Krakov je turistický klenot, jakých je na světě jen málo. Historické památky se tu prolínají s moderními budovami a spolu tvoří město, které žije dnem i nocí. Nechte se pohltit krakovskou atmosférou a budete mile překvapení. Vydejte se do jeho okolí a nebudete vědět, kdy s objevováním zajímavých míst přestat. 

rynek glowny

Rynek Glowny je krakovskou ikonou

Proč jet do Krakova?

Město založené bájným knížetem Krakem vás ohromí v kteroukoliv roční i denní dobu. Ať jste rodina, student, starší pár, sólo cestovatel jakéhokoliv věku, vždy si tu něco zajímavého najdete. Město nabízí bohatý kulturní život, mnoho sportovního vyžití i zábavy pro děti. 

Krakov během staletí vždy plnil významnou funkci. Sídlili tu knížata, králové i biskupové, býval i hlavním městem Polska, dnes jen Malopolského vojvodství. Během druhé světové války Krakov nebyl zničen (na rozdíl od mnoha ostatních měst v Polsku) a jeho historie zůstala zachovaná pro další generace. Má okolí velmi bohaté na kulturní, technické, historické a přírodní památky. 

Co v Krakově vidět a navštívit

V množství zajímavostí, které Krakov a jeho okolí nabízí svým návštěvníkům, mu konkuruje jen hrstka světových velkoměst. Je jedno, jestli přijíždíte poprvé, nebo se poněkolikáté vracíte – vždy objevíte místa, která vašemu hledáčku dříve unikla. Přijeďte a nechte se městem pohltit, zcela jistě se vám nebude chtít domů. 

Hlavní náměstí Rynek Glówny

Jedno z největších středověkých náměstí v Evropě vás okouzlí svou atmosférou. Obklopeno krásnými historickými budovami, jako je Sukiennice (Krakovská tržnice), je to ideální místo pro procházku, nákupy suvenýrů a ochutnávku místních lahůdek. Pozorujte uliční umělce a zaznamenejte si tu nezapomenutelnou atmosféru.

náměstí v Krakově

Rynek Glowny vás ohromí v jakkoukoli roční i denní dobu

Univerzitní trasa

Krakovské staré město nelze při návštěvě Krakova vynechat, protože dělá z Krakova to, čím tohle město je. Ovšem vydejte se nikoliv po Královské cestě, kterou chodí davy návštěvníků města, ale projděte ho po Univerzitní trase. Budete velmi mile překvapení, co vše na ní uvidíte, a možná se vám bude líbit víc než tradiční trasa Královská. Začíná stejně jako Královská u Barbakánu a je značená tabulemi s mapou. Z konce trasy pokračujte na nejznámější polský hrad Wawel. 

Barbakán krakov

Obě trasy začínají u pevnosti Barbakán

Sanktuárium Jana Pavla II.

Nedávno vybudovaný a poměrně moderní, ovšem elegantní kostel, zasvěcený nejvýznamnější krakovské osobnosti, kardinálu Karolovi Wojtylovi, pozdějšímu papeži Janu Pavlovi II., který po většinu svého života v Krakově působil. Jde o dvoupatrovou svatyni obrovských rozměrů, která působí velmi zvláštní nepopsatelnou atmosférou. K poutnímu areálu patří muzeum a vzdělávací centrum. Okolí je ještě ve výstavbě.

Královský hrad Wawel

Tento majestátní hrad se nachází na vrcholku kopce a dominuje nad městem Krakov. Prozkoumejte jeho nádherné interiéry, navštivte královské apartmány a užijte si úchvatné výhledy na řeku Vistulu. Historie a kultura vás zde obklopí na každém kroku.

královský hrad wawel

V komplexu Wawel najdete také katedrálu

Kościuszkova mohyla

Na kraji Krakova jsou čtyři uměle navýšené kopce. Ze všech je nádherný výhled, nejlepší a nejvyšší je Kosciuszkův, který je vybudovaný v pevnosti. Je z něj nejlepší výhled a v areálu je několik muzeí. Nejzajímavější je expozice o stavbě kopce. Dočíst se můžete například to, kolik kbelíků hlíny bylo na stavbu kopce použitých. V rovinatém Polsku se navršením umělého kopce vyjadřuje pocta významným osobnostem. A Tadeusz Kosciuszko si poctu právem zaslouží, vždyť je považovaný za hrdinu dvou světů, byl to generál a pevnostní inženýr, bojoval za nezávislost USA a po návratu do Polska zde vedl povstání v roce 1794. 

