Nikaragua – země aktivních sopek, horkých pláží a milých lidí

30.07.2016|Kategorie: Amerika, Členská sekce, Země|

Nikaragua je země svým způsobem neobjevená. Většina lidí se dokonce domnívá, že leží v Africe, přestože se nachází ve Střední Americe. To se odráží na turismu, který rozhodně není na takové úrovni, jako je třeba v Belize, Mexiku, Guatemale či Kostarice, nacházejících se v blízkosti Nikaraguy. Proto je tato destinace výbornou příležitostí pro dobrodruhy toužící zažít a poznat „něco jiného“ v zemi, která až na pár výjimek není přeplněna turisty.

Proč tam letět?

Ačkoliv je Nikaragua zemí velmi rozmanitou, největší atrakcí a velkou dominantou jsou především sopky, které se téměř všechny nacházejí blízko pacifického pobřeží a mnoho z nich je stále aktivních. Pokud chcete vidět lávu a chodit po rozžhavené aktivní sopce či po ní dokonce z jejího vrcholu sjet na prkně až dolů (volcano boarding), Nikaragua je jedinečnou zemí právě pro vás. Kromě sopek se zde ale nachází krásné prázdné pláže a teplý oceán, tropické pralesy, laguny, obrovská jezera a především milí lidé.

Pláž Poneloya v blízkosti Leónu

Pláž Poneloya v blízkosti Leónu

Jak se tam dostat?

Do Nikaraguy se z Evropy většinou létá přes USA (nejčastěji přes Atlantu, Miami či Houston), odkud už se přímým letem dostanete do Managuy, hlavního města Nikaraguy. Z Prahy ovšem nenajdete žádné přímé lety ani do zmíněných letištních hubů v USA, proto se musí přestupovat i v Evropě (Londýn, Německo, Itálie, Amsterdam…), případně přeletět v rámci Spojených států.

Chcete-i se vyhnout zařizování ESTA do USA, můžete letět i přes Panamu. Z Evropy tam létá Lufthansa, KLM, Air France, Condor a Iberia. V obou případech se ceny zpátečních letenek v hlavní sezoně pohybují mezi 20 a 30 tisíci korun z Prahy, při cestě z některého z okolních letišť (Frankfurt, Paříž, Amsterdam, Londýn) se můžete dostat i na lepší ceny. Sledujte hlavně akce do Států.

Obrovská laguna Apoyo v blízkosti Granady

Obrovská laguna Apoyo v blízkosti Granady

Kdy vyrazit?

To záleží opravdu jen a jen na vás. Pokud očekáváte především slunce a teplo, nejlepším obdobím je prosinec až duben, kdy v oblasti Pacifiku a Karibiku teploty dosahují až 40 stupňů (a ceny také stoupají až o 25 %). V květnu následně začíná období dešťů, které je naopak charakterizováno krásně zelenou a rozkvetlou přírodou. Proto záleží, co opravdu od Nikaraguy chcete a očekáváte. Pokud slunce, písek a oceán, období od prosince do dubna je pro vás nejvhodnější.

Rezervace Selva Negra v blízkosti města Matagalpa

Rezervace Selva Negra v blízkosti města Matagalpa

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde zjistit více?

Vianica.com
Internetová stránka o Nikaragui i s tipy na výlety.

Visit Nicaragua
Další stránka s informacemi o Nikaragui.

Wikitravel
Stále lepší a lepší projekt Wikipedie, kde dnes najdete téměř vše, co na cestách potřebujete.

Nebo zkuste Lonely Planet, v členské sekci máte slevu.

 

Za zpracování miniprůvodce Nikaraguou děkujeme Matějovi Exnarovi, který si magisterské studium politologie se specializací na Latinskou Ameriku zpestřil půlročním pobytem v Nikaragui. Je to jeho první delší pobyt mimo ČR a jak sám píše, užívá si jedno z nejlepších období života. Doporučuje podobný krok do neznáma udělat i vám, pokud máte možnost. Matěje zastihnete na FB nebo na jeho blogu o Nikaragui.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.
E-kniha: Travel Jobs
Před 8 hodinami zakoupil(a) Gabriela z města: Trsice
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 11 hodinami zakoupil(a) Vladimír z města: Praha 10
 
Obnovené roční VIP členství
Před 13 hodinami zakoupil(a) Daniel z města: Hrádek
 
Jak vyzrát na cizí jazyky
Před 18 hodinami zakoupil(a) Petr z města: Přerov
 
Ebook + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Martin z města: Praha