Představte si město, kde se historie snoubí s moderním životem, kde každý kámen vypráví příběh a kde pivo teče proudem. Jen pár hodin za českými hranicemi vás jedno takové čeká. Vítejte v Mnichově, srdci německého Bavorska.

Proč navštívit Mnichov?

Mnichov nabízí bohatou směsici historie, kultury a moderního života. Toto kosmopolitní město láká milovníky umění, fotbalu – a samozřejmě piva. Mnichov toho ale nabízí mnohem víc než proslulý Oktoberfest, historické náměstí Marienplatz nebo muzeum BMW.

Pojďme si posvítit na mnichovská divadla, muzea, zahrady, pivnice a mnohé další. V tomto průvodci vám mimo jiné také doporučíme ta nejlepší ubytování, restaurace i zážitky, které byste v Mnichově a jeho okolí neměli vynechat.

Marienplatz

Památky, které musíte vidět

Marienplatz

Základ všech průvodců Mnichovem. Marienplatz je historické náměstí v samotném srdci Mnichova. Jeho dominantou je Nová radnice (Neues Rathaus) s impozantní gotickou fasádou a slavným Glockenspiel –⁠⁠⁠⁠⁠ orlojem, který každé poledne ožívá.

Marienplatz je ideálním výchozím bodem pro procházky Mnichovem, ať už plánujete cokoli. V okolí najdete celou řadu obchodů, kaváren nebo historických památek.

náměstí Marienplatz v Mnichově

Náměstí Marienplatz je ideálním počátečním bodem pro pochůzkování

Během Vánoc se toto náměstí proměňuje v malebné vánoční trhy, které jsou oblíbené mezi místními i turisty.

Výhled z věže kostela sv. Petra a Pavla

Kostel sv. Petra a Pavla stojí jen pár kroků od náměstí Marienplatz a patří k nejstarším v Mnichově. Kromě tradiční prohlídky kostela nabízí také parádní výhled z jeho přes 90 metrů vysoké zvonice.

Královská rezidence Mnichov (Munich Residenz)

Obrovský palácový komplex, bývalé sídlo dynastie Wittelsbachů, je dnes symbolem mnichovské kulturní scény. Velmi bohatá historie tohoto místa se odrazila nejen v jeho architektuře, ale také rozsáhlých sbírkách. Mnichovská rezidence nyní patří k nejdůležitějším muzeím v celé Evropě, musíme vás proto varovat: při její prohlídce vás velmi pravděpodobně budou bolet nohy.

Navštívit rezidenci doporučujeme v každém případě. Pokud ale při vašem výletě Mnichovem zastihnete upršené počasí, není o čem diskutovat. Rezidence je tou nejlepší schovkou před deštěm.

64 krátkých tipů a triků ZDARMA ke stažení

Nauč se cestovat chytře. Poradíme ti, jak na cestách ušetřit a naplno si je užít. Ověřené tipy ostřílených cestovatelů.

Tvé soukromí je pro nás svaté. Když tě boží cestování přestane zajímat, stačí kliknout a email zmizí v pekle.
 

Hofgarten

Tato bývalá dvorní zahrada Wittelsbachů je oázou klidu a ticha uprostřed jinak rušného města. Najdete ji mezi rezidencí a Anglickou zahradou a je to ideální místo pro odpočinek a načerpání sil na další objevování.

Nebojte, řeč není o nudně nekonečných anglických trávnících. V zahradě najdete hned několik zajímavých monumentů, například Dianin chrám ze 17. století, který rozhodně stojí za zastávku.

Hofgarten

BMW Welt a Muzeum BMW

Povinná zastávka pro všechny milovníky automobilů. BMW Welt je areál postavený ve futuristickém stylu, který nabízí prohlídky nejnovějších modelů BMW a interaktivní expozice. Budova je propojená s muzeem BMW, kde si můžete prohlédnout vývoj BMW vozů od samotného počátku firmy.

BMW Welt

Pinakotéky

Mnichovské pinakotéky (obrazárny) představují trio světově proslulých uměleckých galerií, které byste si neměli nechat ujít.

Alte Pinakothek, jedna z nejstarších galerií na světě, vás ohromí svou sbírkou evropského umění od středověku po pozdní baroko. Mezi jejími zdmi naleznete díla takových mistrů, jako jsou Albrecht Dürer, Leonardo da Vinci a Rembrandt.

Neue Pinakothek se soustředí na umění 19. století, kde vynikají díla od Caspara Davida Friedricha, Vincenta van Gogha a Édouarda Maneta. A konečně, Pinakothek der Moderne, jedno z největších muzeí moderního a současného umění v Evropě, vás zavede do světa modernismu, abstraktního umění a designu.

Frauenkirche

Kostel Panny Marie, známý jako Frauenkirche, je onou ikonickou budovou z mnichovských pohlednic. Poznáte ji podle dvou charakteristických kupolí, které se vyjímají nad městem.

Kostel byl postavený v 15. století v gotickém stylu, poškozen během druhé světové války a po dlouhé rekonstrukci znovu otevřen, aby se opět stal centrem místního duchovního života.

Mnichov průvodce

Königsplatz

Königsplatz neboli Královské náměstí je dalším z mnichovských náměstí. Bylo navržené v 19. století v klasickém řeckém a římském stylu, což se odráží v jeho monumentálních budovách a kolonádách.

Königsplatz je domovem několika důležitých muzeí – včetně Glyptotéky, která hostí sbírku antických soch, a Státního muzea antického umění.

V minulosti toto náměstí sloužilo jako místo pro nacistická shromáždění, dnes je známé jako místo kulturních událostí a festivalů.

Allianz Arena

Allianz Arena je známá svou futuristickou architekturou a atmosférou během fotbalových zápasů. Je to domov slavného fotbalového klubu FC Bayern München, kde se pravidelně pořádají fotbalová utkání a kam míří desetitisíce nadšených fanoušků.

Na stadionu také najdete mimo jiné muzeum klubu a můžete se zúčastnit i prohlídky celým areálem.

Deutsches Museum

Deutsches Museum, největší technické muzeum na světě, leží na malém ostrově uprostřed řeky Isar. Muzeum je plné interaktivních výstav, které návštěvníkům přibližují různé aspekty vědy.

Jeho expozice – včetně starých lodí, letadel a vlaků – jsou interaktivní, takže návštěvníky nejen vzdělávají, ale i zabaví. Návštěvu tohoto muzea proto vřele doporučujeme rodinám s dětmi.

Deutsches Museum

Objednejte si prohlídku s místními

Chcete zažít Mnichov s místními? Není lepší způsob než se zúčastnit walking tours či organizovaných prohlídek okolí. Nabídku těch ověřených spolu s recenzemi najdete na portále GetYourGuide.

Co zažít (když je hezky, nebo prší)

Návštěva muzeí

Mnichov je doslova prošpikovaný muzei všech druhů, takže si každý najde to své. Pokud jich plánujete navštívit více, zvažte nákup City Pass karty, se kterou získáte zvýhodněné vstupné do památek i na veřejnou dopravu. Výběr různých kombinací najdete zde.

Vyplatit se také může vyrazit do muzeí a galerií v neděli. Některé z nich totiž nabízejí akční vstupné za pouhé euro.

Olympiapark (Olympijský park)

Olympiapark, postavený pro Letní olympijské hry v roce 1972, je místem sportu, kultury a relaxace. Park nabízí rozsáhlé zelené plochy, jezera, sportovní zařízení a koncertní haly. Návštěvníci si mohou užít procházky, pikniky nebo navštívit Olympijský stadion a Olympijskou věž s úchvatným výhledem na město.

