Recenze Travel Bible

Bezprostřední ohlasy

z emailů i sociálních sítí

Ahoj Travel Bible =)
Nejdriv bych vam chtela podekovat, moc se mi libi, co delate a jste mi velkou inspiraci.
V srpnu vyrazime s pritelem na cestu, ktera nema jasny datum navratu a mate v tom trochu prsty. Diky!
Nikola
Chci vám jen popsat, jak mi Travel Bible pomohla a tím také poděkovat za vaši práci. Tištěnou verzi jsem si pořídil minulý rok a od té doby jsem byl po různých částech Evropy a přítelkyně se konečně nebojí se mnou jet ???? Ne, že bych otočil svůj život, ale vaše rady a entuziasmus mi pomohl si více zorganizovat práci a rozjet život po škole. Hodně mě to nakoplo a váš podcast považuji za to jedno z nejlepších, co mi zvedne náladu každé pondělí cestou vlakem. Díky za vaši práci
Jirka
Zdravím!
Chtěla jsem vám moc poděkovat za napsání tak super knížky jako je Travel Bible. Bylo tam spousta užitečných tipů, triků a informací o kterých jsem neměla vůbec tušení (Ale to byl asi záměr, že? :D). Byly tam odpovědi na otázky, které jsem ani nestihla položit. Všechno dokonalé! Opravdu super knížka a určitě ji doporučím dál!!
Karolína

Ahoj Matouši a Petře,
dovolte mi úvodem Vám poděkovat za napsání Travel Bible. Před nedávnem jsme si jeden výtisk koupili a během chvíle ho všichni členové našeho týmu zhltli. Spousta užitečných tipů na jednom místě a navíc přehledně uspořádaných. Vaše kniha nám dala ještě něco jiného. Zaprvé jsme zjistili, že nejsme sami, jestli mi rozumíte a zadruhé se ukázalo, že uvažujeme “správným” směrem. Na celou řadu věcí a postupů jsme si přišli sami.
David

Ahoj, zrovna čtu vaší knížku a je fantastická. Dokonce tak moc, že jsme si právě koupili letenky na island. Díky!
Lukáš

Slova zkušených cestovatelů

Adam Marčan: naucmese.cz

Svěží pohled na cestování ve 21. století. Mně blízká filozofie, proložená praktickými tipy, které jsem už nyní od kluků okoukal a začal sám používat. Pro mě to nej, co si v češtině o novodobém cestování můžete přečíst.

Karel Wolf: kolemsveta.cz

Jsem fascinován kvalitou a kvantitou obsahu, která se v cestovatelské bibli nachází. Z nezkušeného cestovatele dělá Travel Bible zkušeného, a ze zkušeného dela super-zkušeného. Knihu doporučuji jako povinnou četbu pro všechny, kteří chtějí své cestování obohatit o velké množství tipů a triků na cesty.

Michelle Losekoot: losekoot.cz

Travel Bible je jako náš zcestovalý kamarád, kterého jsme všichni chtěli vždycky mít, abychom se ho mohli ptát na triky, rady a vychytávky. Myslím si, že o cestování něco vím, ale stejně jsem v knížce našla mnoho praktických a konkrétních triků a tipů, které mi ušetří peníze, energii i stres.

„Neviděl jsem tak ucelený návod jak vyždímat maximum zážitků z každé koruny při cestování.”

Čech ve Vietnamu

Lukáš Nevosád: travel.sygic.com

Povinná četba pro každého, kdo se chce vydat dál než na týden do Chorvatska s cestovkou. Kniha je nabitá informacemi. V každé sekci najdete osobní zkušenosti a doporučení autorů tak i přehršel odkazů na prověřené služby a zdroje.

Petr Klymec: travelmassive.com

Kluci vás s lehkostí a humorem zahrnou užitečnými, z vlastní praxe prověřenými informacemi a cestovatelskými vychytávekami. Záběr knihy je téměř vyčerpávající, na své si přijdou jak úplní začátečníci, tak i léty ošlehaní cestovatelé. Cestování není jen o poznávání vzdálených míst, ale i sama sebe, božích rad jak na to se vám dostane požehnaně.