Kościuszkova mohyla

Z Kościuszkovy mohyly je skvělý výhled na město

Polské malířství

Národní muzeum má bohaté sbírky polského malířství napříč staletími. Navštivte alespoň jednu z expozic, nejlépe tu v prvním patře Sukenic na hlavním náměstí. 

Sukiennice v Krakově

Sukiennice je slavná tržnice na hlavním náměstí

Slavný obraz Leonarda da Vinciho

Světoznámý obraz Dáma s hranostajem od italského renesančního mistra da Vinciho měl pohnutou historii – mnohokrát se stěhoval, měnil majitele, až nakonec zakotvil ve sbírkách Národního muzea v Krakově. Do roku 2020 je vystavený v hlavní budově muzea, pak bude pravděpodobně přemístěný do jiné expozice v historickém centru města. 

Objevujte Krakov s místními

Powered by GetYourGuide

Mogila

V městské části Mogila je velmi pěkné benediktinské opatství a naproti němu dřevěný kostelík, nejstarší v regionu.

Židovská čtvrť Kazimierz

Tato bohémská a živá čtvrť je známá svou alternativní atmosférou a uměleckým duchem. Při jejím procházení narazíte na nezávislé galerie, hippster bary a kavárny s neformální a uvolněnou atmosféru. Tato čtvrť je ale také plná historických památek, jako je synagoga Stara, která připomíná bohatou židovskou historii tohoto místa.

židovská čtvrť

Židovská čtvrť Kazimierz kombinuje kombinací historkého a alternativního

Schindlerova továrna

Tato historická továrna se stala známou díky filmu Schindlerův seznam. Při návštěvě se dozvíte o odvážném příběhu Oskara Schindlera a jeho záchraně židovských pracovníků během druhé světové války. Interaktivní expozice vám přiblíží dobové události a poskytne hluboký vhled do těchto temných časů.

64 krátkých tipů a triků ZDARMA ke stažení

Nauč se cestovat chytře. Poradíme ti, jak na cestách ušetřit a naplno si je užít. Ověřené tipy ostřílených cestovatelů.

Tvé soukromí je pro nás svaté. Když tě boží cestování přestane zajímat, stačí kliknout a email zmizí v pekle.
 

Co musíte zažít

Krakovská lekce zpěvu

To je společné zpívání na hlavním náměstí. Postaví se pódium, na něm pak stojí hudební kapela, pěvecký sbor a moderátor. Na plátno jsou promítaná slova písní a lidé zdarma dostávají zpěvníky. Akce se koná několikrát ročně (většinou u příležitosti státních svátků) a při jedné lekci mají zpívané písně určité téma. Vzniká jedinečný koncert – ještě lepší ale je také si zazpívat. Lekce zpěvu se může konat při těchto příležitostech: Vánoce, Velikonoce, svátky počátkem května, začátkem července, v polovině srpna a kolem 11. 11. 

Dračí slavnosti

S drakem je v Krakově spojená legenda o vzniku města. Jak si všimnete, je to i nejprodávanější suvenýr. O víkendu na přelomu května a června se zde konají dračí slavnosti, vystavují se modely draků, městem projde dračí průvod a večer je na Visle ohňová dračí show, vše doplněné kulturním programem. Toto zcela jistě zaujme děti.

dračí slavnosti krakov

Dračí slavnosti

Visla

Řeka Visla protéká mnoho kilometrů napříč městem, podél ní jsou vybudované cyklostezky a vycházkové pěšiny, po řece je také možné projet se na lodi. Na řeku jsou vždy pěkné výhledy a panuje kolem ní příjemná atmosféra. Je jedno, zda se projdete, projedete i kde to bude, pěkné je to všude. Úchvatné výhledy na řeku jsou z kláštera v Týnci (Tyňcu) na kraji města, kam kromě autobusu MHD dojedete či dojdete i po cyklostezce.

týnec u krakova

Benediktinské opatství v Týnci patří mezi nejstarší kláštery v Polsku

Pěšky zelení městské části Podgorze

Přestože je v Krakově zeleně (i parků) všude dost, projděte se přes tu v městské části Podgorze. I když budete téměř v centru města, budete se tu cítit jako daleko za městem a po celou cestu budete mít nádherné výhledy na město, navíc je tahle trasa doplněná i poznáváním historie města. 

