Země plná extrémů, kterou nejlépe charakterizuje předpona nej: největší, nejdražší, nejkrásnější, ale také nejbláznivější, nejšílenější a mnohdy i nejzbytečnější. Místo, ve kterém se snoubí nejmodernější architektura s tradiční nomádskou kulturou a ve kterém žije kolem 85 % cizinců. Pokud sem zavítáte, nebudete se moci zbavit dojmu, že na světě je možné vše.
Výsledkem výše zmíněného je unikátní mix a nezaměnitelná atmosféra, která z místa dělá atraktivní destinaci nejen při přestupu na cestě do Asie, ale také jako vysněné místo na dovolenou.
Proč jet do SAE
Hlavním lákadlem jednoznačně jsou moderní metropole Dubaj a Abu Dhabi. Města, ve kterých žijí miliony lidí z celého světa a která za pouhých několik desetiletí doslova vyrostla z písku. Mezi další přednosti této země patří teplé klima, které se skvěle hodí pro odpočinek na pláži nebo u hotelového bazénu. Pokud si budete chtít užít trochu adrenalinu, můžete navštívit některý z bezpočtu zábavních parků, skočit si padákem nebo vyrazit do pouště. Jedná se také o jednu z nejbezpečnějších zemí světa a o jednu z nejotevřenějších muslimských zemí.
Jak se tam dostat
Nejlepší určitě je letadlo. Najdete zde několik letišť, ovšem nejčastější volbou bude pravděpodobně Dubaj (pozor, jsou tu dvě letiště: Dubai International Airport – DXB – a Al Maktúm International Airport – DWC), nebo Abu Dhabi International Airport (AUH). Vzhledem k poloze jsou další možnosti při cestování značně omezené, využít ale jde například loď z Íránu, nebo auto (bus) z Ománu, případně ze Saúdské Arábie (kam se ale jako turista dostanete jen velmi těžko).
Příklad cen letenek do Dubaje DXB: na terminál tři létá z ČR Emirates (13 000 Kč, v akci často kolem 9 000 Kč), na dvojku létají flydubai a český Travel Service (ten nelétá přes léto), obě možnosti kolem 8000 Kč. Další levnější možnost je přes Kyjev s Ukraine Airlines (6000 Kč), případně na DWC s Wizz Air z Katowic nebo Bratislavy (4500 Kč). Ceny berte orientačně za zpáteční cestu bez promo akcí (březen 2018).
Kdy tam jet a proč v tuhle dobu
Na léto rovnou zapomeňte, je zde kolem 50 °C (pocitově kvůli vlhkosti ještě víc), což opravdu nechcete zažít. Naopak v zimě jsou teploty kolem 25 °C (v noci 15). Pokud chcete poznávat a chodit, doporučuji právě zimu. Jestliže vyhledáváte hlavně opalování a teploty kolem třicítky, ideálním obdobím je jaro/podzim.
Víza a podmínky vstupu
Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?
- Jak je to s podmínkami vstupu
- Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
- Jak funguje lokální doprava
- Jaké je jídlo
- Je země bezpečná?
- Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
- Kam se určitě podívat
Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky. Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible
Kde najdu víc info?
Ultimátní průvodce po Dubaji
Pokud by vás zajímaly další informace, můžete nahlédnout do podrobnějšího článku, který se zabývá například i tipy na přestup v Dubaji, případně na zdejší život.
Dubai
Oficiální stránky pod záštitou dubajské vlády.
Visit Abu Dhabi
Turistické informace.
Lonely Planet
Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.
Povahou překvapený kluk divící se světu kolem. Ten pozoruje ze sedla kola uprostřed Švédska, z kajaku v národních parcích Litvy, při běhání před chrámy v komplexu Angkor Wat v Kambodži, anebo cestou necestou napříč Afrikou. Profesí technický konzultant, který pomáhá architektům a projektantům ve vyšší produktivitě jejich práce. V Dubaji pracovně strávil rok. Více o zážitcích z Dubaje, Afriky a Asie si můžete přečíst na jeho blogu Proti povrchnosti.
Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.
Najděte nejlevnější letenky
To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:
Co když nechcete letět?
Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.
Jak najít bydlení?
My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb. Vybíráte vybavení?
V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:
Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?
Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:
Jedete na hodně dlouho?
Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.
Napsat komentář