17.11.2016|Kategorie: Amerika, Členská sekce, Země|

Kostarika je víc než jen nádherná a bezpečná destinace pro dovolenou. Je učiněným rájem na zemi! Její příroda je nesmírně rozmanitá, nabízí majestátní sopky, mlžné pralesy, ohromující říční údolí a stovky pláží podél Pacifiku a Karibiku. Je ideálním místem pro žití tzv. „pura vida“, což je národní výraz pro pohodový život beze spěchu, zmatků a šarvátek.

Proč tam letět?

Kostarice se často přezdívá Švýcarsko Střední Ameriky. Přes den můžete užívat klid na nejkrásnějších plážích světa, nahlédnout do vroucích vulkánů, surfovat po obřích vlnách, potápět se s delfíny a velrybami, sledovat tapíry ve volné přírodě, sjíždět na raftu divokou řeku nebo chodit po horách. V noci si pak vychutnáte kvalitní rum či kávu v houpací síti, nebo se vydáte pozorovat líhnutí želv.

Překvapí vás také pestrá místní kuchyně a velice milí a šťastní Kostaričané.

Výlet do Kostariky se nabízí spojit s procestováním celé Střední Ameriky a/nebo Karibiku.

sunset-379109_1280

Jak se tam dostat?

Přímou leteckou dopravu z ČR nenajdete. Do Kostariky musíte jednou dvakrát přestupovat (nejčastěji USA či Mexiko). Na letenkách můžete ušetřit letem z Mnichova, nebo dalších okolních letišť. Případně můžete letět do Panamy a dál jet autobusem.

Kostarika má čtyři mezinárodní letiště, hlavním je SJO 20 km od centra hlavního města. Ušetřit můžete i letem na jiné než hlavní letiště. Pozor však na cenu taxislužeb a přílety v noci. Je na vás, jestli ušetříte pár stovek na letence do Libérie a pak strávíte několik hodin cestou autobusem do cílové destinace.

Ceny letenek z Prahy se pohybují okolo 25 000 Kč. Pozor na akční letenky do Karibiku za skvělé ceny: pokud pak plánujete přelet do Kostariky, můžete zaplatit dvojnásobek původní ceny. Letenky po Latinské Americe jsou dražší než u nás v Evropě.

Kdy tam jet a proč v tuhle dobu?

Do Kostariky se nebojte vyrazit kdykoliv (mimo některé svátky, což ještě zmíním). Období sucha začíná na konci prosince a trvá do dubna, po zbytek roku je období dešťů. Jsou místa, kde prší po celý rok, dešti se tak nejspíš nevyhnete.

Rada, že máte zemi navštěvovat pouze v období sucha, je scestná. Pralesy a lesy jsou nejkrásnější právě v období dešťů, navíc se můžete vyhnout nejvyšší sezoně turistů a ušetřit tak nějaké peníze.

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc informací?

Essential Costa Rica

Oficiální webové stránky Kostariky.

Costa Rica Guide

Přehled národních parků, tipy na výlety, praktické informace, plánování dovolené.

Costa Rica

Informace o národních parcích, plážích, horách, počasí, dopravě, ubytování.

Wikitravel

Stále lepší a lepší projekt Wikipedie, kde dnes najdete téměř vše, co na cestách potřebujete.

Průvodce Lonely Planet

Někdo to rád tištěné a na Lonely Planet máte v členské sekci slevu.

Marek Bartík

Miniprůvodce Kostarikou zpracoval Marek Bartík, autor úspěšného článku Jak se naučit jazyk za 3 měsíce. Marek je čerstvý absolvent FIT ČVUT.

V Kostarice žil a studoval rok, což ho nakoplo, od té doby se snaží cestovat víc a víc. O Kostarice psal blog a fotil. Pokud byste ho chtěli kontaktovat, pak třeba přes FB.