Poslouchejte v podcastové aplikaci:

Apple Podcasts
Spotify
Google Podcasts
Podbean

Hosty podcastu jsou Zuzka a Petr Juračkovi. Pokud podcast Travel Bible sledujete delší dobu, Petra už jste určitě slyšeli. Je to jeden z mých nejoblíbenějších bláznivých dobrodruhů – samozřejmě jen v tom nejlepším slova smyslu – výborný fotograf, Nikon ambasador, člověk, který lítal s drony ještě v době, kdy to nebylo cool, a spoustu lidí včetně mě inspiroval k dronaření. Vždycky mě baví, jak si dokáže dělat srandu sám ze sebe a je jeden z mála lidí, jehož přednáškám na cestovatelských festivalech dám přednost před povídání s kamarády a kolegy v backstagi.

Jenže ještě radši než Petra mám jeho ženu Zuzku. Ženu, která vždycky, když jí Petr oznámí svůj další bláznivý nápad na expedici, jenom zatne zuby a ví, že to se dvěma dcerami bude muset doma zvládnout sama. Je přitom celkem jedno, jestli si Petr zrovna vymyslí, že se „jen tak” na kole projede podél celého Labe – tedy z Krkonoš až do Hamburku – nebo že vyrazí s Klárou Kolouchovou natáčet na K2, nejnáročnější osmitisícovku.

V rozhovoru se tak hodně dostaneme k pohledu z druhé strany. Jaké to je, když muž-dobrodruh odjíždí pryč a vy o tom, co se děje na jeho většinou celkem nebezpečné cestě víte jenom pár útržků, a to samozřejmě ještě se zpožděním. Zároveň jsme se ale hodně bavili i o tom, jaké to je, když Juračkovi cestují spolu jako celá rodina, třeba měsíc po Azorských ostrovech.

Odkazy k epizodě:

Úvodní fotka: (c) Gunther Kletetschka

Ama Dablam

Manáslu

Manáslu

Vybavení na cestu na kole od pramene Labe až do Hamburku

Delfín Maličká

Půjčené auto na Azorech

Půjčené auto na Azorech

Faial, Azory

Sopka Pico na Azorech

Jeden komentář

  1. Ludvík 25.1.2022 v 6:50 - Odpovědět

    Parádní zábava. Smál sem se s Vámi a nečerpal podněty a další inspiraci.