Rádi byste vyrazili na dovolenou, ale zatím nevíte kam? Chcete poznat něco nového a nejste si jistí, jaké místo vybrat? Co zkusit navštívit největší ostrov ve Středomoří. Kouzelné místo, kde jsou šťavnaté pomeranče, vynikající zmrzlina, písečné pláže, úchvatné památky a pohádková příroda teprve začátek.

Tonnara di Scopello, Sicílie

Proč jet na Sicílii

Sicílie má mnoho tváří a podob. Na jednom ostrově můžete navštívit přímořská města, která si i přes nápor turistů uchovala své kouzlo. Zároveň můžete obdivovat krásy antických památek. Nebo se přes vesnice, které jsou turisty skoro netknuté, dostat až do přírodní rezervace. Díky hornatému povrchu zde není nouze ani o dechberoucí výhledy.

Sicílii lze považovat za ostrov kontrastů. Zatímco vrcholky hor budou pokryté sněhem, můžete ležet na pláži a opalovat se.

Pokud nebudete chtít trávit čas v rušných a turisty přeplněných městech, můžete se během několika minut přesunout do vesnic, kde vám budou cestu křížit pouze volně se procházející krávy.

Antické divadlo v Taormině se sopkou Etna v pozadí

A když ke krásné přírodě, starobylým památkám, křišťálovému moři a vůni pomerančů přidáme ještě výborné jídlo, o které na Sicílii rozhodně není nouze, lze tento ostrov považovat za dokonalé místo.

Pokud byste ale stále váhali, zda se na Sicílii vydat, zkuste si představit, jaké by bylo lyžování na aktivní sopce s výhledem na moře. Přesně tohle vám totiž nabízí Etna. Krom Etny se můžete vydat i na jednu z nejaktivnějších sopek světa – Stromboli.

Ať už tedy hledáte cokoliv, zde si to svoje najde opravdu každý.

Romantická krajina u sněhem pokryté Etny, Sicílie

Jak se na Sicílii dostat

Nejvýhodnější přeprava je leteckyPrůměrná cena jednosměrné letenky Praha–Milán–Palermo (hlavní město Sicílie) vychází na 3500 Kč. Z letiště (Falcone Borsellino formálně známé také jako Punta Raisi) se do centra Palerma (Palermo Centrale) dostanete za 50 minut vlakem (cena jízdenky je 160 Kč).

Z Vídně létá přímá linka společnosti Ryanair. Letenky odsud jsou tedy levnější a doporučuji zvážit i tuto možnost.

Pokud budete mít cestou ze Sicílie čas navíc, můžete zvážit cestu přes Řím. Letenku z Palerma do Říma pořídíte za 600 Kč.

Jak autem (trajektem) na Sicílii

Pokud chcete po Sicílii cestovat vlastním autem, je tu zajímavá možnost. Na Sicílii přijedete trajektem. Můžete si vybrat mezi trasami Janov–Palermo a Livorno–Palermo. Toto je možnost, kdy chcete ušetřit čas strávený za volantem na vzdálenosti cca 1400 km. Cena trajektu závisí na počtu osob, velikosti auta a vašem výběru spaní v kabině, anebo na sedačkách. Doba jízdy je cca 20 h a loď odráží před půlnocí.

Orientační cena jednosměrného lístku na trajekt Livorno–Palermo v polovině dubna 2019 (mimosezona a několik promoakcí) pro dodávku VW T4, 2 dospělé, dítě 6 let + mimino a vnější kajuta včetně snídaně a oběda (připojištěné storno cesty vzhledem k vyššímu riziku nemoci u dětí) vyšla kolem 5000.

Což v přepočtu cen pohonných hmot v Itálii, poplatků za dálnice a minimálně tří dnů jízdy v autě byla nejefektivnější varianta. Počítali jsme i s možností 1 rodič a 2 děti letecky kvůli úspoře času, ale cena byla shodná jako trajekt.

Pokud chcete cestu na Sicílii spojit i s poznáváním krás celé Itálie, nebo jednu cestu pojedete trajektem a druhou celou autem, pak vás čeká trajekt u samotného cípu kozačky Villa San Giovanni – Messina.

Jste milovníkem lowcostového cestování? Potom se můžete na Sicílii dostat třeba stopem. Pár tipů v článku Zdvižený palec aneb ultimátní návod ke stopování.

