NOVINÁŘI, TADY NAJDETE VŠE,
CO MŮŽETE POTŘEBOVAT

Travel Bible

Petr Novák & Matouš Vinš
Nakladatelství Blue Vision, 2015 (první vydání) a 2016 (druhé vydání) a 2018

Cestovat může každý. S hypotékou, s kariérou v korporátu i s malými dětmi. Chce to jen znát pár důležitých triků od těch, kteří už svůj batoh sbalili. A přesně ty jsme v knize dali dohromady. Travel Bible je návod na to, jak velkou pouť vůbec začít a jak si ji naplno užít. Po jejím přečtení přestanete jen snít a skutečně vyrazíte do zemí, kam už se tak dlouho toužíte podívat.

Travel Jobs

Petr Novák & Matouš Vinš
Nakladatelství Blue Vision, 2018

135 možností, jak si vydělávat na cestách. Jak se stát se digitálním nomádem nebo si na cestách jen sehnat občasnou brigádu. Každou možnost jsme detailně vysvětlili a přidali zkušenosti ostatních cestovatelů. V tomhle seznamu si najde svůj job opravdu každý.

Ohledně rozhovorů a článků prosím kontaktujte Matouše na matous@travelbible.cz

Urgentní informace může poskytnout Petr na telefonu +420 739 662 338

Kontakt na nakladatele: media@bluevision.cz

Petr Novák
Cestování je pro něj drogou. Postupně mu přizpůsobil osobní i pracovní život. Je tvůrce funkčních webů (i tohoto), autor kurzu TravelHackingu. Každý rok musí navštívit minimálně jednu zemi ve které nikdy nebyl. Zatím plní plán na 600 %. Na cestách tráví několik měsíců z roku.

petr@travelbible.cz

Matouš Vinš
Cestuje, píše o tom, natáčí a fotí. Díky digitálnímu nomádství se mu doslova otevřel svět. Může pracovat odkudkoliv a naplno toho využívá, už 4 zimy strávil v teple a hodlá v tom pokračovat. Zamiloval se do severního Thajska, Laosu, Íránu a Austrálie, jeho vysněnými zeměmi jsou Bhútán a Čína.

matous@travelbible.cz

Více o Travel Bibli

Náš hlavní cíl je jasný – ukázat lidem, jak si za co nejméně peněz v zahraničí co nejvíce užít, splynout s lokálními obyvateli, zažít věci, na které do konce života nezapomenou, a poznat místa, která neuvidí ani v National Geographic. Chceme, aby čtenáři přestali jen snít a skutečně vyrazili do zemí, které je nejvíc lákají. Travel Bible pomůže nejen zkušeným cestovatelům, kteří v ní najdou spoustu nových triků a vychytávek, ale i úplným začátečníkům.

Každý si jednou položí otázku, zda se chce věnovat budování kariéry, pracovat 8 hodin denně a jednou až dvakrát do roka odjet na dovolenou, nebo se vymaní z krysího závodu a vypraví se objevovat svět. Dodáme lidem odvahu nasednout na letadlo a zahájit první velkou cestu. I kdyby to pro někoho měl být jen týden v Maroku. Víme totiž moc dobře, že první krok je ten nejtěžší…

Věříme, že cestovat může opravdu každý, kdo chce – chudý student, maminka s dvěma dětmi i věčně zaneprázdněný manažer. Poradíme všem, jak si našetřit dostatek peněz, případně si nějaké přivydělat, i jak si nastavit život tak, abyste získali čas.

O čem je Travel Bible?

Po přečtení knihy se čtenáři stanou experty na letenky a budou vědět, jak ušetřit desítky procent za bydlení, jídlo, dopravu i zábavu. Usnadníme jim i samotnou přípravu na cestu, poradíme s očkováním, pojištěním i výběrem banky a samozřejmě ukážeme, co na cesty zabalit tak, aby nemuseli vláčet těžké kufry. Máme pro ně i tipy na internet a volání v zahraničí, základní bezpečnostní pravidla i způsob, jak objevit skutečně unikátní místa.

Moc dobře víme, že mnoho cestovatelů láká cesta kolem světa, a samozřejmě se dostaneme i k tomuto tématu. Mimo jiné jim poradíme, jak sehnat letenku kolem světa za méně než 30 tisíc a jak ji co nejlépe využít. A protože každého občas baví užívat si luxusu, zjistí čtenáři i to, jak se mít jako král, a přitom za to neutratit celý roční plat.

Ukážeme lidem, že je možné cestovat a pracovat zároveň, a přidáme praktické návody a zkušenosti, jak životního stylu digitálního nomáda dosáhnout. A je při tom celkem jedno, jestli jsou zaměstnanci v korporátu, nebo podnikatelé na volné noze. Závěr knihy věnujeme možnostem, jak si díky zážitkům, fotkám a videím z cest vydělat na objevování dalších zemí. Stát se profesionálním cestovatelem.

Knihou to teprve začíná

Travel Bible začíná a končí – je to jenom kniha, nemůže se do ní vejít zdaleka vše. Cestování je hlavně o lidech, proto už nyní budujeme komunitu stejně zapálených „bláznů“, kteří si budou pomáhat a sdílet společně své zážitky a zkušenosti. Součástí Travel Bible je i členská sekce. Každý, kdo si knihu pořídí, získá přístup k bonusovému obsahu, inspirativním i praktickým rozhovorům s cestovali, aktualizovaným informacím…

Témata, která se do knihy už nevešla, najdou čtenáři právě zde. Triky, které jsou na hraně a raději jsme je do knihy nedali. Zároveň jsme speciálně pro členy domluvili zajímavé slevy na produkty a služby s cestováním spojené, které najdou právě v členské sekci, a budou přibývat. Dopsáním knihy jednoduše nekončíme. Budeme s ostatními ostřílenými cestovateli makat na tom, abychom lidem předali vše, co se jim ve světě může hodit.

Proč to děláme?

Oba pořádáme kurzy pro cestovatele a to, co nás na nich nejvíc baví, jsou fotky účastníků z jejich vysněných zemí a rozzářené oči, když nám po návratu vypráví své zážitky. V ten moment cítíme, že to celé má smysl. Aby se naše zkušenosti, spolu se zkušenostmi kolegů cestovatelů, dostaly mezi co nejvíce lidí, dali jsme dohromady knihu. Knihu, která lidem ukáže, že cestování je jednoduché, a motivuje co nejvíc z nich, aby konečně vyrazili.

Obsah Travel Bible

 • Před cestou
  • Proč vyrazit na cesty?
  • Cestování není drahé
  • Překonáváme strach
  • Jak získat dostatek prostředků na cesty?
  • Letenky
  • Co zařídit před odjezdem
  • Jak a co si na cesty zabalit?
  • Přístup k financím
 • Na cestě 
  • Jak ušetřit na cestách
  • Cestovatelské desatero
  • Luxusní zážitky i pro běžné lidi
  • Digitální nomádství
  • Jazyky a proč se je učit?
  • Dobrovolničení – výměna práce za bydlení a jídlo
  • Jak si na cestách přivydělat?
 • Po cestě
  • Jak využít zážitky z cest?