Poslouchejte v podcastové aplikaci:

Apple Podcasts
Spotify
Google Podcasts
Podbean

Pusťte si rozhovor s Monikou Benešovou, kterou pravděpodobně znáte díky přes 4000 kilometrů dlouhé pěší pouti po Pacifické hřebenovce.

Po návratu už jednou byla hostem podcastu Travel Bible. Za těch pár let od minulého rozhovoru se toho hodně změnilo a tentokrát jsme ji vyzpovídali do pořadu LeapMakers, který děláme s Mikym Škodou a vychází na podcastu X-Challenge.

Monča na přes 4000 km dlouhý trek Pacific Crest Trail vyrazila v době, kdy kvůli zdravotním potížím v podstatě nemohla žít normální život. Přesto to zvládla a o cestě pak napsala skvělou knihu Moje pacifická hřebenovka.

O něco později pak založila vlastní magazín Nadhled.info, aby do českého mediálního prostoru přinesla trochu lepší nálady, ale zároveň kvalitní novinařinu.

V roce 2020 pak vyrazila jako dobrovolnice do Libanonu a zažila obrovský výbuch v Beirútu velmi doslova na vlastní kůži.

Zůstala pomáhat s odklízením trosek, po návratu do Česka se pak odstěhovala na jižní Moravu, aby si – dle vlastních slov – dala do pořádku nervy. Což v jejím případě znamenalo osmnáctihodinové směny na covidovém oddělení v nemocnici, kam původně nastoupila jako psycholožka, ale ve výsledku v největší covidové vlně v zimě 2021 stejně v nemocnicích všichni dělali všechno, co bylo zrovna potřeba.

Sám jsem zvědav, kam ji životní cesta zavede dál.

Rozhovor jsme úmyslně pojali dost odlehčeně a natáčeli ho v červnu uprostřed vinohradu nedaleko Velkých Bílovic s pár sklenkami místního vína. Občas nás tak přerušili pářící se ptáci, bílý kůň na obzoru nebo pavouk ve výstřihu.

Možná ale ještě o to víc a upřímněji vyzní silný životní příběh a hluboké myšlenky, ke kterým jsme se dostali.

Odkazy: