Poslouchejte v podcastové aplikaci:

Apple Podcasts
Spotify
Google Podcasts
Podbean

Hosty rozhovoru jsou Patris Jarabicová a Tom Jurka, dva cestovatelé, které na druhém konci světa svedla dohromady buď pořádná náhoda, nebo spíš obrovské štěstí a osud.

V podcastu jsme mluvili o jejich cestách v době covidu, mimo jiné 8 měsících v subsaharské Africe nebo o dobrovolnickém projektu na Sumatře. Hodně jsme se věnovali tématu pomoci na cestách a řešili, jak zjistit, kdy doopravdy pomáhám a kdy místním komunitám spíš nevědomky škodím.

Bavili jsme se i o psaní knihy Cesta Dvou a jejímu vydávání ze zaplivaných pokojů v Africe, o zážitcích z opravdu divoké přírody i o tom, jaký vliv může mít cestování na vztah. Těšte se na krásný díl plný motivace zas někam vyrazit!

Odkazy k epizodě:


Pozvánka – X-Challenge: Bucket list

Chci vás pozvat na největší srdcovku a pravděpodobně nejsilnější X-Challenge akci, akci Bucket list. Jak název napovídá, celá je o plnění snů. Zjistíte na ní, které sny jsou opravdu vaše, pochopíte, že jsou vám možná už teď na dosah ruky, naučíte se říct si o pomoc a dostanete pořádný drive nejen snít, ale hlavně si sny plnit.

Na minulém ročníku se dost snů podařilo splnit přímo na akci. A věřím, že letos jich bude ještě mnohem víc, už jen proto, že jsme akci zas o kus vyladili.

Co se povedlo splnit loni? Třeba první stopování, přespání v treehousu, oslovení neznámého kluka na baru, první návštěva u pořádného barbera nebo horké kakao a podzimní pohoda u krbu. A k tomu hromada dalších splněných snů, nespočet nezapomenutelných zážitků ve skvělé partě lidí a hlavně odvaha plnit si sny i dál.

Akce se letos koná od 12. do 21. listopadu. První víkend je plný workshopů, přednášek a společných aktivit, kde vás provedeme tím, jak ze sebe dostat to nejlepší. A pak už se v pětičlenných týmech pustíte do světa, společně si sny plnit.

Všechny informace i registrace do akce Bucket list najdete na webu x-challenge.cz. Počet míst je pevně daný a kvůli udržení kvality akce dost omezený. Takže s registrací raději moc neváhejte. Těším se na vás!