Začněte na terénu bývalého koncentračního tábora Plaszow. Dnes jde o luční areál s naučnými tabulemi a památníky, místo je to nádherné. Ovšem pozor – jedná se o místo piety: nehodí se tu chodit mimo již vyšlapané cesty, chodit v plavkách či bez trička, nejezte tady, nedělejte piknik.

podgorze

Projděte se zelení ve čtvrti Podgorze

Pak pokračujte kolem zavřeného bývalého lomu na Krakovu mohylu, je vidět z dálky. Tohle je místo setkávání a odpočinku Krakovanů. Zde si piknik naopak udělejte, ať zažijete atmosféru místa. Z kopce je nádherný panoramatický výhled na město. Podle ukazatelů pak sestupte do městské části Podgorze, kde stojí nádherný kostel sv. Josefa. Na celou trasu, pokud nebudete dělat piknik, počítejte zhruba 2 hodiny. 

Noční rynek

Hlavní náměstí – Rynek Glowny – v srdci starého města žije dnem i nocí zvláštním životem. Přijďte sem nasát atmosféru po setmění, po zavírací době památek. 

Co si sbalit na výlet do Krakova? Inspirujte se naším doporučeným vybavením na pár dní do města a budete mít jistotu, že jste na nic nezapomněli.

Kam se vydat za gastronomickým zážitkem

Krakov je hlavním městem Malopolského vojvodství a druhým největším městem Polska. Jako kulturní a vzdělávací centrum přitahovalo z celé země lidi, kteří s sebou přinesli i vlastní kuchyni. V posledních letech přicházejí i lidé ze zahraničí a mnoho z nich tu podniká v oboru gastronomie. Specifická krakovská kuchyně neexistuje. Naopak to, co v místních restauracích můžete ochutnat, je velmi pestré

Jedná se o kuchyni celého Polska, ale i zahraniční. Kromě tureckého rychlého občerstvení tu je víc restaurací s kuchyní gruzínskou a ukrajinskou, v židovské čtvrti si pochutnáte na židovských specialitách. Pravděpodobně tu najdete restauraci s jakoukoliv kuchyní, na kterou jen pomyslíte.

Dvě věci ale v Krakově musíte ochutnat:

  • Krakovské preclíky (obwarzanki krakowskie) – neplněné slané pečivo ve tvaru kruhu, sypané mákem, sezamem, nebo solí. Prodává se v pojízdných stáncích snad všude, kde je větší výskyt turistů. Ve městě je pečou už od poloviny 14. století a jejich výroba byla cechem přísně kontrolovaná.
  • Ve městě sídlí čokoládová fabrika Wawel. Její výrobky koupíte ve všech polských supermarketech, tady ale navštivte přímo podnikovou prodejnu na hlavním náměstí. 
preclíky krakov

V Krakově určitě ochutnejte preclíky

Pro toho, kdo by si chtěl krakovské preclíky zkusit udělat sám, je zde recept.

Chcete se dozvědět víc o polské gastronomii? Přečtěte si v průvodci Polsko – ráj hned za našimi hranicemi.

Kde se ubytovat

Krakov nabízí mnoho ubytovacích kapacit všeho druhu od hostelů po pětihvězdičkové hotely. Možné jsou samozřejmě i Couchsurfing a Airbnb. Důležité není ani tak to, v jakém hotelu se ubytovat, jako spíše kde se ubytovat. Ubytujte se v historickém centru, anebo někde v pěší dostupnosti od něho. Město žije dnem i nocí, budete tak vždy v centru dění. Staré město je plné hostelů a malých hotelů, stačí se podívat třeba na Booking

Ač je město vždy plné turistů, volnou postel najdete. Jen pozor, ceny v době státních svátků dost stoupají, také např. na silvestra. Větší hotely mezinárodních řetězců jsou mimo historické centrum. V Krakově je ale nelogické ubytovat se v hotelu na kraji města a být odkázaný na MHD. 

Tipy na ubytování v Krakově

Kam vyrazit za nočním životem

Stačí vyjít do ulic historického centra a nějaký noční podnik či zábava se najde. Krakov žije dnem i nocí, vždy je v ulicích plno lidí. Některé restaurace či bary mají nonstop provoz. Ve městě je mnoho plakátovacích ploch, stačí si je přečíst, nebo se poptejte v turistické informační kanceláři. 

