El Salvador – malý neobjevený surfařský ráj ve Střední Americe

24.09.2018|Kategorie: Amerika, Členská sekce, Země|

Salvador – to je pravé nefalšované dobrodružství – v dobrém slova smyslu. Černé vulkanické pláže, spousta sopek, teplé počasí po celý rok, milí lidé, jednoduché cestování a pocit pravého dobrodružství. Salvador si představte tak, že jste sami na dlouhé čisté pláži, surfujete v teplém moři a popíjíte kokos, který si sami utrhnete při nezapomenutelném západu slunce.

Salvador je něco pro dobrodruhy a cestovatele, kteří mají touhu cítit se jako objevovatelé. Salvador vám totiž kromě neprobádaných míst nabídne naprosto jedinečnou autentickou atmosféru, kterou jinde nenajdete.

el salvador palmy

Kokosové palmy jsou skoro všude

Proč jet do El Salvadoru

Ačkoli se o Salvadoru říká, jak je nebezpečný, nenechte se zmást. Projela jsem jej sama stopem a ve mně zanechal jen ten nejlepší pocit. Místní v Salvadoru se strachují o turisty, neustále mají potřebu je chránit. Lidé jsou velmi pohostinní a skromní. Jídlo je na latinskoamerické poměry dobré, příroda nádherná, ceny příjemné. Atmosféra neporovnatelná.

Navíc, Salvador má ty nejhezčí západy slunce. Protože je to země maličká, je snadné a rychlé se v ní pohybovat. Salvador je dosud turisticky neprobádaná země, takže rozhodně něco pro milovníky off the beaten track destinací. O Salvadoru nic moc nevíme – jen to zlé, a to je ale škoda! Většinou od lidí, kteří se do Salvadoru ještě nikdy nepodívali. Proto turisté, kteří tam jedou, nejsou žádní zhýčkaní dovolenkáři s kufry, ale správní batůžkáři, kteří se jen tak něčeho nebojí. Turistů je v Salvadoru hrstka, většinou se tam jezdí za surfem. A i když surfovat neumíte (jako já), neznamená to, že tahle země nestojí za návštěvu. Naopak, já vzpomínám na Salvador jako na malý zapomenutý poklad Střední Ameriky.

el salvador západ slunce

Zažijete zde ty nejlepší západy slunce. Ověřeno!

Jak se do El Salvadoru dostat

Letecky se z Prahy do El Salvadoru dostanete nejjednodušeji, většinou s přestupem v Panamě nebo Kanadě. Zpáteční letenka se pohybuje okolo 15 000 Kč.

Nevíte si rady s lovem výhodných letenek? Zkuste Petrův #TravelHacking: Kurz o tom, jak procestovat svět levně nebo zdarma.

Z Guatemaly se nejlépe dopravíte autobusem nebo soukromým shuttlem z Guatemala City nebo Antiguy. Na veřejnou dopravu se zeptejte místních, po soukromém shuttlu se poptejte v cestovních kancelářích, které jsou všude možně po ulicích. Ceny jsou různé, záleží na tom, kde se ptáte a koho se ptáte. A taky jestli umíte španělsky.

Nikaraguy se dostanete i autobusem. Kdo preferujete pohodlí a větší bezpečnost, rozhodně zvolte soukromé dopravce s shuttlem. A kdo vyhledáváte dobrodružství, velmi nízkou cenu a kontakt s domorodci, zvolte veřejnou dopravu. Nejjednodušeji z Managuy nebo Leónu. Cestování veřejnou dopravou – silný zážitek zaručen. 🙂

La Unión – výhled z vulkánu Conchagua

La Unión – výhled z vulkánu Conchagua

Kdy tam jet a proč v tuhle dobu

V Salvadoru jsou pouze dvě roční období – suché a deštivé. Podnebí je subtropické a teplota se liší podle nadmořské výšky. Počasí je obecně velmi teplé a pobřeží je ideální ke koupání. Optimální doba k návštěvě je v suchém období, které je mezi listopadem a dubnem.

Deštivá sezona (zima) je mezi květnem a říjnem. To třeba začne pršet a jen tak nepřestane – navíc i ke koupání v moři to není ideální, protože moře může být dost rozbouřené a nebezpečné.

el salvador

Mají tu i černý vulkanický písek – jako na Havaji

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc info

El Salvador Turismo

Zde najdete vše o agenturách, transportu, hotelech, aktivitách a túrách. Stránky jsou to poněkud jednodušší, dají vám však rychlý přehled, co v Salvadoru existuje.

El Salvador mi pais

Pokud umíte španělsky a chcete si přečíst o typických svátcích a tradicích Salvadoru, tyto stránky stojí za to. Nabízí taky popis všech pláží s podrobným popisem, jak se kam dostat a kde se ubytovat.

Lonely Planet

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Lenka Kosmatová

Studentka vysoké školy cestovního ruchu v Rakousku. Cestuje už od svých 16 let (momentálně 21letá). Po studijním semestru projela stopem celou Střední Ameriku z Mexika až do Panama City. V Salvadoru strávila dva týdny. Cestuje jako studentka lowcostově, ale právě díky tomu zažívá neskutečná dobrodružství.

Pro další informace, tipy a inspiraci můžete sledovat blog Chica Checa, Instagram nebo Facebook.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!