Digitální nomádství je téma, jemuž se v Travel Bibli často věnujeme z praktického hlediska, anebo prostřednictvím rozhovorů s digitálními nomády, které na svých cestách často potkáváme. A věřte, že se jedná o velmi zajímavé lidi a inspirativní příběhy.

Připravujeme seriál s detailními informacemi o nejoblíbenějších nomádských destinacích. Matouš vás již provedl thajským Chiang Mai a Lisabonem, David Lörincz dnes představí Bali.

Od ledna 2015 je David nepřetržitě v jihovýchodní Asii, na Bali žije s přítelkyní již 13 měsíců. Kdo se pohybujete v reklamě a marketingu na Facebooku, budete jeho jméno znát ve spojení se vzdělávací agenturou Modrá krev, kterou řídí právě z Bali. 

Jaké lokality si postupně představíme?

A teď už hurá na Bali!

Zebra Naughty Nuri’s

Zebra Naughty Nuri’s

Ostrov Bali leží ve východní části Indonésie. Každý si zde najde to své. Surfujete? Na jihu ostrova najdete jedny z nejlepších surfařských míst planety, na kterých se každoročně pořádají světové šampionáty a surfaři se sjíždějí z celého světa. Jíte zdravě? Ostrov je plný vegetariánských restaurací, bezlepkových pekáren a všude narazíte na farmářské trhy a nejdražší kávu světa z hovínek cibetek. Jen pozor na podvodníky.

Rádi nasáváte přírodu? Sopky, na které si můžete vyšlápnout, bílé pláže, džungle, rýžové terasy, horké prameny, potápění, safari, národní park. A co sport? Žádný problém – rafting, canoeing, vodní sporty, lezecké stěny, krytá hřiště s umělým trávníkem a muay thai tělocvičny. Rozhodně nesmíme zapomenout na jógu, protože ve vesnici (dnes již spíš městečku) Ubud najdete ty nejvyhlášenější školy a učitele na světě. A večer za zábavou – čtyřpatrové diskotéky a nespoutané párty u pláže až do ranních hodin.

Nesmíme zapomenout na milovníky kultury. Balijci si již po staletí drží stejné tradice a hinduistické ceremonie řídí život celého ostrova. Tanečky, různá divadelní představení, zpěvy linoucí se rýžovými terasami na prahu dne a všudypřítomná vůně květin a hřebíčku. Ne nadarmo se Bali přezdívá „Island of Gods“, ostrov bohů. Jsou tu i svátky, kdy místní kněží světí např. motorky a auta, pokládají obětiny (košíčky květin a ovoce) na dřevo, kov, beton.

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak se na Bali dostat
  • Ceny nájmu
  • Jaké je jídlo
  • Kdy tam jet
  • Kde pracovat
  • Jak je to s nomádskou komunitou
  • Kde relaxovat
  • Další tipy

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Vydáte-li se na Bali, rád vám poskytnu azyl v mé vilce uprostřed rýžových polí
(12 000 Kč/měsíc). Napište mi na david@modrakrev.cz a domluvíme se.

Selamat jalan – šťastnou cestu.

David Lörincz

David&Yuni

David&Yuni

Na blogu si před cestou přečtěte i základní informace k cestování na Bali.

Jaké jsou vaše oblíbené coworky, podniky a místa na výlety? Dejte vědět do komentářů!