Kdy tam jet a proč v tuhle dobu

Každé roční období má své výhody – to platí i pro Sicílii. Většina dnů je zde slunečná. Nějaká přeháňka vás ovšem potkat může.

Nejvhodnější jsou jarní a podzimní měsíce. Dny jsou převážně slunné, teplota vzduchu je příjemná a potkáte méně turistů, než kdybyste se na cestu vydali v hlavní sezoně. Ceny jsou příznivější.

Sicílie je na redakčním seznamu zemí, kam se v zimě vydat. Zajímají vás ostatní destinace? Najdete je v článku Kde se v zimě ohřát, když nechcete letět do Asie.

Jarní teplota vzduchu je okolo 21 °C. Směrem k blížícímu se létu roste až na 25. Voda touto dobou nebývá příliš teplá, 15 °C je spíš pro otužilé. Deštivých dnů je během měsíce málo. Během samotného léta může teplota vzduchu dosahovat 34 °C. Většinou jsou ale teploty okolo třicítky. Voda má příjemných 25 °C a deštivé dny jsou spíš výjimkou. Během podzimních dnů zůstává teplota vody příjemná a pohybuje se okolo 22 °C. Přes den už teplota nedosahuje takových hodnot a o pár stupňů oproti létu klesá. Deštivé dny naopak přibývají.

sicílie

Jedna z pláží v přírodní rezervaci Zingaro

Víza a podmínky vstupu

Sicílie je největším regionem Itálie, spadá pod členství EU. Na cestu vám tedy stačí občanka/pas. Jako na většinu cest je vhodné si i na Sicílii sjednat cestovní pojištění, které snad ale nebudete potřebovat.

Nevíte si rady s výběrem cestovního pojištění? Přijde vám, že v rámci EU cestovní pojištění vlastně sjednávat nemusíte? Přečtěte si článek Jak vybrat nejlepší krátkodobé cestovní pojištění.

Veškeré informace o vízové povinnosti najdete na stránkách MZV ČR.

64 krátkých tipů a triků ZDARMA ke stažení

Nauč se cestovat chytře. Poradíme ti, jak na cestách ušetřit a naplno si je užít. Ověřené tipy ostřílených cestovatelů.

Tvé soukromí je pro nás svaté. Když tě boží cestování přestane zajímat, stačí kliknout a email zmizí v pekle.
 

Peníze a přibližné ceny

V celé Itálii se používá euro. Ceny se zde liší v hlavní sezoně a mimo sezonu. Celkově jsou dost podobné jako ceny u nás.

Bankomatů je o něco méně, než jsme zvyklí. Ve velké části restaurací a obchodních center lze platit kreditní kartou. Pokud ovšem budete chtít ochutnávat místní pochoutky v pouličních bistrech nebo nakupovat na místním trhu, určitě si připravte hotovost.

Tip Travel Bible: Určitě se před cestou vybavte vhodnou platební kartou. České banky většinou nabízí celkem nevýhodné podmínky, i když místo poplatků většinou zisk pro sebe schovají pro kurzovní rozdíly. My doporučujeme cestovatelskou kartu Revolut.

 • Ubytování: za dvě osoby na jednu noc zaplatíte – Airbnb 30 €, penzion 30 €, hotel 75 €. Pokud cestujete obytným vozem, můžete využít nabídek kempů. Variant pro ubytování je mnoho.
 • Restaurace: za pizzu, těstoviny a další pokrmy zaplatíte okolo 11 €. V menších restauracích si dáte pizzu i za 5 €.
 • Jídlo na ulici: ceny se pohybují okolo dvou tří eur. Takhle koupíte například zmrzlinu,¼ pizzy, sendviče, smažené arancini, cannoli, ale i kávu a víno.
 • Potraviny v obchodě: ceny jsou velmi podobné jako u nás.
 • Nápoje: šálek kávy okolo 1 €, sklenička vína cca 4 €.
 • MHD ve městech: zhruba jako u nás. Za 90 minut jízdy autobusem v Palermu zaplatíte 1,4 €.
 • Památky: ceny vstupného jsou zde různé. Za pěší výstup na Rocca di Cefalù zaplatíte 4 €. Celodenní vstup do přírodní rezervace stojí 5 € a stejnou částku i výstup na střechu Cattedrale di Palermo.
sicílie

Trhy v městě Palermo

Lokální doprava

Automobil

Půjčení auta bude určitě nejlepší varianta. Ceny jsou příznivé a dostanete se na nejrůznější místa. Denní sazba vychází okolo 30 €. Výhodnější je půjčit si auto na víc dní. Půjčte si raději auto menší, s kterým se vám bude úzkými uličkami Sicílie lépe jezdit. Ani parkovací místa zde nebývají velká. Případně můžete zvážit půjčení skútru.