Přemýšlíte, kterou další evropskou metropoli byste mohli zvolit pro víkendový výlet? Co třeba Reykjavík – nejsevernější hlavní město světa nebo Budapešť – město s nádechem historie.

Jak se do Krakova dostat

V roce 2018 začala z Prahy do Krakova dvakrát týdně létat společnost Ryanair, což je mezi oběma městy nejrychlejší spojení. Pokud se vám podaří ulovit akční letenku, může vás jedna cesta stát kolem 400 Kč, běžná jednosměrná cena je 800–1200 Kč.

Po zemi provozují linky do Krakova snad všechny známé dopravní společnosti: Flixbus, České dráhy, RegioJet, Leo Express a další. Spojení je několik denně, není tedy problém se veřejnou dopravou kdykoliv z ČR do Krakova dostat. 

Cena jízdenky po zemi je různá – záleží na tom, u jaké společnosti ji koupíte, jak dlouho předem a zda se vám podaří ulovit akční cenu. Nejlevnější jízdenky začínají na 200 Kč a končí až na 1200, běžná cena je 500–600 Kč za jeden směr. 

divadlo v Krakově

Krakov historickými budovami přímo oplývá. Na fotce je divadlo Juliusza Słowackého

Jak se v Krakově dopravovat

Přesun z letiště

Dvakrát za hodinu jezdí z letiště do centra vlak polských drah, cena je 12 PLN, doba jízdy cca 25 min. Do centra jezdí i dvě autobusové linky MHD, každá jedenkrát za hodinu a po jiné trase, jízda trvá cca 50 min. 

Jak se přepravovat po městě

V Krakově je dobrý systém MHD, kterou tvoří autobusy a tramvaje. Informace o MHD i o jízdném najdete na webu. 

MHD Krakov

Z hlavního vlakového i autobusového nádraží je celé historické centrum v pěší dostupnosti. Také po centru je nejlepší chodit pěšky. 

Lístky se prodávají ve stáncích s denním tiskem a v automatech na téměř všech zastávkách MHD, nebo přímo snad ve všech dopravních prostředcích. Ovšem pozor, každý automat je jiný, některé nevracejí, některé berou jen mince, jiné i bankovky, anebo platební karty. 

Systém jízdenek je v Krakově složitý. Mají jízdenky na 30 minut, 50 minut, 90 minut, na jednu jízdu bez přestupu, na 24 hodin. 

Velmi praktické je projít si centrum města pěšky a pak si koupit jízdenku na 24 h a objíždět zajímavosti na kraji města. 

Jste-li rodina (2 dospělí a max. 5 dětí) a jste v Krakově o víkendu, kupte si rodinnou jízdenku za 16 PLN.

Tip redakce: Prozkoumejte Krakov svým vlastním tempem s Krakow City Pass. V její ceně je 37 muzeí a také veřejná doprava. Více informací najdete na portále Get Your Guide.

Peníze a přibližné ceny

Polsko má svou vlastní měnuzloté (PLN). V Krakově je zhruba stejná cenová úroveň jako v ČR, je to levnější město než Praha. 

  • Bydlení: hostel cca 200 Kč/osoba/noc, hotel od 600 Kč na noc (pokoj pro 2 osoby).
  • Jídlo: v restauraci od 200, v jídelně od 80, na ulici od 80 Kč.
  • Nápoje: v obchodě 1,5l voda 20 Kč, točené pivo 0,5 l od 40 Kč, láhev vína v obchodě – polské od 400 Kč, dovozové od 150 Kč. 
  • Potraviny v obchodě: odpovídá cenové hladině v ČR.
  • Památky: Kosciuszkův kopec 100 Kč, Národní muzeum a jedna jeho expozice 150 Kč. 
  • MHD: jízdenka na 24 h stojí 100 Kč (15 PLN).

Nenechte nic náhodě a pořiďte si platební kartu Revolut, minimálně jako záložní. Více informací najdete v článku Platební karty na cestách a jak z nich vytěžit co nejvíc.

Vízum a podmínky vstupu

Polsko je členem EU, není třeba vízum ani cestovní pas. Občanský průkaz stačí. 

