Nejen výběry z bankomatů kdekoli na světě zdarma

15.08.2015|Kategorie: Peníze na cestách, Tipy a triky|

Máme pro vás další ukázku z TravelBible na téma výběrů z bankomatů v zahraničí a zahraniční bankovní účty. Když přijde na platby a výběry peněz na cestách, nemáme české banky moc v lásce. Proč? 

Především kvůli více či méně skrytým poplatkům, kterými se snaží platební operace v zahraničí zatížit. I u bank, kde se tváří zcela transparentně, narážíme na nevýhodné kurzy při konverzích na zahraniční měnu. Zbývá tedy jen možnost založit si účet v zahraničí. To se na první pohled může zdát nemožné, ale existují výjimky. Právě o nich bude řeč.

Number26.de

Německá banka Number26 nabízí eurový účet, který je i s platební kartou MasterCard vedený zcela zdarma, což by nebylo zas tak nic zvláštního. Ale účet si u nich mohou založit i občané České a Slovenské republiky a to nejdůležitější – můžete díky němu vybírat ze všech bankomatů na světě zdarma. Respektive za výběr nikdy neplatíte bance, poplatkům společností provozujících bankomaty se v některých částech světa nevyhnete.

Kartu banky Number26 jsme testovali na Islandu, Norsku, Singapuru a v Thajsku. Funguje přesně tak, jak banka slibuje. Největší obavy jsme měli z plateb kartou a následné konverze z místní měny na eura, kurz byl ale nakonec dokonce výhodnější než při platbě českou debetní kartou od Airbank. To samé platí pro konverzi měny u výběrů z bankomatů.  

Screen Shot 2015-08-14 at 23.33.44

Banka Number26 se řadí mezi nejinovativnější banky v Evropě. Na svém blogu infomují pravidelně o novinkách a jsou velice transparentní, hlavně co se poplatků týče. Implementují technologie, o kterých se jiným bankám může zatím jen zdát.

Nově začali spolupracovat s firmou TransferWise, která nabízí konverze mezi měnami za výhodnějších cenový podmínek než směnárny a banky. Můžete tak ze svého eurového účtu Number26 zadat platbu z EUR na USD pro někoho jiného a ta bude provedena prostřednictvím TransferWise. K dispozici máte 8 různých měn a budou určitě přibývat. Zatím můžete posílat peníze v amerických dolarech, britských librách, švédských korunách, indických rupiích, australských dolarech, švýcarských francích a polských zlotých.

Výhody

Karta banky Number26 je výhodná především pro výběry hotovosti z bankomatů kdekoli na světě. Jsou zcela zdarma, což vám u nás žádná banka za stejných podmínek nenabídne. Existují účty u českých bank, kde můžete vybírat zdarma i ve světě, ale vždy jsou zatíženy nějakou podmínkou. Buď minimální částkou, která musí každý měsíc na účet přijít, poplatkem za vedení účtu, nebo je výběr zatížený nevýhodným kurzovým přepočtem. Pro někoho může být výhodou i samotný fakt, že máte účet v německé bance.

Nevýhody

Možná vás to nepřekvapí, ale na žádné jsme nenarazili. Stačí umět anglicky nebo německy, abyste mohli projít ověřovacím procesem.

Jak si v Number26 zřídit účet?

No26_facebook_opengraphVelice jednoduše, stačí se zaregistrovat na stránkách number26.de a ověřit vaši totožnost. V podmínkách banky najdete zmínku o tom, že musíte mít adresu v Německu nebo Rakousku a nově i ve Francii, Řecku, Irsku, Itálii, Slovensku a Španělsku.

Pozor, neplést s občanstvím. Stačí v dané zemi bydlet. Nikde není řečeno, že musíte mít občanství jedné ze jmenovanách zemí. Adresa je nutná pro zaslání karty, do jiné země vám ji nepošlou. To je velice důležité, protože účet bez karty s tolika výhodami přestává být výhodným. Potřebujete tak mít adresu, nebo kamaráda v jedné z uvedených zemí. Což díky možnosti poslat kartu na Slovensko není asi nic složitého.

Předpokládáme, že alespoň jednoho kamaráda ze Slovenska máte – stačí se tím pádem domluvit, že kartu necháte poslat k němu. Vzhledem k tomu, že na účtě zatím nemáte žádné peníze, nemusíte se bát, že by kdokoliv účet zneužil. Jakmile vám kartu dopraví na adresu kamaráda, ten ji již může bez větších problémů přeposlat do Čech.

Nevyužívejte přeposílacích služeb. Kartu vám nepřepošlou a lidem, kterým se ještě podařilo podobné služby využít (než bankovní karty vyjmuly z přepravních podmínek), začala banka účty rušit. Vždy tak využívejte fyzické adresy. Pokud nikoho v jedné z uvedených zemí neznáte, nebo jste se na poslání k němu domů z jakéhokoli důvodu nedohodli, máte stále možnost kartu získat. Bude to ale o něco dražší.

Nám se nejvíce líbí využítí sítě coworkingů Impact HUB, které postupně otevírají celém světě a v ČR fungují tři – v Praze, Brně a Ostravě. Lidé jsou tam většinou velice milí a své kolegy z jiných zemí často znají. Můžete se tak domluvit na zaslání zásilky do bratislavského či mnichovského Hubu a předem je upozornit, že vám tam má přijít. Pak už se v něm jen musíte pro kartu zastavit, nebo zkusit sehnat někoho, kdo vám ji přiveze. Pořád platí, že na kartě nemáte žádné peníze, takže se nemusíte bát, že vám s ní někdo pláchne. Už můžeme jen doufat, aby banka začala fungovat i v ČR, a této nepříjemné části založení účtu nás zbavila.

Ověření totožnosti probíhá formou videorozhovoru v němčině nebo angličtině. Prostřednictvím online aplikace se spojíte s callcentrem banky, které ověření provádí, a tam už dostanete příslušné instrukce. Mějte dopředu připravený doklad totožnosti (ideálně pas).

