Kostarika – ráj na zemi a domov nejšťastnějších lidí na světě

17.11.2016|Kategorie: Amerika, Členská sekce, Země|

Kostarika je víc než jen nádherná a bezpečná destinace pro dovolenou. Je učiněným rájem na zemi! Její příroda je nesmírně rozmanitá, nabízí majestátní sopky, mlžné pralesy, ohromující říční údolí a stovky pláží podél Pacifiku a Karibiku. Je ideálním místem pro žití tzv. „pura vida“, což je národní výraz pro pohodový život beze spěchu, zmatků a šarvátek.

Proč tam letět?

Kostarice se často přezdívá Švýcarsko Střední Ameriky. Přes den můžete užívat klid na nejkrásnějších plážích světa, nahlédnout do vroucích vulkánů, surfovat po obřích vlnách, potápět se s delfíny a velrybami, sledovat tapíry ve volné přírodě, sjíždět na raftu divokou řeku nebo chodit po horách. V noci si pak vychutnáte kvalitní rum či kávu v houpací síti, nebo se vydáte pozorovat líhnutí želv.

Překvapí vás také pestrá místní kuchyně a velice milí a šťastní Kostaričané.

Výlet do Kostariky se nabízí spojit s procestováním celé Střední Ameriky a/nebo Karibiku.

sunset-379109_1280

Jak se tam dostat?

Přímou leteckou dopravu z ČR nenajdete. Do Kostariky musíte jednou dvakrát přestupovat (nejčastěji USA či Mexiko). Na letenkách můžete ušetřit letem z Mnichova, nebo dalších okolních letišť. Případně můžete letět do Panamy a dál jet autobusem.

Kostarika má čtyři mezinárodní letiště, hlavním je SJO 20 km od centra hlavního města. Ušetřit můžete i letem na jiné než hlavní letiště. Pozor však na cenu taxislužeb a přílety v noci. Je na vás, jestli ušetříte pár stovek na letence do Libérie a pak strávíte několik hodin cestou autobusem do cílové destinace.

Ceny letenek z Prahy se pohybují okolo 25 000 Kč. Pozor na akční letenky do Karibiku za skvělé ceny: pokud pak plánujete přelet do Kostariky, můžete zaplatit dvojnásobek původní ceny. Letenky po Latinské Americe jsou dražší než u nás v Evropě.

Kdy tam jet a proč v tuhle dobu?

Do Kostariky se nebojte vyrazit kdykoliv (mimo některé svátky, což ještě zmíním). Období sucha začíná na konci prosince a trvá do dubna, po zbytek roku je období dešťů. Jsou místa, kde prší po celý rok, dešti se tak nejspíš nevyhnete.

Rada, že máte zemi navštěvovat pouze v období sucha, je scestná. Pralesy a lesy jsou nejkrásnější právě v období dešťů, navíc se můžete vyhnout nejvyšší sezoně turistů a ušetřit tak nějaké peníze.

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Ahoj bury5

Profil
Odhlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc informací?

Essential Costa Rica

Oficiální webové stránky Kostariky.

Costa Rica Guide

Přehled národních parků, tipy na výlety, praktické informace, plánování dovolené.

Costa Rica

Informace o národních parcích, plážích, horách, počasí, dopravě, ubytování.

Wikitravel

Stále lepší a lepší projekt Wikipedie, kde dnes najdete téměř vše, co na cestách potřebujete.

Průvodce Lonely Planet

Někdo to rád tištěné a na Lonely Planet máte v členské sekci slevu.

Marek Bartík

Miniprůvodce Kostarikou zpracoval Marek Bartík, autor úspěšného článku Jak se naučit jazyk za 3 měsíce. Marek je čerstvý absolvent FIT ČVUT.

V Kostarice žil a studoval rok, což ho nakoplo, od té doby se snaží cestovat víc a víc. O Kostarice psal blog a fotil. Pokud byste ho chtěli kontaktovat, pak třeba přes FB.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.
Mautic is open source marketing automation