějších měsíců, stejně jako duben a květen.

Letní teploty dokážou být dost nepříjemné – šplhají až k 40 °C (léto je říjen až březen/duben). Období dešťů přichází od října do prosince slabší, od ledna do dubna silnější. Od září do prosince je počasí vcelku příjemné (krom slabších dešťů), počítejte ale s tím, že teploty mohou překročit 30 °C. Prosinec na cestování nedoporučuji – silnice jsou většinou plné, protože lidé hodně cestují za příbuznými.

Pouštní duny u Swakopmundu

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde zjistit více

Namibia Travel
Rozsáhlejší informace o historii, politice, ekonomii, ale také například o jednotlivých parcích, částech země, ubytování a další.

Wikitravel
Stále lepší a lepší projekt Wikipedie, kde dnes najdete téměř vše, co na cestách potřebujete.

Lonely Planet
Kdo raději tištěné průvodce, může si k Namibii koupit Lonely Planet v angličtině. V členské sekci na něj máte slevu.

Namibií vás provedla Hanka Mašátová, která vždycky snila o cestě do Afriky, takže když se naskytla příležitost, neváhala. Namibie byla první dalekou destinací, kam odjela na delší dobu – v rámci pracovní stáže. Hanku naprosto překvapila svou vyspělostí a velmi jí usnadnila start do dalších cest. Naprosto ji okouzlila svou rozmanitou přírodou a různorodostí i divokostí, přitom ale bezpečím a pořádkem, a nakopla k tomu, aby se o pár let později vydala pracovně do Ugandy.