Pro nejlepší nabídky prohledejte Rentalscar, kde si můžete auto rovnou zarezervovat. Pokud pojedete mimo sezonu a nebude vás tlačit čas, můžete projít půjčovny osobně a pohledat nejlepší auto na místě.

Nikdy jste si auto nepůjčovali? Přečtěte si článek Půjčení auta zdarma? Ano, jde to! Nejlepší tipy jak na půjčení auta kdekoli.

Ať už se autem vydáte kamkoliv, zkuste se vyhnout dálnicím. Cesta bude trvat déle, ale po původních cestách vedoucích přes hory se vám naskytnou krásné výhledy.

sicílie

Západ slunce na Sicílii

Vlaky

Přeprava vlakem určitě není špatnou volbou. Vlaky jsou spolehlivé a za přijatelnou cenu se dostanete do spousty měst. Jízdenky lze koupit jak přes internet, tak z automatů na místě. Zde najdete jízdní řády. Z Palerma se do 210 km vzdálené Catanie dostanete vlakem za 3 hodiny a cenu jízdenky 13,5 €. Pokud se vydáte do Agrigenta ležícího 120 km jižně od Palerma, cesta trvá 2 hodiny a cena jízdenky je 9 €.

Autobusy

Mezi městy zde jako přepravní prostředek nad autobusy vítězí vlaky.

MHD

Po větších městech je cestování autobusem ideální. Například v Palermu stojí jízdenka 1,4 € na 90 minut a koupíte ji ve většině tabáků. Krom jednodenní lze koupit i vícedenní jízdenku. Ať už budete MHD využívat ve městech Palermo, Catania, Messina nebo Syrakusy, vždy počítejte, že autobusy bývají přeplněné a nejezdí na čas.

Taxi

Za jízdu po větších městech zaplatíte okolo 8 €. Taxi si zastavíte na ulici, anebo si ho můžete rezervovat předem.

Kolo

Bike sharing je další zajímavou variantou přepravy, kterou vám Palermo nabízí. Víc než jízda na kole se preferuje jízda na skútru.

Ubytování na Sicílii

Sicílie nabízí opravdu spoustu ubytování všech kategorií. Díky velké konkurenci jsou i ceny celkem příznivé.

Ubytování hledejte klasicky na Booking.com – doporučujeme založit si účet a postupně získávat větší věrnostní slevy.

Jako výchozí dob po příletu většina cestovatelů využívá hlavní město Palermo.

 • Pokud máte vlastní auto a nejste vázaní polohou hotelu, doporučujeme prázdninový dům, který je vhodný i pro větší skupiny Casa splendida.
 • V samotném centru města zase doporučujeme luxusní hotel v historické budově s vířivkou a bazénem Casa Nostra Boutique Hotel. Příznivější ceny a skvělé služby nabízí také Marmur Suite.
 • Nomádům se bude líbit v hostelu A casa di Amici. Je blízko centra, nabízí sdílenou kuchyňku i prostory a také přátelské ceny.

Pokud se plánujete více přesouvat, nejlevněji vyjdou hostely a také soukromé apartmány.

Můžete si ale samozřejmě užít i trochu větší komfort a zážitek bydlení. Třeba krásné výhledy z oblíbeného apartmánu v Cefalù Window on the sunset.

Kuchyně a co v Sicílii ochutnat

Pokud jste milovníky street foodu a jídla celkově, máte další důvod, proč se na Sicílii vydat. Ať máte rádi cokoliv, nebo jste naopak na jídlo nároční, zde si jistě vyberete. Nabídka je opravdu široká a pestrá.

Pouliční jídlo je velmi rozmanité. Můžete ochutnat od různých druhů sendvičů, kuskusu, smažených jídel a pečiva až po skvostnou zmrzlinu. Pokud jste milovníci sladkého, neměli byste vynechat cannoli (malé křupavé fritované trubičky plněné ricottou). Pro někoho mohou být až příliš sladké. Arancini je také fritovaná pochoutka (kuličky z vařené rýže s masovým ragú jsou sicilským národním jídlem).