Pracovník ověří vaše údaje, zeptá se na pár základních otázek, které jste vyplnili při zakládání, a poprosí vás o ukázání pasu na kameru, aby si mohl udělat kopii. Pak s pasem zahýbete ze strany na stranu, aby ověřil reflexní ochranné prvky a pravost pasu. No a je hotovo. Vaše totožnost je potvrzena a účet aktivován. Můžete na něj začít posílat peníze a jen čekáte, kdy dorazí karta. Nám přišla domů za 5 dní.

Důležité upozornění: Při první registraci emailu nesmíte vybrat Českou republiku, ale zemi, kam si chcete kartu nechat poslat. U zasílací adresy nelze změnit jméno. Pokud si ji necháte poslat ke známému, domluvte se, aby vaše jméno dočasně přidal na schránku. Jinak hrozí, že kartu pošta nedoručí.

Jak převést peníze do Number26.de

transferwise-logoÚčet banky je veden v eurech, pokud tedy nemáte eurový účet u české banky, budou se koruny přepočítávat kurzem vaší banky. Vyzkoušeli jsme provést SEPA platbu (platby po EU) z Airbank, která je má zdarma, a tuto platbu porovnat s identickou prostřednictvím služby TransferWise. Při částce 5000 Kč byla platba přes TransferWise výrazně úspornější. Rozdíl byl více než 50 Kč, o které jsme kvůli méně výhodnému kurzu přišli při SEPA platbě.

transferwiseTransferWise je z našeho pohledu naprosto geniální služba, která obchází skryté bankovní poplatky a je zcela transparentní. Ať posíláte peníze do Německa, nebo do Ameriky, vždy platíte na účet v ČR. TranferWise najde jiného člověka, který posílá obdobnou částku opačným směrem a tyto platby „spáruje”. Vaše peníze, tak vlastně zůstávají v Čechách a posílají se tam, kam chtěla platit osoba z Německa – do Čech. Peníze Němce jsou naopak připsány na váš účet v Německu. Jednoduché a výhodné, tak to máme rádi.

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

 

Revolut – Peníze na kartě jako cloudové řešení

Jestli máte dost účtů a nechce se vám zakládat další v Německu, nezoufejte. Máme alternativu. Britská služba Revolut.com umožňuje okamžitě posílat a utrácet peníze globálně s nulovými poplatky za platby.

Výběry z bankomatů bez poplatku jsou sice omezeny měsíční částkou 500 britských liber, nebo ekvivalentem dané částky v jiné měně, ale to podle nás pro běžné cestování stačí. V případě, že vyberete více, si účtují 2 % z částky nad limitem. Což díky velice výhodným kurzům a možnosti mít na Revolut peníze v minimálně třech měnách (USD, GBP a EUR) pořád často vyjde levněji než výběry s kartou klasické banky.

revolut

Potřebujete pouze telefon (případně tablet) s operačním systémem Android nebo iOS. Nainstalujete si Revoult aplikaci, vyplníte potřebné údaje a necháte si zdarma poslat platební předplacenou kartu MasterCard. Nám dorazila do 14 dnů a mohli jsme ji hned začít používat. PIN ke kartě získáte z aplikace.

Revolut už jsme osobně testovali při online platbách všude možně a pro výběry v Německu, Thajsku, na Srí Lance a ve Vietnamu. Spousta čtenářů Travel Bible pak po celém světě. Opravdu funguje všude tak, jak slibuje. Konverze na většinu měn jsou výrazně výhodnější  než u klasických bank, platí se jen poplatky provozovateli bankomatů (a zmíněné dvě procenta při překročení limitu 500 liber).

Matoušovi jednou bankomat nevydal žádaných 5000 bahtů (asi 3500 korun), ale z Revolutky je strhl. Řešení s podporou přímo v aplikaci proběhlo naprosto bez problémů a po ověření majitelem bankomatu (Siam Commercial Bank) se peníze přičetly zpátky.

create_phoneVýhody

 • Nemáte další bankovní účet (pokud ho nechcete)
 • Nemusíte oproti bance Number26 řešit adresu pro přeposlání karty
 • Karta je multiměnová. Můžete tak vést tři různé měny. EUR, GBP a USD. Jakmile budete v Anglii a zaplatíte kartou, automaticky se peníze strhnou z účtu v librách. Pokud je tam tedy budete mít – jinak se použije účet v jiné měně a dojde ke konverzi. V době vydání dotisku knihy již Revolut chystá přidání i dalších měn
 • Kurzové přepočty na další měny jsou většinou o něco výhodnější (záleží, jakou máte banku)
 • V případě, že kartu nepoužíváte, můžete si ji bez poplatku jednoduše přes mobilní aplikaci zablokovat i odblokovat. Z důvodu bezpečnosti se vyplatí odblokovávat kartu pouze těsně před platbou či výběrem z bankomatu
 • Revolut lze využít i k internetovým platbám, což je občas díky bezpečnosti nedocenitelné. Díky tomu, že ji můžete zablokovat, a navíc není spojená s vaším běžným účtem, vám ho nikdo nemůže na dálku vyluxovat
 • Můžete si posílat peníze mezi jednotlivými kartami Revolut. Převod se uskuteční okamžitě. Dá se využít např. v případě, kdy si provozovatel bankomatu účtuje za výběr poplatek, kterému se nelze vyhnout, a tak se vyplatí výběry minimalizovat. Cestujete-li ve více lidech, může výběr z bankomatu provést jeden za všechny a ostatní mu peníze bez jakéhokoli prodlení na Revoltku pošlou

Nevýhody

 • Nemáte další účet (pokud ho chcete). Karta není spojena s žádným číslem bankovního účtu
 • Aplikace, komunikace s podporou a veškeré další informace na stránkách Revolut.com jsou pouze v angličtině
 • Pro převod peněz mezi Revolutkami a pro dobití prostřednictvím jiné platební karty musíte být se svým telefonem připojeni k internetu
Už mám těch karet trochu moc. #Testovani

Už mám těch karet trochu moc. #Testovani #TravelBible

Jak nabít na kartu peníze?

Peníze můžete dobíjet prostřednictvím platební karty či odesláním peněz z devizového účtu (EUR, GBP, USD), jejichž jste vlastníky.

Pro dobití kartou můžete využít pouze karty debetní mimo Maestro. Revolut neakceptuje dobití kreditní či předplacenou kartou.

