Rakousko – Alpy tyčící se k nebi, adrenalinové zážitky i bohatá kultura

13.06.2017|Kategorie: Členská sekce, Evropa, Země|

Rakousko je jedním z našich čtyř sousedů, proto je téměř povinností tuto zemi navštívit. Z Česka jste tam za pár hodin, přesto si ale můžete připadat jako v naprosto jiném světě. Užijete si dechberoucí přírody (to nemluvím pouze o Dachsteinu), světové kultury, vydatné kuchyně a široké nabídky extrémních sportů. Jedna zastávka na Rakousko rozhodně nestačí a i po měsících žití zde mám neustále co objevovat.

Dolní Rakousy

Dolní Rakousy

Proč Rakousko

O Rakousku slyšel snad každý, ale jen málo z nás si uvědomí, co tato země dokáže nabídnout. Na většině rozlohy zemi dominují Alpy, takže milovníci všech možných zimních sportů si přijdou na své, v létě můžete vyrazit na túru nebo se jet vykoupat do průzračně čistých jezer. Rakousko může nabídnout bohatou kulturu ve všech možných směrech – hudba, divadlo, muzea, umění, historie, také ale téměř netknutou přírodu. Užijete si jak naprosto adrenalinových zážitků, tak skromného odpočinku.

Jak se do Rakouska dostat

Přímo do Vídně jezdí mnoho autodopravců. Nejjednodušší možností z Prahy je jízda FlixBusem nebo žlutým Student Agency. Cesta trvá z Prahy okolo čtyř hodin, z Brna poloviční dobu. Za jednosměrnou cestu Praha–Vídeň zaplatíte cca 300 Kč.

Nevíte si rady s autobusy? Prostudujte kompletní přehled dopravců a slevy jízdného

Pohodlnější je jízda vlakem, sice dražší a občas s přestupem, zato vás doveze až do centra na hlavní vlakové nádraží – na rozdíl od autobusů, které přijíždějí k Pratersternu či na Wien Nord. Odtud ale jezdí metro každých pár minut. Pokud máte auto, nejjednodušší je jízda po dálnicích, které jsou téměř všude a ve výborném stavu. Nejkratší desetidenní dálniční známku koupíte za 8,9 €.

Letecky se dostanete přímým letem z Prahy do Vídně za cca 5 tisíc, což se tedy moc nevyplatí. Nejlevnější variantou je doprava po zemi.

Vídeňský trh na Karlsplatz; často máte na trhu možnost odkoupit rodinné jmění i s fotkami rodiny

Vídeňský trh na Karlsplatz; často máte na trhu možnost odkoupit rodinné jmění i s fotkami rodiny

Kdy vyrazit a proč v tuhle dobu

Celoročně. Záleží, za čím do Rakouska jedete. Počasí je stejné jako u nás, jen v horách bývá chladněji.

Na jaře a v létě je nádherná Vídeň s rozkvetlými parky a zahradami. V letní sezoně doporučuji koupání v jezerech, vycházky do hor, objevování měst nebo návštěvu spousty hudebních festivalů – nejznámější je Nova Rock, který je hodinu cesty od Vídně, Electric Love v Salzburgu nebo FM4 Frequency.

Na podzim se hodí termální lázně – nejbližší jsou na hranicích s Českem v Gmündu –, nebo návštěva některého z řady muzeí ve Vídni. A v zimě? Rakousko je přece ráj zimních sportů. Nejlíp uděláte, když pojedete do spolkových zemí – Salzburg, Tyrolsko či Vorarlberg – do některého z mnoha zimních středisek, nabízejících stovky a stovky kilometrů sjezdovek (například Obertauern, St. Anton, Kitzbühel, Innsbruck a další). Pro Rakousko je zimní sezona ta nejdůležitější a nejpopulárnější z celého roku.

Víza a podmínky vstupu

Stačí jen občanský průkaz nebo cestovní pas. Aktualizované a podrobné informace najdete na stránkách MZV ČR.

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Chystáš se na dlouhou cestu? Nezapomeň se správně vybavit!

Cestovní pojištění na dlouho

Máme pro tebe srovnání těch nejlepších pojištění.

Vybavení na cesty

Pořádné vybavení na cesty, které vydrží i ty nejdrsnější podmínky, je základ. To nejlepší koupíš u Hanibala!

Energii pro tvůj notebook nebo mobil

Bez náhradní baterie se dneska obejde jen málokdo. Ty nejlepší ti dodá Ilin.

Kde najdu víc info

Austria, Austriatourism
Zde najdete všechny oficiální informace ohledně Rakouska.

Lonely Planet
Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Lenka Kosmatová
Studentka vysoké školy v Rakousku, která před dvěma lety strávila půlrok v různých částech Rakouska na výměnném pobytu a nyní studuje obor Tourism and Leisure Management, žije a částečně pracuje v Dolních Rakousích. Díky spoustě času strávenému v Rakousku už ho považuje za svůj druhý domov. Můžete ji kontaktovat e-mailem lenkakosmatova@gmail.com nebo na Facebooku Chica Checa.

 

 

 

 

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.
E-kniha: Travel Jobs
Před 10 hodinami zakoupil(a) Gabriela z města: Trsice
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 13 hodinami zakoupil(a) Vladimír z města: Praha 10
 
Obnovené roční VIP členství
Před 15 hodinami zakoupil(a) Daniel z města: Hrádek
 
Jak vyzrát na cizí jazyky
Před 19 hodinami zakoupil(a) Petr z města: Přerov
 
Ebook + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Martin z města: Praha