Nezapomeňte na cestovní pojištění. Naše tipy na kratší výlety jsme sepsali do článku Jak vybrat nejlepší krátkodobé cestovní pojištění

Co byste ještě měli vědět

  • Ve městě je několik poboček turistické informační kanceláře, kde jsou k dostání zdarma plánky města. Přijedete-li s dětmi, můžete tu získat zdarma průvodce Krakov s dětmi, ovšem pouze v polštině a angličtině. 
  • Zakladatel Krakova bájný kníže Krak je podle některých historických pramenů totožný s českým knížetem Krokem. Krak je pohřbený v mohyle. Kopec, který byl uměle navršený, je dnes známý jako Krakův kopec (Kopiec Krakusa).
Krakův kopec

Krakův kopec

  • Kníže Krak měl dva syny a dceru Wandu, která po otcově smrti nastoupila na trůn. Vládla spravedlivě, byla ale nucená vstoupit do manželství s německým knížetem, což odmítla. Uražený kníže na Krakov zaútočil a polské armádě pod Wandiným vedením se podařilo útok odrazit. Aby Wanda zabránila dalším útokům na svou zemi, skočila do Visly. Wanda je v Polsku symbolickou postavou a v Krakově se s tímto jménem mnohokrát setkáte. Wanda, pokud skutečně existovala, je pohřbená v uměle navýšené mohyle (Wandin kopec na kraji města).
  • Další „legendární osobností“ spojenou s Krakovem je Wawelský drak (Smok Wawelski). Má svou sochu pod Wawelem na nábřeží Visly a ve wawelské skále svou jeskyni. Jeho podobiznu si můžete v různých formách koupit ve všech obchodech se suvenýry. 
wawelský drak

Wawelský drak je zobrazený na většině turistických suvenýrů

  • Národní muzeum v Krakově není pouze jedna budova. Má několik poboček v centru i mimo něj. 
  • Na západním kraji města vykukuje z lesů na kopci nádherný bílý klášter, který už jen svým vzhledem láká k návštěvě, ovšem pozor, je to klášter na Bielanach, kam je až na pár dní v roce ženám vstup zakázaný a muži sice mohou klášter navštívit denně, ale jen ve velmi omezeném čase. 

Jak dlouho se v Krakově zdržet

Na to je těžké odpovědět. Chcete-li vidět pouze Staré město, stačí jeden den (to ovšem nestihnete muzea ani interiéry památek). Na vše zajímavé, co je v dosahu MHD, je potřeba zhruba týden. 

Na všechno významné v centru a návštěvu několika muzeí plus několika zajímavostí na kraji města jsou optimální 3–4 dny. 

Chcete-li vidět i vše v okolí města, snad za dva měsíce to stihnete. Ať zkrátka přijedete na jakkoliv dlouho, najde se ve městě a jeho okolí na každý den nějaký jiný program. 

krakov

Co si nenechat ujít v okolí Krakova

Krakov má velmi bohaté okolí. Vidět všechno, co je veřejnou dopravou dostupné během jednodenních výletů, zabere zhruba měsíc. 

Solné doly

Jsou ve Wieliczce, známé, honosné, pod ochranou UNESCO, ovšem hojně navštěvované a získat o víkendech vstupenky není jednoduché, pokud si nekoupíte lístky (nebo tour) předem. I samotné městečko stojí za návštěvu.

Méně honosné solné doly jsou ve městě Bochnia, vstupné tu je nižší, méně turistů a pod zemí strávíte také 3 hodiny.

solný důl wieliczka

Solné doly ve jsou zapsané na seznamu UNESCO

Stezka orlích hnízd

Toto je cca 160 km dlouhá trasa mezi Krakovem a Čenstochovou spojující hrady a zámky. Nejblíž ke Krakovu jsou hrad v Ojcowě a zámek Pieskowa Skala. Trasa je značená a je možné projít ji pěšky, projet na kole či autem. Zmíněné dva objekty jsou dostupné veřejnou dopravou z Krakova.

Pieskowa Skala

Jak už název vypovídá, zámek Pieskowa Skala se nachází na vrcholu skály

Skalní útvary

Nejblíž městu jsou skalní útvary v Ojcowě, odkud jde po červené značce dojít pěšky cca 16 km do Krakova. 

Koncentrační tábory

Nedaleko města jsou i tato místa spojená s temnou historií Evropy. V jednodenní dostupnosti jsou koncentrační tábory Osvětim a Březinka. 

osvětim koncentrační tábo

Při pohledu na koncentrační tábory vám bude běhat mráz po zádech

Národní parky

V okolí města jich je hned pět. Kromě výše zmíněného Ojcowského národního parku na sever od města tu jsou ještě NP Babia Góra směrem na západ, na jih to jsou Tatry, jihovýchodně od města je NP Gorce a o kousek dále NP Pieniny. 