Jídlo v restauracích vás také určitě neurazí. Mořské plody a především pizzy jsou zde velkým lákadlem.

Jídlo si vyberou i vegetariáni. Vegani to budou mít těžší – i když ovoce z místního trhu též stojí za to. Pokud držíte bezlepkovou dietu, v mnoha restauracích můžete požádat například o těstoviny a pizzu v bezlepkové verzi.

Oblíbeným alkoholickým nápojem je víno. Na každém rohu zde krom vináren narazíte i na spousty kaváren. Sicilani milují silnou kávu v malém šálku. Tradičním destilátem je grappa. O pivu se dá říct jen to, že vás zřejmě neurazí, ale ani nenadchne.

Zatímco jsme zvyklí na velké snídaně, na Sicílii si na bohaté ranní jídlo nepotrpí. Většinou vypijí kávu a případně si dají jen něco malého. Může se vám tedy stát, že i v hotelu nebude nabídka snídaně tak velká. Ani oběd zde není hlavním jídlem dne. To připadá na večeře: mají je rozmanité, vícechodové a kolikrát až v pozdních hodinách.

Velká část restaurací otevírá až kolem sedmé hodiny večerní. Přes den se však můžete spolehnout na pouliční jídlo.

sicílie

Sladké cannoli s ricottou a třešněmi

Nemoci a hygiena

Pohybujete se stále v civilizované Evropě, speciální očkování ani opatření před cestou nejsou potřeba.

Voda by měla být ve většině případů pitná. Její užití je na zvážení každého. Pokud voda pitná není, měla by být označená, nedá se na to ale spoléhat. Nejjistější tedy je mít nějakou láhev vždy s sebou.

64 krátkých tipů a triků ZDARMA ke stažení

Nauč se cestovat chytře. Poradíme ti, jak na cestách ušetřit a naplno si je užít. Ověřené tipy ostřílených cestovatelů.

Tvé soukromí je pro nás svaté. Když tě boží cestování přestane zajímat, stačí kliknout a email zmizí v pekle.
 

Bezpečnost

O bezpečnosti na Sicílii by se dalo dlouze vyprávět a o fungování mafie by se dal napsat samostatný článek. Běžný turista se s ní ovšem nesetká a Sicílie je tedy pro cestovatele bezpečná.

Základem je dodržovat pár základních pravidel:

 • nedávat příležitost pro kapesní krádeže,
 • věci si dobře hlídat a nenechávat je nikde bez dozoru,
 • za tmy chodit pouze po dobře osvětlených ulicích,
 • ženy by neměly po večerních ulicích chodit samy.
sicílie

Písečná pláž v Mondellu severně od Palerma

Náboženství, tradice a zvyky

Velká část obyvatel Sicílie se hlásí ke křesťanství. V ulicích větších měst ovšem potkáte mnoho lidí s jinou vírou i s jinou státní příslušností.

Většina svátků má náboženský původ a během celého roku jsou příležitosti k oslavám. Oslavy jsou zde pestré a hlučné.

Významným svátkem jsou Velikonoce. Velký důraz kladou i na svátek Ferragasto (Nanebevzetí Panny Marie). Důležitou částí roku je přelom února a března. Tou dobou probíhají v mnoha městech rozmanité oslavy s průvody alegorických vozů, kterým se říká Carnevale. Zároveň se tohle období nazývá „rozloučení s masem“ a znamená začátek půstu. Pokud v tomto období na Sicílii budete, můžete zavítat do města Sciacca, které je těmito oslavami proslulé.

Na ostrově byste měli respektovat pár místních zvyklostí:

 • Místní obyvatel se nepovažuje za Itala, ale za Sicilana.
 • Přes oběd se nepracuje a každý je doma s rodinou.
 • Nelíbají se pouze ženy. Při setkání se zde líbají i muži.
sicílie