Parádního pohledu se vám naskytne také z vyvýšeného kopce – nejvyššího bodu v parku. K tomuto místu se také váže zajímavost: kopec byl uměle vytvořený z trosek budov z 2. světové války.

V areálu Olympiaparku najdete také Sea Life – podmořský svět s více než 3000 živočichy z celého světa, včetně žraloků, želv a chobotnic.

Olympiapark Mnichov

Ochutnávka piva v Hofbräuhaus

Hofbräuhaus je jedním z nejznámějších mnichovských pivovarů a symbolem bavorské pivní kultury. Pivnice je na stejně pojmenovaném náměstí (Hofbräuhaus am Platzl) a nabízí autentickou ochutnávku tradičních bavorských piv. Návštěvníci si mohou vychutnat typické pivo Hofbräu v doprovodu tradičních bavorských jídel, jako jsou klobásy a knedlíky. K tomu všemu vám zahraje i kapela.

Tip Travel Bible: Z Mnichova pochází celá řada výborných piv. Jejich seznam spolu s hodnoceními najdete například zde.

Oktoberfest a Oktoberfest Museum

Oktoberfest, největší pivní festival na světě, se každoročně koná na přelomu září a října a přitahuje miliony návštěvníků. Náklady na cestování, převážně ubytování, dosahují v době Oktoberfestu svého maxima – pokud vás návštěva festivalu neláká, raději se do Mnichova vydejte v jiném termínu.

Zajímavou zkušeností je také návštěva Oktoberfest muzea, které je otevřené celoročně a zatáhne vás do zákulisí, historie a celého vývoje této události.

Surfování

Surfování uprostřed města je rozhodně netradiční zážitek, který jen tak někde nezažijete. Na řece Eisbach v Anglické zahradě je to ale možné. Tady totiž je stálá vlna, která je oblíbeným místem (otužilých) surfařů z celého světa. Musíme vás ale varovat, voda je zde opravdu studená.

Nákupy na Viktualienmarkt

Viktualienmarkt je tradiční trh v srdci Mnichova, kde návštěvníci najdou čerstvé potraviny, místní speciality a různé gastronomické stánky. Pokud vás baví poznávat nová místa přes chuťové buňky, rozhodně toto místo během své dovolené nevynechejte.

Viktualienmarkt

Chuťové buňky potěšíte na tradičním trhu Viktualienmarkt

Kam v Mnichově vyrazit s dětmi?

Kromě zmíněného Deutsches Museum, Sea Life a Olympiapark se děti zabaví také v mnichovské zoologické zahradě nebo Bavaria Filmstadt.

Za zmínku stojí také Dětské muzeum ideální pro malé vědátory a průzkumníky, nebo Muzeum hraček (Spielzeugmuseum), které navštívíte v historické věži staré radnice.

Jaké události si v Mnichově nenechat ujít?

oktoberfest

O zábavu je na Oktoberfest postaráno

Když se řekne festival v Mnichově, snad každému se vybaví výše zmíněný Oktoberfest. Zažít zde ale můžete spoustu dalších akcí. Mezi ty nejznámější patří:

Tollwood Festival

 • Kdy: Dvakrát ročně, v létě a zimě.
 • Co nabízí: Tollwood je festival kultury a umění, který představuje širokou škálu hudebních vystoupení, divadelních představení, uměleckých instalací a workshopů. Zimní edice zahrnuje také vánoční trhy.

Mnichovský Filmový Festival (Filmfest München)

 • Kdy: Každoročně v červenci.
 • Co nabízí: Tento festival je druhým největším filmovým festivalem v Německu a představuje mezinárodní i domácí filmy, od mainstreamových po nezávislé produkce.

Auer Dult

 • Kdy: Třikrát ročně – na jaře, v létě a na podzim.
 • Co nabízí: Auer Dult je tradiční jarmark, který se koná v čtvrti Au. Nabízí široký výběr stánků s jídlem, antikvitami, řemeslnými výrobky a atrakcemi.