A jak to tedy v praxi provedete? Velice jednoduše. Pustíte aplikaci, vyberete jakou měnu chcete dobít (EUR, GBP nebo USD) a kliknete na ikonku plus. V případě, že budete dobíjet EUR či GBP, nebude vám Revolut účtovat žádný poplatek. Při dobití USD si však momentálně účtuje 3 %. Následně zadáte číslo karty, ze které budete posílat peníze a částku, kterou chcete v dané měně dobít. U karty, kterou použijete pro dobití, musíte mít povoleny internetové transakce.

Nejvýhodnější je dobíjet kartou k devizovému účtu v EUR či GBP. Pokud máte pouze korunový účet, volte vždy ten, u kterého vám banka nabízí nejvýhodnější směnný kurz. Z účtu se vám strhne adekvátní částka a automaticky se připíše na účet Revolutky. Obratem můžete vzít kartu Revolut a zaplatit s ní nebo vybrat peníze z bankomatu. Nádhera. Co myslíte?

Druhou možností, avšak poněkud časově náročnější, je dobití zasláním peněz z účtu. Pokud máte devizový účet v EUR, GBP či USD a banka vám za převod neúčtuje nehorázný poplatek, můžete této možnosti využít. Postup je opět velmi jednoduchý. Pustíte aplikaci, kliknete na ikonku plus a uprostřed v horní části obrazovky vyberete Top up via Transfer. Vyberete si platební instrukce pro převáděnou měnu a zadáte je do platebního příkazu. Účet, ze kterého je převod uskutečněn, musí být na vaše jméno. Za tento typ převodu si Revolut neúčtuje poplatek ani při jedné ze tří měn (EUR, GBP, USD).

V případě, že budete chtít všechny peníze z Revolutky vybrat, můžete si je převést na běžný účet.

Jestli chcete Revolut vyzkoušet, potěšíte nás, když pro instalaci aplikace do mobilu využijete tento odkaz: https://travelbible.cz/go/revolut-aplikace/. Připíše nám to pár drobných na účet a vás to nic nestojí. Berte to jako podporu Travel Bible.

Obdobnou službou jako Revolut je Weswap.com. Tu si však v ČR pořídit zatím nemůžete, tudíž se o ní dále nebudeme zmiňovat. Ale nevěšte hlavu. Výběr z bankomatu je u této karty zdarma pouze nad 200 liber, což je z našeho pohledu docela dost peněz.

 

Víte o podobné službě, nebo se jen chcete zeptat?

Jestli víte o podobné službě, kterou lze v ČR využít a je stejně výhodná napište nám do komentářů. Nebo se jen chcete na něco ohledně bankovního účtu v zahraničí, případně popisovaných služeb zeptat? Šup s dotazy do komentářů. Rádi vám na ně odpovíme. 

93 komentářů

 1. jiripavlik 20.8.2015 at 10:37 - Reply

  Super clanek, jen k tomu Revolutu a nevyhodam, “karta tak není spojena s žádným číslem bankovního účtu. Nemůžete na ni poslat peníze převodem,” myslim ze to neni uplne pravda – Revolut karta jde dobit i prevodem na jejich ucet, nebo ne?

  Klidne i pres TransferWise, takze kdyz si clovek ulozi Revolut ucet vc. sveho reference code (VS), tak si tam muze nasypavat penize i prevodem? Aspon teda doufam, protoze jsem si nechal vydat Revolut na norskou adresu a penize tam chci posilat z ceske i anglicke karty (presneji teda uctu), a tak ani u jedne by mi nesedela billing adress kdybych to chtel dobijet klasicky kartou.

  • Petr Novak 20.8.2015 at 10:39 - Reply

   Jirko, díky moc za upřesnění. Já si té možností dobíjení převodem na účet nevšiml. Opravím to.

   • jiripavlik 20.8.2015 at 10:46 - Reply

    V pohode, akorat na to tady koukam. Jen pres TransferWise tam pujde posilat asi jenom libry, protoze jejich lokalni ucet je v Anglii v Barclays (takze nabizi bud lokalni sort code a account number nebo mezinarodni IBAN), a u EUR nebo USD uz jde jenom pres IBAN mezinarodne.

   • Hobbit_CZ 1.3.2017 at 23:15 - Reply

    Chtělo by to asi už z gruntu přepsat. Těch změn se u Revolutu mezitím událo poměrně hodně. Většinou to bylo teda přiostření limitů transakcí a výběrů zdarma, ale mimo jiné nyní nabízí i plnohodnotný UK účet, což může být pro nemálo lidí důležitou výhodou.

  • Pepa Lobotka 29.8.2015 at 6:04 - Reply

   Přes TransferWise to podle mě nepůjde. Mají regulace, které říkají, že oba účty (příjemce i odesílatel) musí být na stejné jméno. Posílal jsem takhle 1500 NZD ze svého ČR účtu na účet přítelkyně na Novém Zélandu a převod odmítli.

   • Petr Novak 29.8.2015 at 10:14 - Reply

    Zajímavá regule. No jdu to rovnou vyzkoušet a uvidíme 😀

    • Pepa Lobotka 29.8.2015 at 10:17 - Reply

     Doporučuji vyzkoušet až pokud peníze nutně nepotřebujete co nejdříve. Transferwise se totiž ozve, jakmile peníze dorazí k nim a pak je potřeba komunikovat s jejich supportem, …což doručení peněz o pár dní zpomalí (u mě to trvalo 2 týdny a dostal jsem se kvůli tomu do problémů).

     • Petr Novak 8.11.2015 at 16:27

      Díky Pepo. Transferwise používám často, takže jsem na časové prodlevy zvyklý 🙂

     • Pepa Lobotka 12.2.2016 at 10:23

      Petře, zkoušel jsi prosímtě nakonec ten převod přes TransferWise? Jak to prosímtě dopadlo?

   • jiripavlik 1.9.2015 at 11:15 - Reply

    Mozna to plati jenom u nekterych men nebo podle zemi kam to jde (ne vsechny meny jdou nakombinovat a u kazde kombinace jsou asi trosku jine podminky), kazdopadne na Revolut libry pres TransferWise poslat jdou (vyzkouseno). V TW jsem si udelal adresata (Revolut Ltd., GBP a primo jejich UK ucet v Barclays pres account number a sort code a do reference moje ID), a penize za 3 dny naskocili v appce 🙂

    • Pepa Lobotka 12.2.2016 at 10:22 - Reply

     Na strankach Revolutu https://revolut.com/FAQ tvrdi nasledujici:

     “You can deposit money to your Revolut account only from a bank account registered in your name. Transfers from third parties, including but not limited to companies, friends & family, will be returned to the sender’s account after deducting processing fees.”

