Berlín – „poor but sexy“ európska metropola

06.06.2017|Kategorie: Členská sekce, Evropa, Země|

Berlín je úžasné a charizmatické mesto, plné mladých ľudí z rôznych kútov sveta. Umenie, móda a hudba má veľký vplyv na to, ako mesto vyzerá a ako sa v ňom človek cíti.

Prečo ísť do Berlína?

Ak si k hlavnému mestu Nemecka čo len „pričuchnete“, hneď sa budete cítiť viac „free“ a „open-minded“. Zažijete skvelú atmosféru v niektorom z mnohých parkov, na streetfood festivaloch alebo v berlínskych kluboch. Pochutnáte si na skvelom jedle, super nemeckom pive a na mojom obľúbenom nápoji „Club matté“. Nahliadnete do mnohých múzeí či na rôzne výstavy. Môžete ísť nakupovať do malých a štylových obchodíkov, nasiať niečo z nemeckej histórie alebo sa len tak bicyklovať po meste. A to všetko za veľmi dostupné ceny. Ste už na ceste?

Ako sa do Berlína dostať

Z Prahy chodí do Berlína denne niekoľko autobusov a vlakov. Priemerná jednosmerná cesta autobusom stojí cca 500 Kč a vlakom niečo okolo 800 Kč. Samozrejme môžete nájsť aj lacnejšie či drahšie lístky. Všetko záleži od toho, na aký deň a čas lístok kupujete a ako veľmi dopredu si ho idete kúpiť. V piatky poobede sú lístky väčšinou najdrahšie, no v pondelok na obed kúpite lístky za výhodnejšie ceny.

Tipy na levné cestování vlakem do Německa a po Německu.

Mnoho českých turistov chodí do Berlína aj autom, keďže to je často najpohodlnejšia a aj najrýchlejšia doprava. Podľa toho, aký ste šofér, sa do Berlína dostanete za 3 až 5 hodín. Ale pozor. Keď sa rozhodnete ísť do Berlína autom, budete potrebovať ekologickú známku, ktorú si viete objednať alebo kúpiť na niekterom z týchto miest.

Kedy tam ísť a prečo v túto dobu

Ideálná doba na návštevu Berlína je určite leto, prípadne jar. Vtedy sú ulice a parky plné ľudí, všetko ožíva a mesto má úžasnú atmosféru. V lete vám vôbec nebude vadiť presedieť celý deň v parku pri grilovačke s pivkom alebo mattéčkom v ruke.

Na jeseň a zimu môže pôsobiť Berlín troška depresívne, ale to neznamená, že by ste ho vtedy nemali navštíviť. Akurát ho neuvidíte v plnej kráse.

Víza a podmienky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde nájdete viac info

In Heart Berlin
Berlínčania a expati, ktorí v meste žijú, čerpajú mnoho inšpirácie na aktivity z tohto lokálneho portálu.

Visit Berlin
Informačný portál o Berlíne. Nájdete tu praktické informácie o otváracích hodinách rôznych miest, dátumy festivalov a iné.

Gabka Koščová
Osobný blog autorky, kde nájdete aj praktického sprievodcu na trojdňový výlet v Berlíne.

Lonely Planet
Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Gabka Koščová
Průvodkyní Berlínem byla Gabka Koščová, která se po 7 letech v Praze přestěhovala na 2 roky právě do Berlína a pak do jihovýchodní Asie. Baví se obsahovým marketingem a narazit na ni můžete na blogu.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.
E-kniha: Travel Jobs
Před 10 hodinami zakoupil(a) Gabriela z města: Trsice
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 13 hodinami zakoupil(a) Vladimír z města: Praha 10
 
Obnovené roční VIP členství
Před 15 hodinami zakoupil(a) Daniel z města: Hrádek
 
Jak vyzrát na cizí jazyky
Před 19 hodinami zakoupil(a) Petr z města: Přerov
 
Ebook + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Martin z města: Praha