Long Night of Music (Die Lange Nacht der Musik)

 • Kdy: Každoročně na jaře.
 • Co nabízí: Během této noci se Mnichov proměňuje v živou hudební scénu s více než 400 koncerty, vystoupeními a událostmi v celém městě, od klasické hudby až po rock a jazz.

Stadtgründungsfest

 • Kdy: Každoročně v červnu.
 • Co nabízí: Tento festival slaví výročí založení Mnichova a představuje tradiční bavorské hudby, tance, řemesla a jídla.

Vánoční trhy (Münchner Christkindlmarkt)

 • Kdy: Každoročně během adventního období.
 • Co nabízí: Jeden z nejstarších a největších vánočních trhů v Německu. Obdivovat budete širokou škálu vánočních dekorací, rukodělných výrobků, tradičních jídel a svařeného vína.

Frauenkirche

Gastronomie a kulinářské zážitky

Mnichov je rájem pro každého milovníka jídla. Tradiční pochutiny tu najdete skoro na každém kroku a k jejich poznávání tak máte spoustu příležitostí. Mezi tradiční bavorské pokrmy patří třeba pečená kachna s klasickým červeným zelím a knedlíkem, grilované vepřové koleno, či ovar.

Spoustu z těchto jídel najdete na výše zmíněném trhu Viktualienmarkt, kde nakoupíte také čerstvé potraviny a další suroviny na vlastní vaření.

Fanoušci piva by měli zamířit do slavného Hofbräuhaus. I tam si také můžete pochutnat na nějaké místní specialitě.

A pokud máte slabost pro sladké, nezapomeňte ochutnat štrůdl s vanilkovou omáčkou, pudinkové knedlíky nebo originální sýry naložené v pivu.

mnichov průvodce

Kde se najíst v Mnichově?

V Mnichově hlady trpět nebudete, záleží jen na vašich preferencích. Rádi byste si dopřáli něco tradičního, levného, nebo naopak hledáte gurmánský zážitek? Následující výběr vám pomůže zvolit to pravé ořechové.

Rychlé a levné občerstvení nabízejí stánky s tradičním jídlem currywurst, které najdete napříč celým městem.

 • Bavaria Gaststätte na Bayerstraße 81 nabízí široký výběr řízků v tradičním bavorském stylu. Ideální místo pro ochutnání místní kuchyně.
 • Kavárna Café Guglhupf se nachází v centru města a je známá svým příjemným prostředím a chutným jídlem, včetně gulášovky a řízků.
 • Max Pett je veganské bistro, kde si pochutnáte na zdravých, ne tolik těžkých jídlech.

Za pravým gastronomickým zážitkem si zajděte do oblíbené asijské restaurace DO & CO Restaurant München, kde si vychutnáte každé jednotlivé sousto.

Poblíž vlakového nádraží zajděte do restaurace IRMI. Tam podávají klasická bavorská jídla a lokální pivo za trošku vyšší ceny, které ale odpovídají kvalitě služeb.

Výběrovou kávu si užijte v malé rodinné kavárně Café Blá nedaleko centra. Můžete si zde také pochutnat na veganských dortících, bezlepkových zákuscích a dalších dobrotách. Další tipy na výborné kavárny najdete na webu European Coffee Trip.

Plánujete cestu do Německa a hledáte praktické tipy na cestu? Přečtěte si průvodce Německem či Berlínem.

Ubytování

Mnichov nabízí širokou škálu možností ubytování – od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely. Jak už to tak bývá, klíčem k dobré volbě je lokalita. Tři z nejlepších čtvrtí pro krátké pobyty jsou Zentrum (Centrum), Altstadt (Staré Město) a Lehel. Pokud plánujete zdržet se déle, poohlédněte se i po ubytování mimo tyto čtvrti, kde pravděpodobně najdete lepší cenové nabídky.