     Z toho mi vyplyva, ze pres TransferWise je to bez sance, protoze prichozi platba na Revolut bude vzdy od odesilatele TransferWise Inc. (nehlede na variabilni symbol).

     Zatim jsem pres TransferWise na Revolut neprevadel, a tak by me zajimalo, jestli je tohle novinka nebo jestli Revolut TransferWise toleruje. Mate s tim nekdo zkusenosti?

     • jiripavlik 12.2.2016 at 10:25

      Pred tema 5 mesicema to urcite slo, ale nabijel jsem na Revolut velkou castku, se kterou jsem si vystacil do dneska (vyuzivam Revolut fakt jako zalozni variantu pro platby nebo kdyz potrebuju par drobnych z nejblizsiho bakomatu), takze nevim jestli to stale funguje nebo uz ne.

     • Petr Novak 12.2.2016 at 10:31

      Přesně tak. Pred 5 měsíci to šlo. Dnes už ne. Mám EUR účet u Fio a Equabank. Kupuju je přes valuto.com. Trochu komplikované ale když jsi dlouho na cestách, vyplatí se to.
      Send from my iPhone

     • Pepa Lobotka 12.2.2016 at 10:31

      Existuje tedy nějaká alternativa jak výhodně konvertovat CZK na ostatní měny?

     • Petr Novak 12.2.2016 at 11:56

      Valuto.com to umí ale nejde z něj poslat na Revolut, ze stejného důvodu. Odesílatel musi mit stejně jméno jako majitel Revolut karty. Takže potrebujes v nějaké bance na své jméno EUR/USD/GBP účet.

      Send from my iPhone

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 at 23:14 - Reply

   Ano, jde to přes TransferWise, jde to v podstatě jakkoliv, protože už nějakou dobu je s Revolut kartou spojen i anglický účet na vaše jméno.

   • jiripavlik 2.3.2017 at 10:09 - Reply

    Jo, ted uz to zase jde, slo to i pred tema dvema lety jak jsem psal, ale jednu chvili to bylo nejakym zpusobem omezene, kdy to tam pres TransferWise poslat neslo, ale uz si presne nepamatuju proc. Mozna se to resilo i tady nekde v komentarich.

 2. Slávek 27.8.2015 at 12:00 - Reply

  Vypadá to, že při registraci na Number26 by se u emailu neměla vybírat ČR. Přišel mi totiž jen email, že jsou dostupní jen v DE a ÖT bez možnosti potvrzení emailu. Když jsem tam nechal DE, tak v mailu možnost potvrzení byla.

  • Petr Novak 27.8.2015 at 12:02 - Reply

   Slávku díky za informaci. Asi se to postupně mění. Mě ještě bez problémů vzali i ČR.

  • Martin Humpolec 8.11.2015 at 16:23 - Reply

   potvrzuji

  • Oleg Jaroslavovic Pasteliak 16.1.2016 at 19:31 - Reply

   Potvrzuji, že při zadávání emailu je potřeba vybrat Německo. Nicméně při ověřování identity český pas nevadí 🙂

 3. Jan Hroznej Michek 4.9.2015 at 13:11 - Reply

  Díky za super tipy!
  Vyzkoušel jsem Revolut v domovině. Funguje to skvěle! Měl jsem nějaké technické problémy se zobrazením PINu v aplikaci, ale na Supportu mi rychle odpověděli, že je potřeba aktualizovat aplikaci.
  Co se týče výběrů. Zkoušel jsem tedy výběr z bankomatu, platbu online, platbu na terminálu v obchodě jsem nezkoušel.
  Aplikace hned pípne na mobilu jak, uděláte transakci s kartou.

  Jedna věc kterou teda nechápu – vzniká to zřejmně převodem kurzu, Tedy v cizině výběrem EUR/USD/GPB by to asi nefungovalo.
  Po pár transkacích jsem byl dokonce v plusu 😀

  Z mého CZ účtu se nabitím Revolutu strhlo 722 korun.
  Vybral jsem celkem 700korun z bankomatu a jeste mi na Revolut uctu zbyva 57 korun.
  No je to možný nebo dělám něco blbě :DD

  • Petr Novak 4.9.2015 at 13:18 - Reply

   Ahoj Honzo,
   Díky za pěkný popis zkušenosti s Revolut kartou. Pokud jde o záhadu s výběrem a dobitím je to podle mě způsobeno zcela odlišnými přepočty. Tedy alespoň vidíš kolik s tvá banka účtuje za (EUR nebo jinou) měnu a kolik Revolut za přepočet zpět na CZK. Tím by se vážně dalo něco málo vidělat 😀 Bohužel ne moc. Mají limity na maximální částky.

   • Jan Hroznej Michek 4.9.2015 at 19:54 - Reply

    Jo, s těma kurzama máš asi pravdu. Ten limit tam je, ale mam za to, že když ho přesáhneš, stačí zadat ID dokladu (pasu/řidičáku) a vesele vybíráš dál – nevim neozkoušeno. Pak ještě na Revolut kartě cenim, že je kalsická, neni tam bezkontaktní čip.

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 at 23:13 - Reply

   To je jednoduché na Revolut účet se vám to převedlo pravděpodobně do liber za aktuální kurz, pokud libra mezitím posílila (což je absolutně možné), tak jste na účtu už neměl v přepočtu 722 Kč, ale 757 Kč. Samozřejmě to může fungovat i opačným směrem, pokud by kurz měny ve které máte na Revolutu peníze začal oslabovat.

 4. Michal David 4.9.2015 at 19:20 - Reply

  Ahoj jak hodně dobrou němčinu / aj potřebuju na to video ověření… ? mě většinou musí říkat všichni věci dvakrát na poprvé mi to uteče… Případně to ověření na německé pošte jde i na české doklady ?