Poutní místa

Nedaleko Krakova leží městečko Wadowice, rodiště papeže Jana Pavla II., opodál pak poutní místo Kalwaria Zebrzydowska s nádhernou katedrálou na kopci nad městem a dvěma pěšími poutními okruhy. 

wadowice

Městečko Wadowice, rodiště papeže Jana Pavla II.

Města a obce

V okolí jich je dost, proto jen dvě nejzajímavější. Bielsko-Biala je historické město, uprostřed něhož tvoří řeka Biala hranici nyní jen dvou měst, dříve dvou vojvodství, a dokonce i dvou států. Jedna část města je secesní, druhá renesanční a barokní. Také Tarnów je historické město, které se zároveň chlubí tím, že je nejteplejším místem v Polsku: dlouhodobá roční průměrná teplota tu je 8,6 °C. 

Zaujala vás polská historie i současnost? Objevte další z měst – Varšavu – s průvodcem Varšava – nechte se vtáhnout a vzplane láska až za hrob.

Kde najdu víc info 

Visit Krakow

Oficiální stránky města.

Průvodce Krakovem

Česky psaný průvodce městem.

Magiczny Krakow

Kulturní akce v Krakově.

Lonely Planet 

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Veronika Škvárová

Polskem je fascinovaná, má pro ni zvláštní kouzlo jako žádná jiná země. Výpravy za poznáním Polska podniká už od poloviny devadesátých let. Přestože žádná její cesta netrvala déle než 14 dní, strávila tam celkem víc než rok, navštívila všechna vojvodství a jejich hlavní i méně významné zajímavosti. I po víc než stovce cest do této země zjišťuje, že stále je co objevovat. Jen samotný Krakov navštívila již třicetkrát a při každé návštěvě tam objeví něco nového. Pár tipů na výlety do polského pohraničí najdete v jejích knihách 77 výletů s dětmi přes hranice a také 77 výletů po stopách Starých pověstí českých. Je autorkou prvního českého průvodce poutní cestou do Santiaga de Compostela. Napsat jí můžete na mail skvarova@volny.cz.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Nejlepší pojištění na cesty?

Bez cestovního pojištění na cesty nevyrážíme. A za těch pár let cestování jsme měli dost možností prozkoumat to, co trh nabízí. Dnes používáme skvělé True Traveller. Srovnání a spoustu tipů, jak vybírat, najdete v našich článkách:

Výběry z bankomatů kdekoliv na světě zdarma a nejlepší platební karty

V Evropě si pravděpodobně vystačíte se svou běžnou kartou. Mimo Evropu se ale vždy vybavte vhodnou kartou, ušetří vám tisíce. Přečtěte si náš test platebních karet na cesty. Pro výběry hotovosti a vůbec celkovou správu financí na cestách používáme Revolut. Kartu, která by rozhodně neměla v peněžence chybět ani vám.

Nejste si jisti angličtinou?

Cizí jazyk se naučíte už za 3 měsíce. Stačí vědět, jak na to. Ze startu vám pomohou naše oblíbené ONLINE jazyky (mají i DEMO zdarma) a aplikace Duolingo. A pak stačí nezahálet a mluvit, mluvit a mluvit.

Jak na levné letenky?

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Ve zkratce: nejčastěji hledáme na Skyscanner, Kayak a Google Flights. Pro další tipy a podrobnější informace, kdy se co hodí, tu máme článek:

Jak najít bydlení?

Kvůli věrnostnímu programu a častým akčním nabídkám nejčastěji rezervujeme na Booking.com, občas na Airbnb. V Ultimátním návodu jak cestovat bez peněz ale najdete i další tipy, jak bydlet (skoro) zadarmo.

Vybíráte vybavení?

Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty.Outdoor vybavení nakupujeme v obchodě Hanibal.cz. Skvělé vychytávky, které nezaberou skoro žádné místo pak v Pod 7 kilo. A boty jedině na naBOSo.cz. Hodit se vám může také několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Jedete na hodně dlouho?

V naší knize Travel Jobs se dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Nejprodávanější na Travel Bibli

  • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
  • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
  • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled
  • Přidat do košíku Detaily Rychlý náhled