Švédsko – země, kde se nedotčená příroda mísí s historií i elegancí moderní doby

25.05.2016|Kategorie: Členská sekce, Evropa, Země|

Země tří korunek je mnohem více než IKEA, Volvo a masové kuličky. Obrovské území nabízí rozmanité krásy přírody i bohatou kulturu a historii. Náš odvěký rival v hokeji se pyšní kouzelnou krajinou plnou jezer, hlubokých lesů a nerušeného klidu. Na své si tak přijdou hlavně milovníci treků, ale zklamaný nebude snad nikdo. 

P9040060

Proč tam jet?

Švédsko je rozhodně jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Nedotčená divoká příroda se dokonale mísí s vyspělými a moderními městy. Pulzující ruch Stockholmu je skvělým kontrastem proti nekonečné zeleni lesů a luk. Seveřané sice mohou působit uzavřeně, ale v duši jsou to neskutečně milí a ochotní lidé. Kultura Vikingů je nesmírně zajímavá, bohatá a její památky se nachází rozprostřené po celé zemi. Zážitek z pozorování oblohy během polární noci je k nezaplacení, zážitkem je i dokonalá chuť švédských ryb a mořských plodů.

DSC_0751a

Jak se tam dostat?

Pro cestovatele z Česka nejlépe letecky. Mezinárodní letiště se nachází ve Stockholmu, Göteborgu a Malmö a let zabere zhruba 2 hodiny. Letenky jsou levnější v zimě (nikoliv však kolem Vánoc), většinou v rozmezí 3–5 tisíc Kč. Stockholmské letiště je 40 km od samotného města, proto je nutné připočíst výdaje na transfer. Při cestě na jih je možné využít i letiště v dánské Kodani. Letenky hledejte nejlépe na AZair.cz a nezapomeňte na odlety z Polska!

Je možné jet autobusem, ale cesta trvající 15–25 hodin (v závislosti na trase) je poměrně únavná a časově náročná. Lze také využít železniční dopravy, vlaková spojení však vyžadují transfer v Kodani či Hamburku a časová náročnost tak opět zůstává hlavním negativem.

 

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Co se o Švédsku dozví pouze členové Travel Bible?

  • Kdy tam jet
  • Jak se tam dostat
  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebujete peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde hledat více informací?

Sverige.cz
Česky psaný blog ze Švédska nabízí plno zajímavých informací a tipů.

Study in Sweden
Blog je veden mezinárodními studenty ve Švédsku a prezentuje jejich zážitky a zkušenosti.

Visit Sweden
Oficiální turistický průvodce Švédskem, jeho hlavními lákadly a krásami, poskytující veškeré základní turistické informace.

Sweden
Oficiální stránky Švédska, plné faktů, tradic, zajímavostí a rad.

Lonely Planet
Kdo raději tištěné průvodce, může si ke Švédsku koupit Lonely Planet v češtině. V členské sekci na ni máte slevu

Svedsko_Lonely
Za zpracování miniprůvodce Švédskem děkujeme Veronice Tomečkové, cestovatelce, blogerce, fotografce. Jejím největším koníčkem je být neustále v pohybu. Ve Švédsku strávila poslední rok studiem žurnalistiky v menším městečku Örebro a stále si zvyká na rozmanitost švédského počasí. Sledovat ji můžete na Facebooku, Instagramu anebo jejím blogu.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!