Namibie – málo známý drahokam, který se mezi africkými zeměmi vymyká

01.04.2017|Kategorie: Afrika, Členská sekce, Země|

Afrika – pro dobrodruhy už to není pouze Keňa a Tanzanie, nebo dovolenková letoviska na severu. Cestovatelé začínají objevovat krásy i ostatních států tohoto magického kontinentu. Namibie je jedním z nich. Tato země je výborným odrazovým můstkem k proniknutí do afrického kontinentu a jeho kouzla.

Proč si vybrat Namibii

V poslední době se o Namibii mluví čím dál víc – ať už v souvislosti s rozvojem, národními parky, rozmanitou přírodou nebo právě v souvislosti s domorodci. Na zajímavosti jí přidává i to, že v Namibii můžete nalézt jak krásu pobřeží oceánu a různorodost pouští, tak i zážitek z divoké přírody a hor v kaňonu.

Namibie skýtá velkou nabídku prožitků, aktivit a dobrého jídla. Můžete si užít historii, nespoutanost místa, nezkaženou přírodu a laskavost lidí. S rozvojem této země můžete jako bonus pozorovat i vzrůstající komfort a bezpečnost pro turisty. Hlavní město je čisté, velmi dobře značené a krásné. Výpadky proudu, špatné silnice nebo zácpy abyste opravdu pohledali. Pokud nemáte zkušenosti s Afrikou a stále k ní máte respekt, doporučuji začít právě zde.

Jak se tam dostat

Do Namibie létají často spoje od našich sousedů – převážně z německého Berlína nebo Mnichova. Často se jedná o přímé lety, nebo lety s přestupem v JAR. Odtud je to již jen něco přes hodinku letu do hlavního města Windhoek.

Dají se sehnat lety například za 22–25 tisíc Kč přímo z Prahy (Istanbul–Johannesburg–Windhoek). Poměrně levně vycházely poslední dobou letenky s KLM přes Amsterodam a Johannesburg do Windhoeku. Lety zavedly i aerolinky Qatar Airways, například z Mnichova do Windhoeku s jedním mezipřistáním. Jelikož se do Namibie vydává čím dál víc turistů, je možné najít opravdu různé kombinace letů, cen i aerolinek, které vám vyhovují.

Kdy vyrazit

Namibie se nachází na jižní polokouli a tomu odpovídá počasí. Zima ale není takového rázu jako u nás – po celou dobu mezi květnem a začátkem září je teplota poměrně stálá (mezi 15 a 21 stupni). V srpnu přichází vítr, takže chladnější počasí je o to nepříjemnější. Nicméně pro cestování je srpen jedním z nejvhodnějších měsíců, stejně jako duben a květen.

Letní teploty dokážou být dost nepříjemné – šplhají až k 40 °C (léto je říjen až březen/duben). Období dešťů přichází od října do prosince slabší, od ledna do dubna silnější. Od září do prosince je počasí vcelku příjemné (krom slabších dešťů), počítejte ale s tím, že teploty mohou překročit 30 °C. Prosinec na cestování nedoporučuji – silnice jsou většinou plné, protože lidé hodně cestují za příbuznými.

Pouštní duny u Swakopmundu

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Chystáš se na dlouhou cestu? Nezapomeň se správně vybavit!

Cestovní pojištění na dlouho

Máme pro tebe srovnání těch nejlepších pojištění.

Vybavení na cesty

Pořádné vybavení na cesty, které vydrží i ty nejdrsnější podmínky, je základ. To nejlepší koupíš u Hanibala!

Energii pro tvůj notebook nebo mobil

Bez náhradní baterie se dneska obejde jen málokdo. Ty nejlepší ti dodá Ilin.

Kde zjistit více

Namibia Travel
Rozsáhlejší informace o historii, politice, ekonomii, ale také například o jednotlivých parcích, částech země, ubytování a další.

Wikitravel
Stále lepší a lepší projekt Wikipedie, kde dnes najdete téměř vše, co na cestách potřebujete.

Lonely Planet
Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Namibií vás provedla Hanka Mašátová, která vždycky snila o cestě do Afriky, takže když se naskytla příležitost, neváhala. Namibie byla první dalekou destinací, kam odjela na delší dobu – v rámci pracovní stáže. Hanku naprosto překvapila svou vyspělostí a velmi jí usnadnila start do dalších cest. Naprosto ji okouzlila svou rozmanitou přírodou a různorodostí i divokostí, přitom ale bezpečím a pořádkem, a nakopla k tomu, aby se o pár let později vydala pracovně do Ugandy.


Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.

Travel Bible a Travel Jobs + roční VIP členství + 2 Items
Před 3 hodinami zakoupil(a) Jan z města: Praha 6
 
Ebook + roční VIP členství
Před 7 hodinami zakoupil(a) Ivo z města: Rožnov pod Radhoštěm
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 13 hodinami zakoupil(a) Tomáš z města: Praha 6 - Suchdol
 
Tištěná kniha Travel Jobs + e-book + 1 Item
Před 13 hodinami zakoupil(a) Kateřina z města: Hlinsko
 
Ebook + roční VIP členství
Před 16 hodinami zakoupil(a) Renata z města: Podbřezí
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Jan z města: Plzeň
 
VIP členství na 1 rok
Před 1 dnem zakoupil(a) Kateřina z města: Liberec 5
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 1 dnem zakoupil(a) Michal z města: Radovesnice I
 
Roční VIP členství + ebook Travel Bible
Před 1 dnem zakoupil(a) Aleš z města: Ostrava 2
 
E-kniha: Procestuj svět jako učitel angličtiny (ePub, Mobi, PDF)
Před 2 dny zakoupil(a) Kryštof z města: Dobřichovice
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 2 dny zakoupil(a) Milan z města: Hradec Králové
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 2 dny zakoupil(a) Tomáš z města: Praha 10
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 2 dny zakoupil(a) Tomáš z města: Brno
 
Cestování – nejlepší životní investice
Před 2 dny zakoupil(a) Daniel z města: Hrádek
 
E-kniha: Procestuj svět jako učitel angličtiny (ePub, Mobi, PDF)
Před 3 dny zakoupil(a) Martina z města: Ústí nad Labem