Konkrétní tipy, kde se ubytovat v Mnichově

Hostely

Jste sólo cestovatelé a hledáte doporučení na fajn hostel za rozumnou cenu? Pak koukněte po volné posteli v hostelu Euro Youth Hotel Munich, který se vyjímá nejen skvělou atmosférou, ale také snídaní. Digitálním nomádům, kteří ocení ubytování v klidnější oblasti, doporučujeme HI Munich Park Youth Hostel.

Zlatá střední cesta

Motel One München – Deutsches Museum doporučujeme všem, kteří hledají pohodlné ubytování s moderním designem a bohatou snídaní. Tento hotel leží jen deset minut chůze od centra Mnichova a nabízí krásný výhled na město​​.

Trochu dál z centra, ale jen pár minut metrem taky máte krásný WunderLocke Munich, který disponuje vlastní saunou.

Luxusní pobyty

V hotelu Boutique Hotel Splendid se budete cítit jako na zámku.

64 krátkých tipů a triků ZDARMA ke stažení

Nauč se cestovat chytře. Poradíme ti, jak na cestách ušetřit a naplno si je užít. Ověřené tipy ostřílených cestovatelů.

Tvé soukromí je pro nás svaté. Když tě boží cestování přestane zajímat, stačí kliknout a email zmizí v pekle.
 

Jak se dostat do Mnichova?

Mnichov je doslova za rohem, takže se tam z ČR dostanete bez větších obtíží. Nejlépe vychází auto: z Prahy jste tam za necelé tři hodiny a po cestě zpátky můžete rovnou prozkoumat okolí města.

mnichov cestování

Kde v Mnichově parkovat

S vlastním autem si zvolte ubytování, které umožňuje parkování, čímž se vyhnete vysokým poplatkům za parkování v centru a honbě za hledáním volného místa. Pozor ale na nízkoemisní zóny (Umweltzone), které nejsou v Mnichově žádnou raritou. Do těchto míst je vjezd povolený pouze vozidlům s ekologickou nálepkou. Bez ní riskujete tučnou pokutu.

Výhodněji pak často vychází zaparkovat na okraji města, ideálně na parkovištích P+R (Park and Ride), a dopravit se do centra hromadnou dopravou. Ceny parkování se zde pohybují kolem 1–1,50 eura za den. Většina P+R parkovišť je omezených na 24 hodin, některá z nich (jako Messestadt-Ost, Fröttmaning, Daglfing a Grafing Bahnhof) však umožňují i delší parkování​​.

Pokud nechcete nebo nemůžete vyrazit autem, do Mnichova létá Lufthansa přímou linkou. Let trvá pouhou hodinu a v základní ceně máte příruční zavazadlo o váze 8 kg, do kterého se hravě zvládnete sbalit i na delší dovolenou.

Jaké příruční batohy jsou ty nejlepší a podle čeho vybírat, jsme shrnuli do článku 9 + 1 tip pro výběr příručního zavazadla. Tady rovnou uvádíme naše tři nejoblíbenější.

 • Prohlédnout Detaily Rychlý náhled
 • Prohlédnout Detaily Rychlý náhled
 • Prohlédnout Detaily Rychlý náhled

Cenově nejvýhodněji vychází cesta autobusem (z Prahy vás sveze FlixBus) nebo vlakem (během dne jezdí několik přímých vlaků z Prahy přes Plzeň). Při cestě vlakem zvažte zvýhodněnou jízdenku po Bavorsku, která se vyplatí zejména pro skupiny.

Doprava v Mnichově

Mnichov nabízí efektivní a rozsáhlou síť veřejné dopravy. Zahrnuje metro (U-Bahn), tramvaje, autobusy a příměstské vlaky (S-Bahn), které slouží i pro spojení s okolními městy a letištěm.

Jak se nejlevněji dostat na mnichovské letiště? Přečtěte si souhrn nejlepších tras v článku Jak se snadno a levně dostat na letiště v okolí ČR?

