Island – Krása stíhá nádheru

19.04.2016|Kategorie: Členská sekce, Evropa, Země|

Země, která si svou rozmanitostí dokáže získat přízeň nejednoho cestovatele. Během pár dnů jsme stihli vidět tolik krásy, že se to snad ani nedá popsat. Říká se, že je pekelně drahý – a je to pravda. Jenže všechno má své „ale“. Dokážete-li se uskromnit a na cestu dobře připravit, dají se náklady razantně srazit.

_DSF3032 - 22 Feb 2016 10-53-34

Godafoss vodopád

Proč na Island letět?

Island je snad jediným místem na světě, kde se během „pár minut“ vystřídá čtvero ročních období. V jediném okamžiku zažijete slunce, mlhu, vítr, prudký déšť i sníh.

I když dokáže být drsný, je místem, kde na vás neustále čiší čerstvý vzduch a pohoda. Pro milovníky přírody je to naprostá pastva pro oči. Během týdne stihnete vidět zelené pastviny, sopky, gejzíry, vodopády všech velikostí, geotermální prameny, neskutečně hluboké fjordy, lávové pustiny, ledovce, nekonečný oceán a tak dále, a tak dále.

_DSF3164 - 22 Feb 2016 10-53-38

Okolí vodopádu Kirkjufellsfoss

Jak se tam dostat?

Pravděpodobně poletíte, případně si můžete převézt vlastní auto trajektem. Jedete-li na Island na kratší dobu nebo ho chcete prostopovat, rozhodně se vám vyplatí letět.

Ceny zpátečních letenek na Island začínají přibližně na 3000 Kč s nízkonákladovými dopravci. Pokud jste při čtení Travel Bible dávali pozor, najít dobrou cenu pro vás nebude problém. Nejlepší odlety najdete z polských Katovic s jedním přestupem; přímé lety pak z Budapešti, odkud létá WizzAir. Dalším možným odletovým letištěm je Berlín. Pokud chcete letět z Prahy, připravte se na cenu začínající většinou na 5000 Kč a let bude s přestupem. Občas se objeví zajímavá akce u klasického dopravce, kdy nemusíte řešit příplatky za zavazadla. Ceny akcí začínají na 4000 Kč.

_DSF2943__DSF2948-6 images - 22 Feb 2016 10-53-31

kráter Víti na severu Islandu

V případě, že jste majitelem vozu vhodného na islandské cesty, kterými se chcete vydat, a chcete být na Islandu déle, vyjde „levněji“ si auto dovézt. Hodně záleží na délce pobytu a obsazenosti auta. Při měsíčním pobytu v hlavní sezoně ve čtyřech lidech vychází cena velmi podobně jako půjčení malého auta na místě včetně letenek.

Na trajekt se nalodíte v Dánsku a během dvou dnů doplujete přes Faerské ostrovy na východ Islandu do městečka Seyðisfjörður. Podle typu jízdenky se můžete zdržet pár dní na Faerských ostrovech, anebo hned pokračovat do cílové destinace. Lístky na trajekt se vyplatí řešit s předstihem, neboť v sezoně bývá trajekt dost našlapaný. Kdy a za kolik vám to vyplouvá? To si můžete zkontrolovat na Smyril line.

_DSF3061 - 22 Feb 2016 10-53-35

Skanzen Glaumbær

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde zjistit více?

Vegagerðin
Informace o aktuální sjízdnosti a o stavu silnic.

Camping.info
Přehled kempů.

SEEDS
Dobrovolnická organizace.

Lonely Planet
Kdo raději tištěné průvodce, může si k Islandu koupit ten od Lonely Planet. Ve členské sekci na ni máte slevu 🙂

Proměnlivost počasí? Jak může vypadat? Pusťte si „Jak se chtěl Trautenberk pomstít Krakonošovi“ a sledujte dějství od 4. minuty a 28. sekundy. ☺

Míša Nováková

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!