Nikaragua – země aktivních sopek, horkých pláží a milých lidí

30.07.2016|Kategorie: Amerika, Členská sekce, Země|

Nikaragua je země svým způsobem neobjevená. Většina lidí se dokonce domnívá, že leží v Africe, přestože se nachází ve Střední Americe. To se odráží na turismu, který rozhodně není na takové úrovni, jako je třeba v Belize, Mexiku, Guatemale či Kostarice, nacházejících se v blízkosti Nikaraguy. Proto je tato destinace výbornou příležitostí pro dobrodruhy toužící zažít a poznat „něco jiného“ v zemi, která až na pár výjimek není přeplněna turisty.

Proč tam letět?

Ačkoliv je Nikaragua zemí velmi rozmanitou, největší atrakcí a velkou dominantou jsou především sopky, které se téměř všechny nacházejí blízko pacifického pobřeží a mnoho z nich je stále aktivních. Pokud chcete vidět lávu a chodit po rozžhavené aktivní sopce či po ní dokonce z jejího vrcholu sjet na prkně až dolů (volcano boarding), Nikaragua je jedinečnou zemí právě pro vás. Kromě sopek se zde ale nachází krásné prázdné pláže a teplý oceán, tropické pralesy, laguny, obrovská jezera a především milí lidé.

Pláž Poneloya v blízkosti Leónu

Pláž Poneloya v blízkosti Leónu

Jak se tam dostat?

Do Nikaraguy se z Evropy většinou létá přes USA (nejčastěji přes Atlantu, Miami či Houston), odkud už se přímým letem dostanete do Managuy, hlavního města Nikaraguy. Z Prahy ovšem nenajdete žádné přímé lety ani do zmíněných letištních hubů v USA, proto se musí přestupovat i v Evropě (Londýn, Německo, Itálie, Amsterdam…), případně přeletět v rámci Spojených států.

Chcete-i se vyhnout zařizování ESTA do USA, můžete letět i přes Panamu. Z Evropy tam létá Lufthansa, KLM, Air France, Condor a Iberia. V obou případech se ceny zpátečních letenek v hlavní sezoně pohybují mezi 20 a 30 tisíci korun z Prahy, při cestě z některého z okolních letišť (Frankfurt, Paříž, Amsterdam, Londýn) se můžete dostat i na lepší ceny. Sledujte hlavně akce do Států.

Obrovská laguna Apoyo v blízkosti Granady

Obrovská laguna Apoyo v blízkosti Granady

Kdy vyrazit?

To záleží opravdu jen a jen na vás. Pokud očekáváte především slunce a teplo, nejlepším obdobím je prosinec až duben, kdy v oblasti Pacifiku a Karibiku teploty dosahují až 40 stupňů (a ceny také stoupají až o 25 %). V květnu následně začíná období dešťů, které je naopak charakterizováno krásně zelenou a rozkvetlou přírodou. Proto záleží, co opravdu od Nikaraguy chcete a očekáváte. Pokud slunce, písek a oceán, období od prosince do dubna je pro vás nejvhodnější.

Rezervace Selva Negra v blízkosti města Matagalpa

Rezervace Selva Negra v blízkosti města Matagalpa

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde zjistit více?

Vianica.com
Internetová stránka o Nikaragui i s tipy na výlety.

Visit Nicaragua
Další stránka s informacemi o Nikaragui.

Wikitravel
Stále lepší a lepší projekt Wikipedie, kde dnes najdete téměř vše, co na cestách potřebujete.

Nebo zkuste Lonely Planet, v členské sekci máte slevu.

 

Za zpracování miniprůvodce Nikaraguou děkujeme Matějovi Exnarovi, který si magisterské studium politologie se specializací na Latinskou Ameriku zpestřil půlročním pobytem v Nikaragui. Je to jeho první delší pobyt mimo ČR a jak sám píše, užívá si jedno z nejlepších období života. Doporučuje podobný krok do neznáma udělat i vám, pokud máte možnost.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!