Německo – země mnoha tváří

16.10.2017|Kategorie: Členská sekce, Evropa, Země|

Náš západní soused má moře, jezera, rozlehlé roviny, hory nabízející oddych v létě i v zimě a na samém jihu se tyčí velehory. Tato země je velmi bohatá i na kulturní památky, najdeme zde velmi zachovalé stavby již z doby Římské říše a následně ze všech dalších historických období.

Je tu i mnoho zábavních parků, vzdělávacích institucí, během roku se konají různé kulturní a sportovní akce. V Německu si každý určitě najde, co ho zajímá.

Proč jet do Německa

Německo je náš největší soused a zároveň soused, s nímž máme nejdelší společnou hranici. Země je to rozmanitá – od moře přes jezera a středohoří až po Alpy, zároveň je bohatá na kulturní a historické památky z mnoha historických epoch… vlastně tu nechybí zástupce žádného historického období.

Země navíc nabízí různé kulturní festivaly, na své si zde přijdou milovníci snad všech hudebních žánrů, ale i příznivci jiných druhů umění. Mnoho Čechů si zde také může před různými zkouškami zlepšit znalosti německého jazyka.

Radnice v Bamberku

Jak se tam dostat

Nejjednodušší samozřejmě je přejít hranici pěšky, nebo přejet na kole. Podél celé společné hranice je mnoho hraničních přechodů, některé z nich jen pro pěší a cyklisty.

Nechcete-li platit za mezinárodní jízdenky, máte velmi dobrou variantu v cestě přes Železnou Rudu, kde je jedno nádraží rozdělené na českou a německou část. K cestování v pohraničí je řada regionálních jízdenek. Pokud se vám ale ke konkrétní cestě regionální jízdenka nevyplatí, bývá problém s přejezdem přes hranice, protože za úsek po Německu se doplácí poměrně vysoká suma.

Článek 7 tipů, jak cestovat levněji vlakem po Evropě.

Podobně poslouží i autobusová linka Teplice–Drážďany, kde na české straně můžete koupit jízdné za koruny (130 Kč) a z Drážďan pak pokračovat německou veřejnou dopravou.

Přímé vlaky do Německa provozují jen České dráhy, a to na sever přes Drážďany a Berlín až na ostrov Rujána, na západ zase do Mnichova. Akční jízdenky v tarifu Včasná jízdenka Německo začínají na 29 eurech v jednom směru.

Autobusem se do Německa (nepočítáme-li pohraničí) dostanete nejlépe s firmou Flixbus, která nabízí spojení s jedním přestupem snad do každého německého okresního města, nevýhodou jsou poměrně vysoké ceny. Další linky z ČR provozují společnosti RegioJet a Eurolines, škála jejich destinací už ale není tak široká. Základní cena jízdenky Praha–Berlín je u všech společností cca 500 Kč s tím, že RegioJet i Eurolines poskytují občas akční ceny. U Flixbusu je nižší cena jen velmi výjimečně.

Letecké společnosti ČSA, Lufthansa, Air Berlin a Germania provozují přímé linky z Prahy do několika německých měst.

Do Německa také mnozí pojedete vlastním autem. Osobní auta neplatí dálniční poplatky. Informace k německým dopravním předpisům najdete v článku.

Německé Středohoří

Německé Středohoří

Kdy vyrazit a proč v tuhle dobu

Do Německa můžete vyrazit v podstatě kdykoliv, vždy se najde nějaká aktivita. Chcete-li se koupat v moři a věnovat vodním sportům, jeďte v červenci a srpnu, léto u moře je krátké. Pro vyznavače pěší turistiky jsou nejvhodnější měsíce duben až říjen, pro zimní sporty prosinec až únor. Milovníci historických památek a městské turistiky mohou přijet kdykoliv, na vánoční trhy se vypravte od posledního víkendu v listopadu do 23. 12.

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu více info

Germany Travel
Oficiální stránky německého úřadu pro cestovní ruch.

Monkeys and Mountains
Když se Kanaďanka přestěhuje za svou láskou do Německa, vdá se a svůj život v Německu i další cestovatelské zážitky sdílí na blogu.

Marcela Vasicek
Blog o životě české rodiny v Německu.

AHK
Stránky Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Vhodné pro ty, kdo chtějí v Německu podnikat.

Lonely Planet
Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Veronika Škvárová
Pracuje jako učitelka a překladatelka německého jazyka. To je důvod, proč podniká časté soukromé cesty do Německa. Nestačí totiž jen ovládat jazyk, je třeba o zemi také něco vědět. Za víc než dvacetileté cestování a dva studijní pobyty navštívila téměř všechny německé regiony a poznala mnoho z německé kultury.

Pár tipů na výlety do německého pohraničí najdete v její knize 77 výletů s dětmi přes hranice a po stopách české historie v knize 77 výletů po stopách Starých pověstí českých. Je také autorkou prvního českého průvodce po poutní cestě do Santiaga de Compostela. Napsat jí můžete na skvarova@volny.cz.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.

Pánské cestovatelské tričko
Před 5 hodinami zakoupil(a) Jana z města: Dvůr Králové nad Labem
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 6 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 6 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 7 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 7 hodinami zakoupil(a) Tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Tištěná kniha Travel Jobs + e-book
Před 8 hodinami zakoupil(a) Martin z města: Hradec Králové
 
Ebook + roční VIP členství
Před 13 hodinami zakoupil(a) Blanka z města: Horní Slavkov
 
Roční VIP členství + ebook Travel Bible
Před 14 hodinami zakoupil(a) Veronika z města: Praha
 
Online kurz: Digitální nomádství & Práce na dálku + 1 Item
Před 23 hodinami zakoupil(a) Katherine z města: Hrušová
 
Ebook + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Petr z města: Liberec
 
E-kniha: Travel Jobs
Před 1 dnem zakoupil(a) Nikola z města: Nýdek