Jižní Korea – opomíjený kus Asie

01.01.2018|Kategorie: Asie, Členská sekce, Země|

Jižní Korea není pro většinu lidí zrovna obvyklá turistická destinace, alespoň pro cestovatele ze Západu. Lidé mířící do Asie raději zvolí tropický jihovýchod či zdánlivě kulturně bohatší Japonsko nebo Čínu. Proč tedy vyrazit do země, která je navíc ve válečném stavu se svým sousedem a nad níž visí hrozba jaderného útoku? Jednoduše řečeno: prožít si pořádný kulturní šok.

Zahrada v paláci Gyeongbokgung

Proč jet do Koreje

Jižní Korea zažila obrovský ekonomický boom v druhé polovině 20. století a v posledních letech udává trendy celému zbytku Asie. Vlna korejské popkultury zaplavila mladé lidi od Číny až po Thajsko či Indonésii a je stále populárnější i na Západě. Vyspělost, modernost a neustálé směřování k dokonalosti ostře kontrastuje s tradičním korejským životním stylem – vždyť starší generace Korejců ještě pamatuje válku, chudobu a realitu života v rozvojové zemi.

Stejně jako u Japonska platí, že nejzajímavější na Koreji jsou její lidé, na rozdíl od jejího ostrovního souseda je však Korea stále poměrně nezkažená masovým turismem a pořád si zachovává jedinečnost a autenticitu. Soul ale je momentálně jednou z nejoblíbenějších asijských destinací, takže kupujte letenku, než město zaplaví pouliční prodejci klíčenek a selfie tyček.

Ačkoli nejatraktivnější na Koreji jsou města, kde se cítíte jako v obřím zábavním parku, země nabízí něco pro každého. Ať už to jsou královské paláce, buddhistické kláštery, pláže, národní parky, čajové plantáže, sopečný ostrov Jeju, nebo – pro fanoušky historie – odkaz korejské války a Severní Koreje.

Tradiční korejský oděv – hanbok

Jak se tam dostat

Z Prahy do Soulu létá desetihodinový přímý spoj od Korean Air, ten ale většinou nebývá nejlevnější variantou. Ceny zpátečních letenek Praha–Soul se pohybují mezi 12 a 20 tisíci, akční se dají sehnat kolem 10 000 korun. Nejlevněji vychází ruský Aeroflot či polský Lot, lze to ale například i s Emirates. Pokud se už někde na asijském kontinentu nacházíte a chcete si udělat výlet, máte štěstí – do Koreje létá nepřeberné množství asijských nízkonákladovek za velmi dobré ceny.

Nevíte si rady s lovem výhodných letenek? Zkuste Petrův #TravelHacking: Kurz o tom, jak procestovat svět levně nebo zdarma.

Kdy vyrazit a proč v tuto dobu

Jihokorejské počasí je poměrně extrémní. Zatímco v létě panují vlhká úmorná vedra, navíc spojená s obdobím dešťů, zimy bývají naopak suché a mrazivé. Nejlepší doba, kdy vyrazit, je mírnější období mezi tím – jaro, nebo brzký podzim. Na jaře navíc můžete pozorovat rozkvetlé sakury.

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc info

Nejlepší jsou podle mého názoru YouTube kanály expatů žijících v Koreji. Krásně vystihují jak cestovatelské tipy, tak současné trendy a kulturní rozdíly.

Eat Your Kimchi

Simon a Martina odjeli do Koreje učit angličtinu a na YouTube si díky postřehům a historkám udělali takové jméno, že dnes jsou z nich full-time entertainers. Po sedmi letech v Koreji se přesunuli do Japonska, ale jejich kanál je pořád nejlepším zdrojem zábavy a informací.

Megan Bowen

Aka Chonunmigooksaram (korejsky „jsem Američanka“) má podobný příběh a dotýká se i témat jako móda a kosmetika či randění po korejsku.

Lonely Planet

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Karolína Koubová

Studentka VŠCHT, ve volném čase cestuji většinou sólo a dobrovolničím v hostelech. Právě si dávám tříměsíční pauzu od zimy a laboratoří ve slunném Portugalsku, ale Asie, hlavně Jižní Korea, je moje srdeční záležitost a ráda bych tam jednou zkusila žít delší dobu. Momentálně nebloguju, ale najdete mě na Instagramu jako @stellaprotisvetu, kde sdílím pokud možno co nejméně přibarvenou realitu mých cest.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.

Pánské cestovatelské tričko
Před 5 hodinami zakoupil(a) Jana z města: Dvůr Králové nad Labem
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 6 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 6 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 6 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 6 hodinami zakoupil(a) Tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Tištěná kniha Travel Jobs + e-book
Před 8 hodinami zakoupil(a) Martin z města: Hradec Králové
 
Ebook + roční VIP členství
Před 13 hodinami zakoupil(a) Blanka z města: Horní Slavkov
 
Roční VIP členství + ebook Travel Bible
Před 14 hodinami zakoupil(a) Veronika z města: Praha
 
Online kurz: Digitální nomádství & Práce na dálku + 1 Item
Před 23 hodinami zakoupil(a) Katherine z města: Hrušová
 
Ebook + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Petr z města: Liberec
 
E-kniha: Travel Jobs
Před 1 dnem zakoupil(a) Nikola z města: Nýdek