  • Petr Novak 6.9.2015 at 13:50 - Reply

   Ahoj Michale,
   běžná hovorová angličtina postačí. Záleží kdo na tebe padne na callcentru. Někteří umějí anglicky lépe, jiní hůře. Každopádně se dá domluvit 🙂 100% znalost jazyka rozhodně není podmínkou k získání účtu 🙂

   • Myši 22.9.2015 at 12:58 - Reply

    Ahoj, tak účet založený, ale Mailboxde.cz odmítl zásilku přeposlat, z důvodu že se jedná o bankovní kartu, krerá je vyloučená z přepravy.

    • Petr Novak 22.9.2015 at 13:58 - Reply

     Ahoj,
     Tak to je podpásovka. Do teď nedělali. Existuje víc služeb, který přeposílají z DE. Třeba http://www.addressgermany.com/ Jen jak k nim tu zásilku dostat 🙁

     • Michaela Vorsová 7.10.2015 at 20:13

      Taktez maji karty v polozkach vyloucenych z prepravy 🙁

 5. pippo spark 21.10.2015 at 15:23 - Reply

  Dobrý den,
  zařídil jsem si účet u Revolut.
  Hodně lidí při placení na internetu používá jiný účet kvůli bezpečnosti.
  Nechce se mi ale zatím dělat jiný účet.
  Mě napadlo, je karta anonymní v tom smyslu,že by se mohl přes kartu Revolut dostat k mojí CZ kartě a tím k mému účtu? Vím, že není karta připojena přímo k účtu, ale musím zadat svojí CZ kartu do aplikace, abych z ní mohl posílat peníze na Revolut.

  • Petr Novak 21.10.2015 at 16:13 - Reply

   Dobrý den,
   Revolut má dvě možnosti. Buď tu kterou popisujete. Dobití přes vaši kartu, nebo máte druhou možnost s můžete poslat peníze převodem.

   • pippo spark 22.10.2015 at 15:40 - Reply

    To jsem se tu dočetl, ale už jsme nezjistil přesně jak 🙂 Poradíš, prosím? může se hodit v budoucnu.
    Ale to jsem nedostal úplně přesnou odpověď, co jsem chtěl vědět.
    Já že raději použiji mobil, přeci jenom je to jednodušší. Navíc doteď všechno nakupuji na internetu přes kartu a žádný problém jsem naštěstí zatím neměl.
    Jen jsem chtěl vědět, jestli je tam stejné riziko dostat se mi k účtu, jako u placení kartou on-line.
    Ať tak či tak, Revolut se mi líbí…

    • Petr Novak 23.10.2015 at 11:37 - Reply

     Jestli máš nainstalovanou aplikaci Revolut a aktivovanou (kartu už doma), tak stačí kliknout u zvolené měny na Top Up tlačítko a místo volby karty (Top up by card) vybrat variantu Top up via Tranfer. Zobrazí se ti veškeré potřebné údaje pro dobití prostřednictvím bankovního převodu. Pak už stačí jen zadat platbu buď přímo z vlastní banky nebo prostřednictvím TransferWise účtu.

 6. nsonic 21.10.2015 at 19:58 - Reply

  zdravím,
  našel někdo funkční variantu přeposlání karty z Number26 do ČR? Mailbox.de je na toto nefunční. Z banky kartu odmítají poslat na jakoukoliv adresu, která je POBox..
  Díky za tipy.

  • Petr Novak 21.10.2015 at 20:22 - Reply

   Napadla nás moznost nechat si kartu poslat k někomu, kdo jede do ČR na Couchsurfing ať ji přiveze. Často si lidé takto nechávají vozit a posílat věci.

   Send from my iPhone

   • nsonic 21.10.2015 at 21:34 - Reply

    bohužel nikoho takového neznám..

    • Petr Novak 22.10.2015 at 9:47 - Reply

     To není nutné. Couchsurfing.org ke od toho aby se lidé a kultury poznávaly.
     Send from my iPhone

 7. Barbora 2.11.2015 at 13:14 - Reply

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se při dobíjení peněz na kartu Revolut, odečte poplatek za odchozí platbu v cizí měně, pokud budu dobíjet z karty vedené v CZK? Díky

  • Petr Novak 2.11.2015 at 13:41 - Reply

   Ahoj, poplatek za platbu v cizí měně se ti neodečte. Převod pro tvou banku vypadá jako platba kartou v zahraničí. To pokud se nepletu nikdo nezpoplatňuje, ale kurz CZK – MĚNA do které převádíš, bude od tvé banky.

 8. Rha 27.11.2015 at 15:35 - Reply

  Ahojte, ja na výbery z bankomatov v zahraničí používam Visa kartu od Zuno banky. Tiež si neúčtujú žiadne poplatky a výmenný kurz sa riadi kurzom Visa Europe. Ale vďaka vám mám už aj Revolut kartu 🙂

 9. Lu 14.12.2015 at 12:46 - Reply

  Revolut – malé problémy // zřídil jsem si kartu – bez problémů dorazila po pár dnech. Aplikace na iphone 4 s iOs 7 by sice fungovat měla — ale žádná sláva — při verifikaci osobních údajů aplikace nebyla schopna otevřít foťák a spadla, po pár pokusech nahlásila že verifikace probíhá a tím to taky skončilo. Na chat odpovídají docela rychle (zejména Khalid) a tak se ověření muselo udělat mailem — chtějí poslat fotku dokladu + fotku držitele i tím dokladem + fotku obličeje. To poslední mne pobavilo (ale asi mají taková pravidla). Projistotu jsem apliakci smazal a nainstaloval znovu načisto. To přineslo problém nutnosti udělat verifikaci (bez ohledu na limit 1500Ł/rok) nebo chatovat — jiné možnosti byly nedostupné — takže došlo na ten mail. Hodinu po odeslání mailu Revolut oznámil že verifikuje a chvíli to bude trvat. Tak ta chvíle trvala od pátku do pondělí !?! Až další chat pak vedl k odemknutí účtu. Tak a teď to hlavní — načtení peněz z české platební karty — kreditní a charge karty mi nešly použít vůbec (KB/ČSOB/CITI), debetní po zadání 8mi číslic Revolut označil jako nepoužitelné/nekaceptovatelné (FIO/ČSOB – osobní i firemní) no a zbývá mi debetní z KB, ale tu nemám povolenou pro internet, takže teď čekám až to banka změní (ČSOB ihned, KB zítra ?)