Štěpán Trojánek: Pod 7 kilo

Knihu jsem slupl jako malinu a při tom stihl posbírat nejednu lahůdku v podobě rad na cestování. Tipy, kde a jak sehnat levné letenky a ubytování, se přetavily v praxi hned na naší první cestě.

„V Travel Bibli jsou odpovědi na všechny důležité otázky týkající se cestování. Proč cestovat? Kam? Za kolik? Kde se ubytuji? Kde najím? Z čeho to všechno zafinancuji?”

Nestačí? Koukni na podrobné recenze

na blozích a webech dalších božích cestovatelů

Recenze Travel Bible aneb podrobný návod jak začít cestovat

Parádní průvodce nejen pro ty, kteří se teprve chystají začít cestovat, ale také pro zkušené cestovatele, kteří se zde dozvědí celou řadu vychytávek, jak si cestu ještě víc zjednodušit a navíc ušetřit.
Gigaplaces.com

Travel Bible tě zbaví pochybností, že cestování je drahé, složité a nedostupné!

Matouš s Petrem se pustili do díla, které mohlo, jako spousta jiných knih o cestování za poslední roky, skončit v propadlišti dějin. Ale neskončilo, naopak. Dílo se podařilo a myslím, že je to jedna z nejlepších knih o cestování, které jsem kdy četl. Kdyby kapitolu za kapitolou postupovala třeba i moje babička, udělali by tvůrci Travel Bible cestovatelku i z ní.
My Lost Hat

Travel Bible: Příručka pro dobrodruhy

Cestopisů i průvodců po turistických destinacích už vyšlo opravdu hodně a jen těžko byste hledali místo na mapě, které ještě žádný cestovatel nezaznamenal. Travel Bible mezi knihami o cestování ovšem vyčnívá, protože radí, jak si konkrétně zařídit, abyste na cestu vůbec mohli vyrazit a užili si ji i za relativně málo peněz na úplné maximum.
Magazín Dobré knihy

Stezky polárního vlka varují: Tahle kniha změní váš (cestovatelský) život

Nechci se rouhat, ale fakt, že jsem nepřijala žádnou běžnou víru, není nic tajného. Já jsem si totiž našla novodobé náboženství – je jím cestování a moderní prorokové Matouš Vinš a Petr Novák sepsali tohle učení do přehledné a ucelené „Bible”. V Travel Bibli najdete odpovědi na všechny důležité otázky týkající se cestování.
Stezky polárního vlka

 Jedna z mála knih o cestování z níž nečiší ani ego autorů, ani snaha vydělat

Během četby jsem měl neodolatelný pocit, že bych se měl sebrat a někam vyrazit, což samozřejmě udělám. A díky Travel Bible možná i levněji než obvykle. Považuji se za zkušenějšího až zkušeného cestovatele a nečekal jsem, že mě Travel Bible osloví tolika prakticky využitelnými novinkami. Nevyužiji vše, ale něco určitě. Pánové, díky za skvěle odvedenou práci.
Topi Pigula pro foto-trip.cz & Respekt blog

Travel Bible – Cestuj!

Kniha o cestování, kterou napsali Matouš Vinš a Petr Novák. Ultimátní příručka jak cestovat levně po světě, která logicky navazuje na kurzy Travelhacking: Jak na nízkonákladové cestování kolem světa a Dobrodruhem na plný úvazek. Kniha, kterou by měli zařadit do povinné literatury už dětem na prvním stupni. Alespoň bychom pak nebyli všichni takoví zaprdlí.
Martin Humpolec na svém blogu

Kde se o nás i Travel Bibli mluví v médiích?

20:50 minuta

Tak na co čekáš? Jsme připravený k odletu

kniha travel bible

Název