Mnichov používá integrovaný systém jízdného, takže jízdenky platí pro všechny typy veřejné dopravy. K dispozici jsou jednorázové jízdenky, denní a týdenní karty.

Jízdenky můžete koupit online nebo na místě. Většina automatů na jízdenky přijímá karty nebo bezkontaktní platby, takže můžete platit pouhým pípnutím.

Na výhodnější ceny jízdného se většinou dostanete s Munich CityTourCard, která slouží jako neomezená jízdenka na hromadnou dopravu a zároveň slevový lístek na vstupy do některých atrakcí.

Bavorská státní kancelář

Bavorská státní kancelář

Kdy vyrazit do Mnichova a proč v tuto dobu?

V Mnichově se nebudete nudit za žádného ročního období, záleží ale, co od své dovolené očekáváte.

 • Vrcholem turistické sezony je bezpochyby září a říjen, kdy probíhá světoznámý Oktoberfest.
 • Na jaře a v létě se koná celá řada festivalů a venkovních aktivit.
 • Zimní měsíce jsou zase ideální pro milovníky vánočních trhů a zimních sportů v blízkých Alpách.
anglická zahrada v Mnichově

Zimní Anglická zahrada má své kouzlo

Jak dlouho se v Mnichově zdržet?

Jednodenní výlet postačí k násátí atmosféry, návštěvě dvou tří památek a ochutnávce pár tradičních jídel. Mnichov si ale zaslouží víc. Tři až čtyři dny jsou ideální dobou pro to, abyste stihli vidět a zažít to nejlepší a nebrali to jako z rychlíku.

Pokud však milujete muzea a galerie, tak vám ani týden nepostačí. Pozitivní je, že Mnichov není daleko, takže se sem můžete vracet a postupně objevovat všechna jeho zákoutí.

Víza a podmínky vstupu

Pro vstup do Německa – tedy i do Mnichova – potřebují občané EU pouze platný občanský průkaz nebo pas.

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost vašeho cestovního pojištění. Pro kratší výlety v rámci EU často poslouží pojištění ke kartě (my využíváme Revolut). Na delší výlety je ale lepší připlatit si. Víc o cestovním pojištění jsme se rozepsali zde.

Tip Travel Bible: Do konce roku 2024 nabízí AXA zvýhodněné ceny pojištění. Slevu 50 % získáte s kódem AFFAXA50.

Peníze a přibližné ceny

Pokud hledáte lowcost destinaci, nepotěšíme vás. Mnichov je jedno z dražších měst v Německu. Průměrné ceny za jídlo v restauraci se pohybují od 10 do 20 eur na osobu, pivo nebo káva stojí kolem tří čtyř eur.

Mějte s sebou také dostatek hotovosti – na některých místech (převážně restaurace a jiné služby) není možné platit kartou.

Přečtěte si Jak na výběry z ATM zdarma.

Bezpečnost a zdraví

Mnichov je bezpečné město. Samozřejmě jako v každém velkém městě je i zde dobré být opatrný a vyhýbat se temným uličkám.

O své zdraví zde nemusíte mít obavy. Voda z kohoutku je pitná, a dokonce i chutná.

kostel sv. Maxmiliána

Kostel sv. Maxmiliána

Co byste ještě měli vědět?

 • Pokud budete mít pocit, že léta studia němčiny vám jsou v Mnichově k ničemu, nezoufejte. Bavorský přízvuk je velmi silný a rozumět Mnichovanům je někdy pořádný oříšek.
 • V Mnichově – stejně jako v celém Německu – je většina obchodů v neděli zavřených. Týká se to obchodů s oblečením, supermarketů i některých restaurací. Zavřeno je i o svátcích.
 • Mnichovské letiště je druhým nejrušnějším letištěm v Německu a významným evropským leteckým uzlem. Kromě toho letiště nabízí spoustu aktivit, jako jsou obchody, restaurace, minigolf i návštěvní park.