  Takže v prvních krocích to trochu drhne… ještě zůstává varianta poslat peníze. Tím ale ztrácí Revolut kouzlo rychlého nabití…. Druhý telefon mám s Windows Mobile — a tam si Revolut zatím ani neškrtl (aplikace zktátka není)…

  • Petr Novak 16.12.2015 at 16:00 - Reply

   Ahoj. Díky za sdílení zkušenosti. Žena má taky s Revolut problém s ověřením identity. Appka furt padá (iOS).
   Kreditní karty nejdou – to je logické. Jinak by z nich člověk mohl čerpat peníze bez poplatků a to nikdo nechce.
   Kdo má FIO tak má problém. Kamarádovi i když má jistojiste debetku prostě jeho FIO kartu Revolut nevezme. Dobíjel jsem přes Airbank kartu a Equa vždy bez problému.

   • TwadaCZ 19.3.2016 at 12:04 - Reply

    Problem s overenim pres iOS app jsem mel taky…psal jsem na support…chteli poslat kopii atp., jak je tu i psano.

    Nez jsem tak udelal, tak jsem celou appku smaznul, restartnul iPhone…nainstaloval app znova a v pohode me to overilo, aniz by app spadla…takze i tohle muze byt cesta.

 10. Václav Kunt 3.1.2016 at 22:53 - Reply

  Zkouším Revolut nainstalovat na moje Android zařízení a hlásí mi to, že ani jedno není s touto aplikací kompatibilní 🙁 Mám table Google Nexus 7 (Android 5.1) a telefon LG L5 II (Android 4.4.). S jakým HW používáte aplikaci vy?

  • Petr Novak 4.1.2016 at 10:18 - Reply

   Mám zkušenost pouze s iOS, kde až na drobné problémy Revolut funguje bez problémů. Na Androidu má problém víc lidí, ale nevzdával bych to a zkoušel. Podle Google Play je kompatibilní od verze 4.2.

   • Václav Kunt 12.3.2016 at 8:31 - Reply

    na novém telefonu s Android 5.0 (Huawei P8) již aplikace Revolut funguje!

 11. KateD 26.2.2016 at 12:31 - Reply

  Btw vyzera to tak ze number26 je na slovensku uplne v pohode dostupna a aj to tu poslu 🙂

  • matousnew 27.2.2016 at 16:58 - Reply

   Ano, už tam fungují oficálně. Nám ji bohužel jen tak nezpřístupní. Nemáme euro :-/

  • Petr Novak 23.3.2016 at 7:42 - Reply

   Ano, už je to tak. Slovensko jsme doplnili

 12. Standa 22.3.2016 at 13:51 - Reply

  Ahoj, zkousim si zalozit ucet u Number26 (jsem z Cech). A narazim na problem. 1) Kdyz zadam uz na zacatku, ze jsem z Cech, tak mi prijde omluvny mail, ze sluzba pro me neni dostupna a nepusti me to dal. Teoreticky muzu lhat a uvezt, ze jsem ze Slovenska a nechat si tam k nekomu poslat kartu. 2) Tady je dalsi problem, ze nejde zmenit jmeno u shipping address, takze muzu jen doufat, ze by tam postak ten dopis hodil, i kdyz na kasliku neni jmeno ze zasilky. To je nejaka novinka nebo jak jste to prosim resili/ neresili? Kdyz budu lhat, ze jsem ze Slovenska, nebude jim potom vadit, ze mam cestky pas? 🙂

  • Petr Novak 23.3.2016 at 7:41 - Reply

   Ahoj. Je to jak píšeš. Při registraci je nutné zvolit, zemi, kam si chceš nechat účet poslat. Jméno u shippingu změnit nejde. Pokud si kartu necháváš poslat ke známému, domluv se ať ti na schránku dá dočasně i tvé jméno. Obě informace jsem do článku přidal. Díky za doplnění.

 13. Standa 22.3.2016 at 14:09 - Reply

  Jeste jenom pro upresneni k clanku – Revolut neni podporovan na tabletech s Androidem. Sam jeden vlastnim (5,1) a nenecha me to nainstalovat, pisou o tom i na svych strankach. A TransferWise uz podporuje CZK.

  • Petr Novak 23.3.2016 at 7:42 - Reply

   Díky za upřesnění. Mění se to jak na běžícím páse 🙂

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 at 17:32 - Reply

   Už je.

 14. Lucka 6.4.2016 at 8:25 - Reply

  Ahoj!
  Uvažuju, jak moc jsou tyto věci použitelné bez smartphone? U
  Revolut je to jasné, ale i o Number26 jsem četla, že bez smartphonu
  (nebo triku s virtuálním smartphonem v počítači) platby nepotvrdím. Asi
  jsem poslední člověk na světě bez něj, než finančně spíš proto, že jsem
  se zatím nechtěla stát otrokem aplikací, i když mnoho z nich je
  užitečných (a ještě bych ho hned rozbila, minimálně obrazovku :/ ).
  Myslíte,
  že obecně na cestování je nějaký smartphone prostě věc, která se
  vyplatí příliš na to, abych se jí bránila? A jaký se případně nejvíc
  hodí na většinu šikovných cestovatelských aplikací (kompatibilita)?
  Díky!

  • Petr Novak 6.4.2016 at 8:47 - Reply

   Ani Numbrer ani Revolut se bez smartfonu nedá použít.

   • Lucka 6.4.2016 at 16:09 - Reply

    A když už bych si obecně kvůli cestování nějaký pořizovala, jaký by se dal doporučit (hlavně kvůli kompatibilitě s různými aplikacemi na cestování a s Number26, ideálně i trochu odolnější)?

    • Petr Novak 6.4.2016 at 16:22 - Reply

     Já jsem iPhonový, takže za mě nějakou verzi iPhonu. Odolnost zajistíš kryty dle potřeby.