Místní suvenýry, které zdobí převážně modré, zelené, žluté a červené odstíny

Co byste ještě měli vědět

 • Před cestou si zopakujte alespoň základní slovíčka italštiny. Místní jsou pak vstřícnější. Hlubší vhled do italštiny získáte s aplikací OnlineJazyky.
 • Otevírací doba obchodů je většinou od 8.30 do 13.00 a pak 16.00 až 20.00.
 • Zásuvky jsou převážně ploché vidlice. Adaptér seženete snadno (2,5 €).
 • Spropitné si vždy promyslete. Ve velké části restaurací vám automaticky zaúčtují nějaké drobné za servis. Ne vždy je cena za servis odpovídající.
 • Wifi je ve většině barů, restaurací a kaváren bezplatná.
 • Turecké záchody, mísy bez prkének ani netekoucí voda vás ve veřejných prostorách nesmí překvapit.
sicílie

Výhled z Rocca di Cefalù

Pár osobních tipů, co vidět a navštívit

Palermo

Hlavní město Sicílie, které rozhodně stojí za návštěvu. Je zde velké množství památek, restaurací, ale bohužel i turistů. Navštívit byste měli kouzelnou stavbu Cattedrale di Palermo, kde se za 5 € dostanete na střechu katedrály, odkud budete mít výhled na velkou část Palerma. Za zmínku stojí i Fontana Pretoria, velký skvost Palerma. Během vašich toulek městem určitě nevynechejte dvě divadla – Teatro Massimo a Teatro Politeama.

sicílie

Cattedrale di Palermo

Cefalù

Pokud se autem vydáte východně od Palerma, zhruba po hodině jízdy dojedete do přímořského města Cefalù. Plným právem je toto město označované za nejkrásnější prázdninové letovisko na Sicílii. Domy omývané mořem, písečná pláž, romantické uličky a skvělé restaurace. Neopomeňte zhlédnout Cattedrale di Cefalù.

Nejkrásnější výhled na město a okolní je z hory Rocca di Cefalú. Cesta na samotný vrchol trvá okolo hodiny. Za tento výhled musíte zaplatit 4 €. Děti mají vstupné opět zvýhodněné, ale zřejmě by vaši radost z cesty nesdílely – místy je terén velmi kamenitý a náročný.

sicílie

Písečná pláž v městě Cefalù

Segesta

Antická památka, která vás zaručeně nadchne. Krom chrámu zde můžete navštívit i řecké divadlo na protějším kopci, kam vás za pár drobných vyveze autobus. Mimo samotné řecké památky vás mile překvapí i krásný výhled.

Plné vstupné je 6 €, pro studenty poloviční a děti do osmnácti let mají vstup zdarma.

sicílie

Segesta

Corleone

Město s velkou pověstí, ležící ve vnitrozemí Sicílie. Víc než samotné město stojí za zmínku výhled, který se vám nabízí z hory na jihovýchodním okraji města. Nečekejte tady oficiální značenou cestu, ale pouze úzkou vyšlapanou pěšinu.

sicílie

Výhled na město Corleone

Taormina

Další oblíbené prázdninové letovisko, které má hned několik předností. Malebné městské centrum, kouzelné uličky, poloha nad zářivým mořem nebo například výhled na Etnu. Při návštěvě Taorminy nelze opomenout ani řecký amfiteátr, odkud se vám nabízí ten nejlepší výhled.

sicílie

Výhled z řeckého amfiteátru

Riserva naturale dello Zingaro

Dechberoucí místo, jehož návštěva by měla být pro všechny turistické návštěvníky Sicílie povinná. Za symbolické vstupné se ocitnete v ráji. Vysoké hory společně s křišťálovou vodou a kouzelnou přírodou tvoří nezapomenutelné místo.

sicílie

Přírodní rezervace Zingaro

Plné vstupné je 5 € a pro děti a studenty je cena opět nižší.

sicílie

Výhled na jednu z pláží v přírodní rezervaci Zingaro

Etna

Nejvyšší činná sopka v Evropě, jejíž návštěva je velkým zážitkem a rozhodně stojí za to. Leží na východní straně Sicílie, nedaleko měst Catania a Messina.

Způsobů dopravy na „Ohnivou horu“ je víc. Jedním z nich je cesta vlastním autem k hotelu Rifugio Sapienza ve výšce 2000 m. Odtud lze využít lanovku, která vás za 30 € vyveze do výšky 2500 m. Pak můžete přesednout do džípu a za 25 € se dostanete na Torre del Filosofo ve výšce 2920 m. Pokud budete chtít ušetřit, mohli byste místo džípu jít pěšky. Po necelé hodině chůze se dostanete ke dvěma kráterům, které lze celé obejít.

