Varšava – nechte se vtáhnout a vzplane láska až za hrob

04.02.2019|Kategorie: Členská sekce, Evropa, Země|

Ačkoli je Varšava hlavním městem našeho souseda Polska, většina českých cestovatelů volí na prodloužený víkend spíše Berlín, nebo Budapešť. A je to škoda. Varšava totiž nabízí silný, historicky podmíněný zážitek, který jen tak někde nenajdete. Kašlete pro jednou na památky, sedněte si do jedné z místních kaváren, přečtěte článek nebo knihu o varšavské historii a nechte se unést neopakovatelnou atmosférou města, které doslova vstalo z popela.

varšava

Varšava rozhodně není město bez identity

Proč jet do Varšavy

Říká se, že Berlín je evropský New York. O Varšavě se zas traduje, že je novým Berlínem. Ať už jsou tyto příměry jakkoli pravdivé, věřte, že Varšava je jiná. Možná je to dané tím, že byla za války téměř celá zničená, možná tím, že hipsterská scéna v postkomunistických kulisách dostává úplně jiný rozměr. Pravda je ale taková, že uvolněnější atmosféru byste na sever od Česka jen stěží hledali. Vychutnejte si kouzlo hlavního polského města v pohodových kavárnách, divokých barech, ale i naučných muzeích, které vás budou bavit.

Jak se do Varšavy dostat

Záleží jen na vás, kterou z možností dopravy do polského hlavního města zvolíte. Při rozhodování budete muset brát v potaz cenu přepravy, dobu strávenou na cestě a pohodlí. Ostatně jako vždycky.

Nejrychleji se do Varšavy dostanete přímým leteckým spojem z Prahy. Zpáteční letenka v méně vytížené dny vás vyjde na 2500 korun a víc, ke zpátečním víkendovým letenkám budete muset přihodit dalších minimálně 1000 korun. Z Brna, Ostravy ani Bratislavy se do polské metropole přímým leteckým spojem bohužel nedostanete.

Cenově přijatelnější je cesta vlakem. Při včasném zakoupení zpáteční jízdenky se dostanete na 1000 korun z Prahy, nebo něco kolem 700 korun z Ostravy. Doporučujeme nasednout na jeden z přímých spojů z Prahy nebo Břeclavi, popřípadě po cestě směrem na Ostravu. Přeprava vám zabere několik hodin – z Prahy počítejte s 8 až 10 hodinami, z Břeclavi s 6 až 8 hodinami, z Ostravy se do Varšavy dopravíte za necelých 5 hodin.

Chcete jet do Varšavy vlakem? Přečtěte si článek 7 tipů, jak cestovat levněji vlakem po Evropě.

Z Prahy a Hradce Králové se do polského hlavního města dostanete také přímým autobusovým spojem, nejvýhodnější zpáteční jízdenku koupíte za 750 korun. Na cestě z našeho hlavního města ale na palubě autobusu strávíte 10 až 12 hodin.

varšava

Přestože je toto polské město o něco dál než jiná hlavní města našich sousedů, za návštěvu rozhodně stojí

Kdy vyrazit a proč v tuhle dobu

Stejně jako do ostatních středoevropských měst, i do Varšavy můžete vyrazit v průběhu celého roku. Nejpříjemněji se ve městě budete cítit v teplých měsících, kdy si užijete vysedávání na terasách kaváren a barů, v parcích a třeba i polehávání na městské pláži u řeky Visly. Naopak během chladnějších měsíců musíte počítat nejen s nižšími teplotami, ale také s kratší dobou slunečního svitu. Obecně řečeno, nejlepší doba k návštěvě polské metropole je mezi dubnem a zářím.

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc info

WarsawTour.pl

Oficiální stránky pro turisty, kde najdete většinu odpovědí na vaše otázky.

WarsawGuide.com

On-line průvodce polským hlavním městem.

AnnaEverywhere.com

Kompletní průvodce zpracovaný travel bloggerkou Annou Karsten.

Lonely Planet

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Jana Ščamburová

Průvodce po Varšavě sepsala Jana Ščamburová, rádoby cestovatelka, která se intenzivněji poflakuje po světě už dva roky. O své zážitky z cest se pravidelně dělí na Instagramu pod přezdívkou @withthebagonmyback. A pokud nebude líná, bude se tak brzy dít i na webu.

 

 

 

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!