 15. David Z 10.4.2016 at 20:23 - Reply

  Ahoj,

  jaká je vaše zkušenost s rychlostí dodání karty? 23. 4. odlétám, je možné to ještě stihnout? Případně je možné si nechat kartu zaslat i do latinské Ameriky?
  Díky za info

  David

  • Petr Novak 11.4.2016 at 3:24 - Reply

   Většinou to trvá měsíc. Takže to asi nestihneš. Kartu si můžeš nechat poslat kamkoli, ale kamarádovi třeba na Bali vubec nedorazila, což mohlo být způsobeno mnoha jinými problémy 🙂

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 at 17:33 - Reply

   Teď už chodí v řádu několika dní.

 16. David Z 11.4.2016 at 23:26 - Reply

  Ahoj,

  má někdo zkušenost s výběry v zahraničí u Zuno banky?
  Díky!

 17. iToncek 3.5.2016 at 6:58 - Reply

  Chtěl jsem se zeptat, zda se dá nějak obejít 3% poplatek za dobití Revolut karty dolary. Co když si na kartu dobiju EUR nebo GBP a pak normálně v USA zaplatím. Na kartě nebudou žádné dolary, takže by se částka měla strhnout např. z eurového účtu. Účtuje se i tady nějaký 3% poplatek nebo podle jakého kurzu se ty peníze přepočítají?

  Díky Tom

  • Petr Novak 4.5.2016 at 8:55 - Reply

   Poplatek je pouze při dobytí karty USD. Pokud si dobiješ EUR a zaplatíš v USA pak jen dojde dle aktuálního kurzu Revolut k přepočtu na USD ale už tam žádné další poplatky nejsou. Týká se to čistě dobytí.

   2016-05-03 13:58 GMT+08:00 Disqus :

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 at 17:30 - Reply

   Ten poplatek tam je jen v případě, že bys to dobíjel z USD debetní či kreditní karty (mají vyšší poplatky pro obchodníky). Pokud si tam pošleš USD bankovním převodem, tak tam žádný poplatek není a samozřejmě si tam můžeš poslat EUR či GBP a zdarma si je kdykoliv za přesný středový kurz směnit na USD, či prostě jen platit kartou a při každé platbě tam proběhne směna za středový kurz (vyjma víkendu, kdy přičítají 1%). Jen pozor, že ty směny zdarma jsou “jen” do 5000 liber, pak je poplatek 0.5% (stále výrazně lepší, než za kolik ti peníze smění banky, protože ty tě okradou na kurzovém rozdílu.

 18. Martin 11.5.2016 at 13:26 - Reply

  Ahoj, zkoušel někdo otevřít v poslední době účet u Number26? Při registraci zadávám Country of residence – Germany, nationality – Czech Republic a shipping address – adresa v Německu ale vždy mi to píše, že účet nelze otevřít bez udání důvodu.

  Dělám něco špatně nebo změnili podmínky?

  Díky moc, Martin

 19. Pakman 18.8.2016 at 10:21 - Reply

  Zdravím 🙂 mohu se nechat zasílat týdenní výplatu na mou revolut kartu? 🙂

  • Petr Novak 18.8.2016 at 10:29 - Reply

   Ano je to možné, ale nepřijde mi to moc praktické 🙂

   • Pakman 18.8.2016 at 10:36 - Reply

    Děkuji 🙂 jsem momentálně v Irsku, kde nastupuji do práce, ale mpmentalne nemám účet zde v Irsku, tak mě zajímalo zda jako dočasně řešení lze použít revolut.:)

 20. Matěj Švec 22.11.2016 at 12:26 - Reply

  Ahoj, nevím, jestli jsem to dobře vyčetl v podmínkách, ale vypadá to, že Number26 už nenabízí výběry zcela zdarma. Je tam něco o 1,7% a další kulišárny. Jaká je ale jinak výhoda mít účet u N26 oproti vlastnit pouze kartu Revolut? Stejně jde člověku hlavně o výběry z bankomatů a placení v obchodech a na internetu… A ještě jedna, možná hloupá otázka, ale je jedno jakou měnu použiju pro uložení peněz na kartě, když pak budu vybírat z nějaké exotické měny (rupie, juany atd.. ) ?

  Díky

  • petr 22.11.2016 at 12:54 - Reply

   Ahoj,
   vyčetl jsi to dobře. Number 26 se změnila a už nabízí výběry zdarma pouze v EU kde je EURo. V tenthle okamžik se už vyplatí spíš Revolut karta. Když budeš vybírat z Revolutky nějakou exotickou měnu, tak je ideální mít tam peníze v EUR nebo Librách.

 21. jarda p 22.11.2016 at 13:17 - Reply

  Ahoj, pokud jsme to vyčetl dobře, tak to vypadá, že Number26 už neposkytuje výběry z bankomatů po světě zdarma (pouze pro Eu, ve světě píší něco o 1,7 % z částky).
  Jaká je vlastně výhoda mít u nich účet oproti samostatné kartě (např. zmiňovaná Revolut)? Stejně člověk řeší většinou jen platbu na internetu/ v obchodu a výběry.

  A ještě jedna, možná hloupá otázka. Jakou měnu je vhodné zaslat na kartu, když jí pak využíváte k výběrům nějakých exotických měn (rupie, juany…)? Je jedno, jestli eur/gbp ?

  Dík

  • Petr Novak 22.11.2016 at 15:26 - Reply

   Ahoj,
   vyčetl jsi to dobře. Number 26 se změnila a už nabízí výběry zdarma pouze v EU kde je EURo. V tenthle okamžik se už vyplatí spíš Revolut karta. Když budeš vybírat z Revolutky nějakou exotickou měnu, tak je ideální mít tam peníze v EUR nebo Librách.

 22. jitka 15.12.2016 at 10:00 - Reply

  ahoj, je možné poslat peníze na účet Number26 z Paypalu?
  Díky za odpověď 🙂

  • Petr Novak 15.12.2016 at 10:05 - Reply

   Ahoj. Pokud je to tvůj Paypal a účet Number tak ano.

   • jitka 15.12.2016 at 10:29 - Reply

    díky moc 🙂

 23. jarda p 15.12.2016 at 14:53 - Reply

  Tak smutná zpráva. Kromě toho, že Number26 zrušila zdarma výběry z bankomatů, opičí se teď nově i Revolut. Právě proběhl update jejich podmínek. Nový uživatelé jsou tím postiženi rovnou, ti stávající od února. Poplatek mají 2%, stejně jako Number26. To už se snad vyplatí víc i obyč. airbank s výběrem po světě za kilo.

