Korsika – skrytý ráj ve Středozemí

21.03.2017|Kategorie: Členská sekce, Evropa, Země|

Nejhornatější ostrov ve Středozemí zatím láká především horolezce a dobrodruhy. Korsika, které se přezdívá Pohoří v moři, je ale ideálním místem pro aktivní dovolenou. Nabízí nádherné čisté moře a zároveň divoké hory, údolí a rokle. Přespat můžete u křišťálově čistých potoků nebo na pláži (a máte velkou šanci mít ji jen pro sebe). Korsika má totiž nejmenší hustotu zalidnění ve Středomoří.

Proč tam jet

Máte rádi hory i moře stejným dílem a nemůžete se rozhodnout, čemu dát přednost? V tom případě je Korsika jasná volba. Ráno se vykoupete v moři a odpoledne už stojíte na vrcholku hor. Korsika je nejzelenějším ostrovem ve Středozemním moři. Na své si tady přijdou dobrodružné povahy a milovníci přírody.
Divokými kaňony protékají horské říčky, ve kterých se můžete vykoupat – vyruší vás nanejvýš muflon. Také ztracené horské vesničky stojí za prozkoumání. Pobřeží je velmi rozmanité a často se dá najít pláž, kde nikdo není. Problémem jsou jen letní prázdniny, kdy ostrov zaplaví vlna francouzských turistů. Pokud se ale vyhnete známým místům, není to zas tak špatné.

Jak se tam dostat

Nejjednodušší způsob, jak se na ostrov dostat, je letadlem. Na Korsiku létá easyJet Praha–Ajaccio (Vídeň–Ajaccio) a zpáteční letenku seženete mimo sezonu kolem 3500 Kč. Když si pohlídáte akce, koupíte ji i za 1600 Kč (Eurowings). Pokud máte členství u Volotei, dostanete se na ostrov celkem levně z Prahy přes Toulouse.

Další možností je přiletět do Pisy (do tohoto města bývají často letenky v akci) a z Livorna přejet na ostrov trajektem.

Jak na levné letenky po Evropě si poslechněte v podcastu.

Z italského Livorna převáží trajektová doprava na dvou linkách: Corsica ferries a Moby lines. Zpáteční lístek stojí 50 eur na osobu (bez auta). Dva lidé s autem platí od 110 eur. S Moby lines může jet dítě do 4 let zdarma. Pozor na prázdniny, ceny můžou být vyšší. U společnosti Corsica ferries lze využít tzv. jackpotu, tzn. lístek za 1 euro. Samozřejmě je jich omezený počet.

Nejlepším a nejpohodlnějším prostředkem je auto. Počítejte s rakouskou dálniční známkou, v Itálii s placenými dálnicemi a lístkem na trajekt.

Plavba trajektem je celkem pohodlná. Můžete využít opalovacích lehátek na palubě a chytat první bronz, nebo si dát kafe v klimatizovaném podpalubí. Hlavně nezapomeňte, v kterém patře máte zaparkované auto

Kdy tam jet a proč v tuhle dobu

Začnu spíš tím, kdy nejet – letní prázdniny. Posledních pár let Korsiku objevuje více a více turistů. To potom stojíte dvě hodiny v koloně aut, abyste se dostali do centra Bonifacia. Naštěstí je na ostrově spousta míst, kam se můžete zašít a za celý den nikoho nepotkat.

Nejkrásnější je ostrov na jaře. V květnu jsou ceny letenek nejpříznivější, proto doporučuji ostrov navštívit právě v tuto dobu, i kvůli nádherné kvetoucí přírodě. Jen moře bude pro otužilejší jedince. Na podzim se ale také vyplatí Korsiku navštívit!

 

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc info

Corsica Travel Guide
Průvodce národními parky a místy, která stojí za to na Korsice vidět.

Korsika
Základní informace o ostrově a podrobné informace o městech.

Na Korsiku
Podrobné informace o turistice na Korsice.

Visit-Corsica
Oficiální turistické informace.

Průvodce Korsika

 

 

 

 

 

 

 

 

Miniprůvodce Korsikou zpracovala Ludmila Korešová, fotografka a cestovatelka. Díky spolupráci s časopisem Lidé a země zjistila, že ji baví hledat nová témata pro cestovatelské články. Potkat se s ní můžete na jejím blogu a blogu Želvím tempem, anebo na Korsice, kam se plánuje vrátit.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

VIP členství na 6 měsíců
před 28 minutami zakoupil(a) Adéla z města:
 
E-kniha: Travel Jobs
Před 12 hodinami zakoupil(a) Adéla z města:
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 14 hodinami zakoupil(a) Ivana z města: Liberec
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 16 hodinami zakoupil(a) Romana z města: Řečany nad Labem
 
Travel Bible a Travel Jobs + roční VIP členství + 2 další položky
Před 16 hodinami zakoupil(a) JIŘÍ z města: BEROUN
 
E-kniha: Procestuj svět jako učitel angličtiny (ePub, Mobi, PDF)
Před 21 hodinami zakoupil(a) Aneta z města:
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 22 hodinami zakoupil(a) Michaela z města:
 
Travel Bible a Travel Jobs + roční VIP členství + 2 další položky
Před 1 dnem zakoupil(a) Martin z města: Plzeň
 
Obnovené roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Štefan z města: Praha
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 2 dny zakoupil(a) Eliška z města:
 
Obnovené roční VIP členství
Před 3 dny zakoupil(a) Monika z města: Moravská Třebová
 
e-kniha: Najdi svůj ONLINE GRÁL (ePub, Mobi, PDF)
Před 3 dny zakoupil(a) Markéta z města:
 
Pánské cestovatelské tričko + 1 další položka
Před 3 dny zakoupil(a) Tereza z města: Tupadly
 
Pánské merino tričko Icebreaker
Před 3 dny zakoupil(a) Lukáš z města: Ostrava
 
Online kurz: Digitální nomádství & Práce na dálku
Před 3 dny zakoupil(a) Dan z města:
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 3 dny zakoupil(a) Dagmar z města: Praha 5
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 3 dny zakoupil(a) Vlasta z města: Milevsko
 
Obnovené roční VIP členství
Před 3 dny zakoupil(a) Ondřej z města: Škvorec
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 4 dny zakoupil(a) Tomáš z města: Plzeň
 
Obnovené roční VIP členství
Před 4 dny zakoupil(a) Petr z města: Přerov
 
0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!