Indonésie – země tisíců tváří

23.05.2016|Kategorie: Asie, Členská sekce, Země|

Jeden stát, 17 tisíc ostrovů a každý jiný. Tisíce různých světů. Neznám jinou zemi, která by byla tak rozmanitá, plná protikladů a překvapení. Můžete se do ní vracet znovu a znovu, cestovat zde několik let a stále bude co objevovat. Každý ostrov je unikát, žije zde na 300 domorodých etnik s vlastním jazykem a kulturou. Potřebovali byste celý život, abyste poznali Indonésii.

Skrytá pláž Tunak

Skrytá pláž Tunak

Hledáte informace k Bali? Najdete je v samostatném článku

Proč tam jet?

V Indonésii najdete přelidněná města tepající životem, jedny z posledních zbytků tropických pralesů na Borneu či Sumatře, dlouhé písečné pláže, dosud nepřeplněné turisty a prodejci všeho možného, a tisíce maličkatých neosídlených ostrůvků, kde si můžete připadat jako opravdoví Robinsoni. Desítky sopek vybízejí k horské turistice a pro milovníky zvířat je Indonésie ráj – můžete tu spatřit ohrožené orangutany sumaterské, z velkých savců dokonce slona nebo nosorožce, údajně i nejmenšího primáta světa nártouna. O komodských dracích nejspíš slyšel každý.

Na Indonésii jsou ovšem nejúžasnější její obyvatelé. Budou na vás zírat, mávat, široce se usmívat, zvát vás na kafe a ptát se na vše možné. Většina z nich sice neumí ani slovo anglicky, to jim ovšem nebrání v nadšené interakci s každým bílým „bule“, který zrovna projíždí kolem. Občas vám to poleze na nervy, ale jinak je otevřenost, dětinská zvědavost a permanentní úsměv místních prostě odzbrojující.

Foto 3

Co se o Indonésii dozví pouze členové Travel Bible?

  • Jak se tam dostat
  • Kdy tam je
  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebujete peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jak je to s nemocemi a hygienou?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde zjistit více

Wikitravel
Cestovatelská wikipedie – velmi povedený projekt, dozvíte se zde obecné informace o zemi i jednotlivých ostrovech a spoustu praktických tipů.

Travelfish
Jeden z nejoblíbenějších průvodců po jihovýchodní Asii.

Hedvábná stezka
Průvodce, cestopisy a reportáže ze všech zemí světa včetně Indonésie.

Kintari
Stránky česko-indonéské skupiny, která svými tanečními vystoupeními a cestovatelskými přednáškami přestavuje indonéské umění a podporuje dvě školy a školku na ostrově Lombok. Podpořit její rozvojové projekty můžete nejen nákupem šperků z Indonésie, ale můžete jejím prostřednictvím vyjet na Lombok jako dobrovolný učitel angličtiny. Budete tak mít jedinečnou příležitost zblízka poznat místní obyvatele a kulturu. Rozhodně nezapomenutelná zkušenost.

Wonderful Indonesia
Destinace, aktivity i novinky přináší tyto anglické stránky plné pěkných obrázků.

Průvodce Lonely Planet
Někdo to rád tištěné… a na Lonely Planet, jak už určitě víte, máte v členské sekci slevu.

Za zpracování miniprůvodce Indonésií patří velké díky Aničce Ahneové. V Indonésii strávila 4 měsíce v zimě na přelomu let 2014/2015, kdy zde jako dobrovolník učila angličtinu. Spojit se s ní můžete třeba přes Facebook.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.
E-kniha: Travel Jobs
Před 10 hodinami zakoupil(a) Gabriela z města: Trsice
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 13 hodinami zakoupil(a) Vladimír z města: Praha 10
 
Obnovené roční VIP členství
Před 15 hodinami zakoupil(a) Daniel z města: Hrádek
 
Jak vyzrát na cizí jazyky
Před 19 hodinami zakoupil(a) Petr z města: Přerov
 
Ebook + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Martin z města: Praha