Singapur – celý svět na jednom ostrově

26.02.2018|Kategorie: Asie, Členská sekce, Země|

Singapur je díky své poloze a špičkovému letišti jedním z míst, která jsou přezdívána „gateway to Asia“ a mnoho lidí ve městě stráví několikahodinový layover, než se vydají na další cesty. Tenhle městský stát toho ale má co nabídnout mnohem víc, než se na první pohled zdá.

Proč do Singapuru

Singapur má pro letadla velmi výhodné souřadnice, takže pokud cestujete po Asii, je pravděpodobné, že tam vaše cesta jednou povede. Při stopoveru se nebojte opustit komfort letiště Changi a vydejte se objevovat. Singapur je nejen ultramoderní oáza vyspělého světa mezi mnohem méně rozvinutými zeměmi jihovýchodní Asie, ale hlavně místo, kde se střetává nespočet různých kultur z celého světa, které dohromady tvoří učebnicový příklad multikulturalismu. Je to samozřejmě znát na životním stylu, architektuře, jídle… prakticky na všem. A nejlepší je, že to funguje.

singapur, merlion park

Typické klišé panoráma Singapuru – pohled na Marinu z Merlion Parku

Jak se tam dostat

Zpáteční letenku Praha–Singapur pořídíte běžně od dvanácti tisíc. Ze zemí sdružení ASEAN (tedy prakticky všech v jihovýchodní Asii) můžete přiletět za pár šupů nízkonákladovkou typu AirAsia.

Jediná alternativní cesta je po souši autobusem či vlakem ze sousední Malajsie. Hlavně při cestě autobusem však pozor – do země míří každý den nespočet lidí a kontrola na hranici bývá šílená. Existuje mnoho hororových historek o tom, jak se někdo zasekl ve frontě a autobus mu ujel, nechajíc ho napospas osudu mezi dvěma zeměmi. Autobusových společností je na trase Malajsie–Singapur spousta, ověřte si proto předem, že ta vámi zvolená je solidní.

Kdy tam jet a proč v tuhle dobu

Coby téměř rovníková země Singapur nemá roční období a teploty jsou po celý rok stejné, a to vysoké – kolem 30 °C. Rozlišuje se pouze období sucha, které trvá zhruba od března do srpna, a období dešťů od září do února, avšak ani tato období nejsou vždy úplně přesná a předvídatelná. Nejvíc údajně prší od listopadu do ledna.

I v suchém období ale přichází deště a nezávisle na období beztak většinou prší jen večer nebo v noci. A aby toho nebylo málo, v suchém období přichází tzv. haze – smog způsobený ohni v nedaleké Indonésii, způsobující zhoršenou kvalitu vzduchu a sníženou viditelnost. Haze season je možné předpovídat, proto se informujte nějakou dobu předem.

singapur

Překrásné Gardens by the Bay jsou právem jednou z hlavních turistických atrakcí

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu více info

Lonely Planet

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Visit Singapore

Oficiální stránky Singapore Tourism Boardu. Najdete zde všechny informace o památkách, restauracích, akcích a festivalech ve městě.

TheVintageVision

Zhlédněte YouTube kanály jak rodilých Singapurců, tak expatů žijících ve městě už nějaký ten pátek. Jednou z nich je například Georgia, která má na svém kanále množství videí pojednávajících o životě v Singapuru.

Karolína Koubová

Jsem studentka VŠCHT, ve volném čase cestuji většinou sólo a dobrovolničím v hostelech. Singapur jsem navštívila jako jednu ze zastávek na mé téměř tříměsíční cestě po východní a jihovýchodní Asii. Momentálně nebloguju, ale najdete mě na Instagramu jako @stellaprotisvetu, kde sdílím pokud možno co nejméně přibarvenou realitu mých cest.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.

Travel Bible a Travel Jobs + roční VIP členství + 2 Items
Před 3 hodinami zakoupil(a) Jan z města: Praha 6
 
Ebook + roční VIP členství
Před 7 hodinami zakoupil(a) Ivo z města: Rožnov pod Radhoštěm
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 13 hodinami zakoupil(a) Tomáš z města: Praha 6 - Suchdol
 
Tištěná kniha Travel Jobs + e-book + 1 Item
Před 13 hodinami zakoupil(a) Kateřina z města: Hlinsko
 
Ebook + roční VIP členství
Před 16 hodinami zakoupil(a) Renata z města: Podbřezí
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Jan z města: Plzeň
 
VIP členství na 1 rok
Před 1 dnem zakoupil(a) Kateřina z města: Liberec 5
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 1 dnem zakoupil(a) Michal z města: Radovesnice I
 
Roční VIP členství + ebook Travel Bible
Před 1 dnem zakoupil(a) Aleš z města: Ostrava 2
 
E-kniha: Procestuj svět jako učitel angličtiny (ePub, Mobi, PDF)
Před 2 dny zakoupil(a) Kryštof z města: Dobřichovice
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 2 dny zakoupil(a) Milan z města: Hradec Králové
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 2 dny zakoupil(a) Tomáš z města: Praha 10
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 2 dny zakoupil(a) Tomáš z města: Brno
 
Cestování – nejlepší životní investice
Před 2 dny zakoupil(a) Daniel z města: Hrádek
 
E-kniha: Procestuj svět jako učitel angličtiny (ePub, Mobi, PDF)
Před 3 dny zakoupil(a) Martina z města: Ústí nad Labem