Připravte se na svoji cestu za hranice a oprašte němčinu s online jazykovými kurzy. My máme tu nejlepší zkušenost s Online Jazyky.

Co dělat v okolí Mnichova

Mnichov je ideálním výchozím bodem pro objevování Bavorska. Pokud nejedete vlastním autem, k přepravě můžete využít zvýhodněnou skupinovou jízdenku na vlak po Bavorsku. Další možností je pronajmout si auto a projet Bavorsko křížem krážem.

Najděte si auto na Rentalcars

Palác Nymphenburg

Tento krásný barokní palác, který byl letní rezidencí bavorských králů, navštívíte jen pár kilometrů od centra Mnichova. Návštěvníci mohou obdivovat nádherné interiéry, rozsáhlé zahrady a historické pavilony​​.

palác nymphenburg

Dachau

Nedaleko Mnichova je město Dachau, známé především pro svůj koncentrační tábor z období druhé světové války, který nyní slouží jako muzeum a památník.

Starnberské jezero

Jedno z nejoblíbenějších rekreačních míst Mnichovanů. V létě se zde můžete vykoupat nebo vyrazit na promenádu po březích jezera.

Klášter Andechs

Tento historický klášter proslul zejména svým pivovarem. Najdete jej v malebné krajině Bavorského lesa a kromě prohlídky kláštera a ochutnávky místního piva můžete také prozkoumat i okolní přírodní krásy.

Klášter Andechs

Zámek Neuschwanstein

Jeden z nejznámějších zámků na světě, často označovaný jako inspirace pro Disneyho hrad, je od Mnichova vzdálený asi dvě hodiny jízdy. Tento pohádkový hrad Ludvíka II. Bavorského je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Německu.

zámek Neuschwanstein

Kde hledat další info

muenchen.de

Oficiální stránky města.

Simply Munich

Stránky, kde zjistíte vše o Mnichově.

Lonely Planet 

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Nejlepší pojištění na cesty?

Bez cestovního pojištění na cesty nevyrážíme. A za těch pár let cestování jsme měli dost možností prozkoumat to, co trh nabízí. Dnes používáme skvělé True Traveller. Srovnání a spoustu tipů, jak vybírat, najdete v našich článkách:

Výběry z bankomatů kdekoliv na světě zdarma a nejlepší platební karty

V Evropě si pravděpodobně vystačíte se svou běžnou kartou. Mimo Evropu se ale vždy vybavte vhodnou kartou, ušetří vám tisíce. Přečtěte si náš test platebních karet na cesty. Pro výběry hotovosti a vůbec celkovou správu financí na cestách používáme Revolut. Kartu, která by rozhodně neměla v peněžence chybět ani vám.

Nejste si jisti angličtinou?

Cizí jazyk se naučíte už za 3 měsíce. Stačí vědět, jak na to. Ze startu vám pomohou naše oblíbené ONLINE jazyky (mají i DEMO zdarma) a aplikace Duolingo. A pak stačí nezahálet a mluvit, mluvit a mluvit.

Jak na levné letenky?

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Ve zkratce: nejčastěji hledáme na Skyscanner, Kayak a Google Flights. Pro další tipy a podrobnější informace, kdy se co hodí, tu máme článek:

Jak najít bydlení?

Kvůli věrnostnímu programu a častým akčním nabídkám nejčastěji rezervujeme na Booking.com, občas na Airbnb. V Ultimátním návodu jak cestovat bez peněz ale najdete i další tipy, jak bydlet (skoro) zadarmo.

Vybíráte vybavení?

Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty.Outdoor vybavení nakupujeme v obchodě Hanibal.cz. Skvělé vychytávky, které nezaberou skoro žádné místo pak v Pod 7 kilo. A boty jedině na naBOSo.cz. Hodit se vám může také několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Jedete na hodně dlouho?

V naší knize Travel Jobs se dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Nejprodávanější na Travel Bibli

 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled