NOVINÁŘI, TADY NAJDETE VŠE,
CO MŮŽETE POTŘEBOVAT

Travel Bible

Petr Novák & Matouš Vinš
Nakladatelství Blue Vision, 2015 (první vydání) a 2016

Cestovat může každý. S hypotékou, s kariérou v korporátu i s malými dětmi. Chce to jen znát pár důležitých triků od těch, kteří už svůj batoh sbalili. A přesně ty jsme v knize dali dohromady. Travel Bible je návod na to, jak velkou pouť vůbec začít a jak si ji naplno užít. Po jejím přečtení přestanete jen snít a skutečně vyrazíte do zemí, kam už se tak dlouho toužíte podívat.

Kontakt na nakladatele: media@bluevision.cz

Ohledně rozhovorů a článků prosím kontaktujte Matouše na matousvins@gmail.com

Urgentní informace může poskytnout Petr na telefonu +420 739 662 338

Petr Novák
Cestování je pro něj drogou a postupně mu přizpůsobil osobní i pracovní život. Je tvůrce funkčních webů a autor úspěšného kurzu TravelHackingu na Naučmese. Každý rok musí navštívit minimálně jednu zemi ve které nikdy nebyl. Zatím plní plán na 600 % . Na cestách tráví několik měsíců v roce.

petr.novak@gmail.com

Matouš Vinš
Cestovatel, fotograf, on-line marketér a novinář. Žije jako digitální nomád – v létě se většinou pohybuje mezi Brnem, Prahou, Plzní a Berlínem, v zimě ho už třetím rokem lze potkat v Asii. Snaží se myšlenky a principy digitálního nomádství šířit dál lidí a inspirovat hlavně své vrstevníky k cestování, o kterém sní. Sám totiž začal cestovat už jako malý kluk, dnes je mu 22.

matousvins@gmail.com

Více o Travel Bibli

Náš hlavní cíl je jasný – ukázat lidem, jak si za co nejméně peněz v zahraničí co nejvíce užít, splynout s lokálními obyvateli, zažít věci, na které do konce života nezapomenou, a poznat místa, která neuvidí ani v National Geographic. Chceme, aby čtenáři přestali jen snít a skutečně vyrazili do zemí, které je nejvíc lákají. Travel Bible pomůže nejen zkušeným cestovatelům, kteří v ní najdou spoustu nových triků a vychytávek, ale i úplným začátečníkům.

Každý si jednou položí otázku, zda se chce věnovat budování kariéry, pracovat 8 hodin denně a jednou až dvakrát do roka odjet na dovolenou, nebo se vymaní z krysího závodu a vypraví se objevovat svět. Dodáme lidem odvahu nasednout na letadlo a zahájit první velkou cestu. I kdyby to pro někoho měl být jen týden v Maroku. Víme totiž moc dobře, že první krok je ten nejtěžší…

Věříme, že cestovat může opravdu každý, kdo chce – chudý student, maminka s dvěma dětmi i věčně zaneprázdněný manažer. Poradíme všem, jak si našetřit dostatek peněz, případně si nějaké přivydělat, i jak si nastavit život tak, abyste získali čas.

O čem je Travel Bible?

Po přečtení knihy se čtenáři stanou experty na letenky a budou vědět, jak ušetřit desítky procent za bydlení, jídlo, dopravu i zábavu. Usnadníme jim i samotnou přípravu na cestu, poradíme s očkováním, pojištěním i výběrem banky a samozřejmě ukážeme, co na cesty zabalit tak, aby nemuseli vláčet těžké kufry. Máme pro ně i tipy na internet a volání v zahraničí, základní bezpečnostní pravidla i způsob, jak objevit skutečně unikátní místa.

Moc dobře víme, že mnoho cestovatelů láká cesta kolem světa, a samozřejmě se dostaneme i k tomuto tématu. Mimo jiné jim poradíme, jak sehnat letenku kolem světa za méně než 30 tisíc a jak ji co nejlépe využít. A protože každého občas baví užívat si luxusu, zjistí čtenáři i to, jak se mít jako král, a přitom za to neutratit celý roční plat.