Pokud auto nemáte, zkuste přepravu autobusem, který vás k Etně doveze například z Catanie.

Chcete-li objevovat krásy Etny (zde ji můžete sledovat on-line) pěší turistikou, zkuste využít jeden z nabízených výletů a strávit tak krásný den v přírodě.

Ať už cestujete s malými dětmi, nebo zkrátka chcete ušetřit, můžete se spokojit i s krátery, které jsou hned vedle parkoviště.

sicílie

Výhled na Etnu z města Taormina

Liparské ostrovy

Zajímavým místem jsou Liparské ostrovy (též Eolské ostrovy). Leží u severního pobřeží Sicílie a jejich návštěva není tak jednoduchá. Zkuste rezervovat trajekt a vychutnejte si poznání sopečných ostrovů, kde nad hladinou vyčnívají pouze vrcholky sopek. Určitě byste měli navštívit ostrov Lipari, který je největším ostrovem tohoto souostroví. Z místa

Osservatorio Geofisico di Lipari se vám nabízí krásný pohled na ostrov Vulcano. Za zmínku stojí i již výše zmiňované Stromboli.

Pokud budete chtít na závěr cestování po Sicílii chvíli relaxovat, tak jaké jiné místo zvolit než místní vyhlášené lázně. Zde je přehled těch sedmi nejlepších.

sicílie

Ostrov Lipari

Kde najdu víc info

Průvodce Itálií

Průvodce Itálií a jejími ostrovy, kde se v sekci o Sicílii dozvíte další informace.

Lonely Planet

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Marco Polo

Ať už přímo na webu, nebo v tištěné podobě – vždy se dozvíte spousty zajímavých věcí.

Dana Klementová

Na Sicílii jsem odjela v lednu 2019 a několik následujících měsíců zde ještě plánuji být. Pokud by vás zajímalo víc informací, tak jsem na Facebooku Dana Klementová, Instagramu dana_klementova nebo YouTube.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Nejlepší pojištění na cesty?

Bez cestovního pojištění na cesty nevyrážíme. A za těch pár let cestování jsme měli dost možností prozkoumat to, co trh nabízí. Dnes používáme skvělé True Traveller. Srovnání a spoustu tipů, jak vybírat, najdete v našich článkách:

Výběry z bankomatů kdekoliv na světě zdarma a nejlepší platební karty

V Evropě si pravděpodobně vystačíte se svou běžnou kartou. Mimo Evropu se ale vždy vybavte vhodnou kartou, ušetří vám tisíce. Přečtěte si náš test platebních karet na cesty. Pro výběry hotovosti a vůbec celkovou správu financí na cestách používáme Revolut. Kartu, která by rozhodně neměla v peněžence chybět ani vám.

Nejste si jisti angličtinou?

Cizí jazyk se naučíte už za 3 měsíce. Stačí vědět, jak na to. Ze startu vám pomohou naše oblíbené ONLINE jazyky (mají i DEMO zdarma) a aplikace Duolingo. A pak stačí nezahálet a mluvit, mluvit a mluvit.

Jak na levné letenky?

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Ve zkratce: nejčastěji hledáme na Skyscanner, Kayak a Google Flights. Pro další tipy a podrobnější informace, kdy se co hodí, tu máme článek:

Jak najít bydlení?

Kvůli věrnostnímu programu a častým akčním nabídkám nejčastěji rezervujeme na Booking.com, občas na Airbnb. V Ultimátním návodu jak cestovat bez peněz ale najdete i další tipy, jak bydlet (skoro) zadarmo.

Vybíráte vybavení?

Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty.Outdoor vybavení nakupujeme v obchodě Hanibal.cz. Skvělé vychytávky, které nezaberou skoro žádné místo pak v Pod 7 kilo. A boty jedině na naBOSo.cz. Hodit se vám může také několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Jedete na hodně dlouho?

V naší knize Travel Jobs se dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Nejprodávanější na Travel Bibli

 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
 • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled

 1. Vlastimil 8.5.2019 v 22:52 - Odpovědět

  Děkuji za pořádné navnazení! Za tři týdny odlétáme na Sicílii a po přečtení tohoto článku se už nemůžu dočkat!

 2. Honza 25.6.2023 v 21:18 - Odpovědět

  Úplně jste vynechali Catanii…proč? Není to škoda? Také je tam toho hodně k vidění – trhy, historický střed města…