Vídeň – vznešená a elegantní metropole

20.04.2020|Kategorie: Členská sekce, Evropa, Země|

Hlavní město Rakouska bylo dle celosvětově uznávaného průzkumu Mercer Quality of Living Survey, průzkumu kvality života, již podesáté v řadě oceněné jako nejlepší město pro život. Pojďme se vydat do této rakouské metropole. Ať už na život, nebo jen na víkendovou prohlídku – tato metropole je prostě volba, které nebudete litovat.

 

 

Vídeň se představuje

Vídeň není jen řízek, sachr a Sisi. Snoubí se zde tradice s modernou. Svou eleganci si zachovala z dob, kdy bývala hlavním městem rakousko-uherské monarchie. Vídeň je domovem desítek muzeí, koncertních sálů, kaváren, bálů i jiných kulturních událostí. K tomu přidala výbornou infrastrukturu, čisté životní prostředí a perfektní pracovní podmínky. 

Rozmanitá architektura a staré tradice – to vše (a ještě mnohem víc) je Vídeň.

Co musíte ve Vídni vidět

Schönbrunn 

Schönbrunn najdete v každém průvodci, opravdu stojí za to. Pokud máte na Vídeň jen jeden den a nechcete jej celý strávit v interiéru tohoto obrovského paláce, navštivte alespoň přilehlé zahrady. Ceny prohlídek se hodně liší podle délky a tematiky. 

Imperial Tour, trvající půl hodiny, stojí dospělého 410 Kč (16 €). Studenti by neměli zapomenout ISIC kartu, která zajistí zlevněné vstupné. Jedinečný zážitek, kvůli kterému stojí za to naplánovat návštěvu Vídně, je každoroční Sommernachtskonzert. Další pořádají 21. května 2020 – připravte si deku a zdarma můžete vychutnávat piknik s výhledem na noční Vídeň s doprovodem orchestru.

Schönbrunn

Nejlepší čas navštívit Schönbrunn je v létě

Rathaus 

Rathaus není jen hezká neogotická stavba z pozdního 19. století, kde sídlí část rakouské vlády. Pro nás turisty jsou důležitější akce, které se pořádají na náměstí Rathausplatz. Zažijete zde překrásný vánoční trh s bruslařskou dráhou, různé koncerty, módní přehlídky, divadelní představení, soutěže, veletrhy či známé rakouské bály (jako například Life Ball, který se řadí k největším charitativním událostem na podporu lidí s HIV v Evropě). Před Rathausem se téměř každý den děje něco nového.

Belvedere 

Barokní zámek Belvedere, postavený na počest Evžena Savojského, se rozděluje do dvou částí – Horní a Dolní. Horní Belvedere, německy Oberes Belvedere, dnes hostí mnoho výstav napříč celou historií od středověku a klasicismu přes vídeňskou modernu až po poválečné období. Najdete zde také obrazy od umělců Klimta, Kokoschky či Schiela. 

Dolní Belvedere (Unteres Belvedere) dřív fungoval jako letní sídlo, dnes v něm je Muzeum rakouského barokního umění. Horní a Dolní Belvedere spojují zahrady francouzského stylu. Uvidíte zde také zoologickou zahradu, skleníky pro exotické rostliny a obrovskou volnou voliéru

Vstupenka na Dolní Belvedere stojí 360 Kč (14 €) a na Horní 410 Kč (16 €).

Belvedere Vídeň

Belvedere

Albertina 

Vídeň je domovem více než 200 muzeí a Albertina je jedno z mých oblíbených. Velmi populární je stálá výstava „Malba od Moneta po Picassa“, která obsahuje známá díla světové moderny, ale také různé architektonické a fotografické sbírky. Z Albertiny je za tmy překrásný pohled na Státní operu

Vstupné je 330 Kč (12,9 €).

Hundertwasserhaus Vídeň

Hundertwasserhaus

Hundertwasserhaus a teplárny Spittelau 

Co mají turisty vyhledávaný Hundertwasserhaus a teplárny Spittelau společného? Friedrichsreicha Hundertwassera – architekta, malíře, umělce a vizionáře. Pestře a nesouměrně barvené fasády obou budov zaujmou na první pohled a lahodí objektivu fotografů.

Teplárny Spittelau

Teplárny Spittelau

Kahlenberg

Nádherný výhled z vinic na celé město. Za dobrého počasí dohlédnete až na slovenské Karpaty. 

Co musíte zažít

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o městě dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je město bezpečné?
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc informací

Vienna 

Vše o aktuálním dění ve Vídni se dozvíte zde. Od památek, plánovaných akcí a koncertů přes nejlepší místa na nákupy až po doporučené hotely. 

City of Vienna

Oficiální stránky města, kde najdete informace o bydlení, vzdělání, zdravotnictví a veškeré oficiální informace týkající se života a podnikání ve Vídni. 

Lonely Planet 

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru a Lonely Planet nabízí anglickou verzi. V členské sekci najdete slevu.

Vienna in Austria

Oficiální turistický průvodce Rakouska. 

typický rakouský kroj

Lenka Kosmatová 

Je jí 22 a cestuje už od svých sedmnácti. V Rakousku strávila téměř čtyři roky. Díky výměnnému semestru poznala místní život v několika odlišných rodinách. Později pak díky studiu na rakouské vysoké škole University of Applied Sciences Krems poznávala Rakousko ještě obšírněji. Rakousko je podle ní stejné jako Česká republika, a přesto úplně jiné. Sledovat ji můžete na Instagramu či na blogu Chica Checa.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!