Ukážeme lidem, že je možné cestovat a pracovat zároveň, a přidáme praktické návody a zkušenosti, jak životního stylu digitálního nomáda dosáhnout. A je při tom celkem jedno, jestli jsou zaměstnanci v korporátu, nebo podnikatelé na volné noze. Závěr knihy věnujeme možnostem, jak si díky zážitkům, fotkám a videím z cest vydělat na objevování dalších zemí. Stát se profesionálním cestovatelem.

Knihou to teprve začíná

Travel Bible začíná a končí – je to jenom kniha, nemůže se do ní vejít zdaleka vše. Cestování je hlavně o lidech, proto už nyní budujeme komunitu stejně zapálených „bláznů“, kteří si budou pomáhat a sdílet společně své zážitky a zkušenosti. Součástí Travel Bible je i členská sekce. Každý, kdo si knihu pořídí, získá přístup k bonusovému obsahu, inspirativním i praktickým rozhovorům s cestovali, aktualizovaným informacím…

Témata, která se do knihy už nevešla, najdou čtenáři právě zde. Triky, které jsou na hraně a raději jsme je do knihy nedali. Zároveň jsme speciálně pro členy domluvili zajímavé slevy na produkty a služby s cestováním spojené, které najdou právě v členské sekci, a budou přibývat. Dopsáním knihy jednoduše nekončíme. Budeme s ostatními ostřílenými cestovateli makat na tom, abychom lidem předali vše, co se jim ve světě může hodit.

Proč to děláme?

Oba pořádáme kurzy pro cestovatele a to, co nás na nich nejvíc baví, jsou fotky účastníků z jejich vysněných zemí a rozzářené oči, když nám po návratu vypráví své zážitky. V ten moment cítíme, že to celé má smysl. Aby se naše zkušenosti, spolu se zkušenostmi kolegů cestovatelů, dostaly mezi co nejvíce lidí, dali jsme dohromady knihu. Knihu, která lidem ukáže, že cestování je jednoduché, a motivuje co nejvíc z nich, aby konečně vyrazili.

Obsah

 • Před cestou
  • Proč vyrazit na cesty?
  • Cestování není drahé
  • Překonáváme strach
  • Jak získat dostatek prostředků na cesty?
  • Letenky
  • Co zařídit před odjezdem
  • Jak a co si na cesty zabalit?
  • Přístup k financím
 • Na cestě 
  • Jak ušetřit na cestách
  • Cestovatelské desatero
  • Luxusní zážitky i pro běžné lidi
  • Digitální nomádství
  • Jazyky a proč se je učit?
  • Dobrovolničení – výměna práce za bydlení a jídlo
  • Jak si na cestách přivydělat?
 • Po cestě
  • Jak využít zážitky z cest?
Jak vyzrát na cizí jazyky
Před 5 hodinami zakoupil(a) Martin z města: Milevsko
 
Jak vyzrát na cizí jazyky
Před 17 hodinami zakoupil(a) Radmila z města: Praha 2
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 19 hodinami zakoupil(a) Natálie z města: Staré Brno
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 20 hodinami zakoupil(a) Zuzana z města: Praha 6
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 23 hodinami zakoupil(a) Veronika z města: Zápy
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 24 hodinami zakoupil(a) Jaroslava z města: Tábor
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Josef z města: Třemošná
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Eliška z města: Velké Meziříčí
 
Ebook + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Jan z města: Beroun
 
Obnovené roční VIP členství
Před 2 dny zakoupil(a) Blanka z města: Zadní Třebaň
 
Roční VIP členství + ebook Travel Bible
Před 4 dny zakoupil(a) Tomáš z města: Malonty
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 4 dny zakoupil(a) Martin z města: 16300
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 4 dny zakoupil(a) Romana z města: Horka nad Moravou
 
Ebook + roční VIP členství
Před 5 dny zakoupil(a) Ľudmila z města: Brno
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 5 dny zakoupil(a) Klára z města: Česká
 
Obnovené roční VIP členství
Před 5 dny zakoupil(a) Marie z města: Olomouc
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 6 dny zakoupil(a) Ester z města: Tachov
 
Ebook + roční VIP členství
Před 6 dny zakoupil(a) TEST INCREVER z města: TEST INCREVER
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 6 dny zakoupil(a) Veronika z města: Tachov
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 7 dny zakoupil(a) Dagmar z města: Praha 6