  • Petr Novak 15.12.2016 at 15:20 - Reply

   Tak to je smutné. Tyhle 2 karty měly potenciál. Nezbývá než pro výběry zdarma v zahraničí využít možností RB a Unicredit Bank, kdy při 15k příjmu / měsíc nabízí výběry kdekoli na světě zdarma. Nebo pak za 9Kč od EquaBank s multiměnovou kartou.

   2016-12-15 14:53 GMT+01:00 Disqus :

   • Hobbit_CZ 1.3.2017 at 17:25 - Reply

    Jaké výběry zdarma? Žádné takové výběry zdarma žádná česká banka nenabízí. Já tady https://www.rb.cz/informacni-servis/informacni-a-online-sluzby/kurzovni-listek jasně vidím poplatek 2.75%-4.18% skrytý v kurzovém rozdílu (podle toho zda se jedna o devizovou či valutovou operaci). To, že směnárna nebo banka má velký nápis “BEZ POPLATKU” neznamená, že vás neokrade jinak. Revolut dá přesný středový kurz, takže v praxi při směně (platbě) 100 EUR ušetříte 75-113 Kč oproti zmiňované Raiffeisen (do 200 liber měsíčně, pak stále ale 21-59 Kč). Ta úspora se samozřejmě násobí s množstvím vybraných EUR.

  • Hobbit_CZ 1.3.2017 at 17:17 - Reply

   To není pravda, jen snížili limit na £200 za měsíc. Dále Airbank má kromě poplatku za výběr ještě skrytý polatek 2.3% v kurzovém rozdílu na to hodně lidí zapomíná. Revolut vám dá přesnej středovej kurz, banky vám dají kurz nákup či prodej, které jsou od sebe většinou 5-10%.

 24. Milka Lexis 7.1.2017 at 14:42 - Reply

  Ahojte, chcela som si zriadiť účet na Revolut, no pýta ma to “Referral Code (optional)” a ja sa nikde neviem dopátrať, že čo to vlastne je a ako to zistiť, bez toho ma to ani nepustí ďalej, viete mi poradiť ?
  Ďakujem

  • Petr Novak 7.1.2017 at 14:51 - Reply

   Optional znamená, že není nutno vyplňovat, pokud nevíš. Asi jde o nějaký slevový kód, nebo tak podobně. Mělo by tě to bez něj rozhodně pustit. Chyba je asi někde jinde. Tohle pole může zůstat klidně prázdné.

   2017-01-07 14:42 GMT+01:00 Disqus :

 25. Tom 15.1.2017 at 9:59 - Reply

  Ma nekdo zkusenosti s registraci u Number26? Zda se, ze v CR uz neni mozne registrovat, nabizi pri registraci pouze Slovensko, a asi ve tretim kroku, kdy se vyplnuje vase adresa tak se na tom skonci, jelikoz CR tam nikde nedate….

 26. Iva 12.2.2017 at 19:39 - Reply

  REVOLUT – v současné době nabízejí níže uvedené měny a další připravují:

  AED, ALL,AMD, AOA, ARS, AUD, AZN, BAM, BBD, BDT, BGN, BHD, BMD, BND, BOB, BRL, BSD, BWP, BYN, BYR, BZD, CAD, CHF, CLP, CNY, COP, CRC, CVE, CZK, DKK, DOP, DZD, EGP,ETB, EUR, FJD, GBP, GEL, GHS, GIP, GNF, GTQ, HKD, HNL, HRK, HTG, HUF, IDR, ILS, INR, IQD, ISK, JMD, JOD, JPY, KES, KGS, KHR, KRW, KWD, KYD, KZT, LAK, LBP, LKR, MAD, MDL, MGA, MKD, MMKMNT, MOP, MUR, MVR, MWK, MXN, MYR, MZN, NAD, NGN, NIO, NOK, NPR, NZD, OMR, PAB, PEN, PGK, PHP, PKR, PLN, PYG, QARRON, RSD, RUB, RWF, SAR, SBD, SCR, SEK, SGD, SRD, THB, TMT, TND, TOP, TRY, TTD, TWD, TZS, UAH, UGX, USD, UYU, VEF, VND, VUV, WST, XAF, XCD, XOF, XPF, ZAR, ZMW.

  • Petr Beneš 8.4.2017 at 20:20 - Reply

   Chápu správně, že teď už je možné kartu dobíjet i v CZK a vyhnout se tak transakčnímu poplatku mojí banky? Nebo se musí dobíjet stále v USD, GBP nebo EUR?

   Díky

   • Petr Novak 8.4.2017 at 20:39 - Reply

    Bohužel ne. Nevím odkud se vzala informace o té hromadě měn, ale Revolut (alespoň mě) stále nabízí pouze 3 měny. EUR, USD, GBP.

 27. Ferdinand Alexanderovič 27.3.2017 at 21:44 - Reply

  Tak aktualne:
  N24- 5 vyberu zdarma/mesic, pak za 4€/vyber
  Revolut- 200liber zdarma/mesic, pak 2%

  • Petr Novak 27.3.2017 at 22:19 - Reply

   Super. Díky za update.
   Petr

 28. Andrej Gajdos 27.6.2017 at 11:03 - Reply

  Mate niekto skusenosti s Monzo?

  • Petr Novak 27.6.2017 at 11:13 - Reply

   Ano. Monzo mám a je to aktuálně nejlepší řešení. Jen ji pošlou pouze po UK. Takže je potřeba mít nějakého známého, ke kterému si ji necháš poslat.

 29. Petr 8.9.2017 at 12:52 - Reply

  Ahoj, nevite prosim jak prijde ta debetni karta od Revolutu? Momentalne se pohybuji po Australii a za 3 tydny prijedou rodice, tak by mi ji vzali, jen nemaji ode me plnou moc na vyber posty kdyby to prislo doporucene nebo do vlastnich rukou. diky moc, Petr

  • Petr Novak 8.9.2017 at 13:03 - Reply

   Ahoj. Přijde normálně ne-doporučeně poštou, takže nepotřebují plnou moc.

Napsat komentář

Mautic is open source marketing automation