Maroko – od velehor k pouštím s chutným tažínem

28.06.2017|Kategorie: Afrika, Členská sekce, Země|

Země, ve které si každý cestovatel přijde na své. Najdete zde pláže, ale i velikány v pohoří Atlas, nebo písečné duny Sahary. Své kouzlo a působivost mají i města s červenooranžovými domy a bujarým nočním životem.

Vesnice Imlil, výchozí bod na Toubkal

Vesnice Imlil, výchozí bod na Toubkal

Proč jet do Maroka

Maroko je jedna z mála bezpečných afrických zemí, kde se také dobře, chutně a levně najíte. Zdejší lidé jsou velice pohostinní a ochotní pomáhat, i když o to ani nepožádáte. Najít přespání na místě není problém, často vám navíc uvaří nebo vás provedou po okolí. Jejich prostý život a pouliční zábava ve městech je něco, co nesmíte minout. Získáte nezapomenutelný pohled na africký život, kdy se místní umí bavit, a to i bez alkoholu.

Díky poloze země na africkém kontinentu narazíte na mořské pláže, ale i na mohutné pohoří Atlas s nejvyšší horou severní Afriky Toubkal (4167 m n. m.) a na začátek písečných dun ze Sahary (oblast Merzouga na severozápadě země). Také vnitrozemí nabízí nádherné scenerie od pískové žluté po kontrastní červenost půdy s ostře zelenou barvou trávy.

Jak se tam dostat

Nejsnáze a nejrychleji určitě letecky. Pokud rádi cestujete nízkonákladově a nejlíp jenom s příručním zavazadlem, pak využijte Ryanair. Poletíte z Ostravy s přestupem v italském Bergamu v obou směrech. Letět můžete i z Prahy přímo do Maroka. V akci seženete letenku už od 3500 Kč. Velká letiště jsou v Casablance, Marrákéši a Fesu. Na letišti pak snadno opatříte auto pro další cesty.

Představu o cenách pro vaše termíny si udělejte na Pelikánu.


Můžete také využít trajektu ze Španělska, přeplout jde i s vlastním autem. Ve Španělsku je víc nástupních míst – Barcelona, Algeciras, Almería a další. Nejkratší je cesta z Algeciras do Tangier, trvá přibližně hodinu. Cena lístku závisí na vybraném období, zda berete auto a na dalších faktorech. Pro přesné zjištění časů i cen za jednotlivé plavby navštivte portál plavební společnosti.

Kdy vyrazit

Na Maroku je krásné, že jej můžete navštívit prakticky celoročně a vždy najdete kout, kde budete mít příjemné počasí. V letních měsících nejspíš pobydete na plážích od Agadiru po Casablancu. Turistická sezona ale začíná už od března, míříte-li do hor.

Pro výletování je nejvhodnější přijet v měsících březenkvěten, nebo na podzim od září. Jarní počasí začíná být příjemně teplé, jen na horách ještě čekejte sníh.

Krajina v Maroku je nezapomenutelná

Krajina v Maroku je nezapomenutelná

Podmínky vstupu jsou snadné

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Chystáš se na dlouhou cestu? Nezapomeň se správně vybavit!

Cestovní pojištění na dlouho

Máme pro tebe srovnání těch nejlepších pojištění.

Vybavení na cesty

Pořádné vybavení na cesty, které vydrží i ty nejdrsnější podmínky, je základ. To nejlepší koupíš u Hanibala!

Energii pro tvůj notebook nebo mobil

Bez náhradní baterie se dneska obejde jen málokdo. Ty nejlepší ti dodá Ilin.

Kde najdu více info

Visit Morocco
Stránky Moroccan National Office of Tourism s nejrůznějšími užitečnými turistickými informacemi.

WikiTravel
Stále lepší a lepší projekt Wikipedie, kde dnes najdete téměř vše, co na cestách potřebujete.

Průvodce Maroko
Kdo raději tištěné, může si k Maroku koupit průvodce od nakladatelství Svojtka.

Hanča Šormová
Marokem vás provedla vystudovaná informatička Hanča, která v roce 2016 vyzkoušela půl roku pracovat na ostrově Malta v IT firmě. Objevila zde svoji lásku k copywritingu a cestování. Na podzim odjela zkusit digitální nomádství na sever Itálie a řecký Rhodos. Letos ji čeká ještě Portugalsko, znovu Maroko, Rumunsko a Nový Zéland. O své zážitky se dělí na webu Na nomádské stezce. Potkat ji můžete také na několika přednáškách.

Tomáš Karlík
doplnil průvodce fotografiemi. Rád poznává kulturní rozdíly, fotí a tráví čas v přírodě. Užívá si života naplno a nestydí se za to. Sledovat na cestách ho můžete na  jeho blogu.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!