Lichtenštejnsko – země velikánů s cinkotem kravských zvonečků

17.07.2017|Kategorie: Členská sekce, Evropa, Země|

I když je Lichtenštejnsko jeden z nejmenších států světa, svým návštěvníkům má co nabídnout, a to zejména díky poloze. Na jedné straně je ohraničeno údolím, kterým protéká řeka Rýn. Na straně druhé se pak tyčí velikáni v pohoří Alp (až do 2500 m n. m.). V Evropě nenajdete druhou zemi, kde se vedle luxusního sporťáku pase stádo kravek.

Proč jet do Lichtenštejnska

Díky této poloze je Lichtenštejnsko ideální zemí, pokud chcete navštívit a poznat více států v oblasti Alp. Monarchie sousedí s Rakouskem a Švýcarskem a po hlavní silnici ji projedete přibližně jen za 30 minut.

Milovníci hor si přijdou na své v lyžařském středisku Malbunu uprostřed ničeho, jen hory a slepá silnice. V celé zemi žije pouhých 37 000 obyvatel, i hlavní město Vaduz tedy působí dojmem větší vesnice. Naleznete tady klid pro odpočinek i práci. V restauracích je výtečná místní kuchyně, za kterou je ale nutné připlatit.

V neposlední řadě stojí za to na vlastní oči vidět ten kontrast, kdy vedle luxusního domku a drahého auta stojí dobytek. Z všudypřítomných vlajek s knížecí korunkou na vás dýchne minulost bohatého kraje.

Kráva je běžnou součástí zahrad

Kráva je běžnou součástí zahrad

Jak se tam dostat

V Lichtenštejnsku není letiště, nejbližší se nachází ve švýcarském Curychu, odkud pak jezdí autobusy do města Sargans (nebo alespoň do Chur, kde je možné přesednout). Do Sargans jede i vlak. Charterové lety malých společností (z Francie a USA) mohou přistávat na heliportu v Balzers.

Další letiště je v Altenrhein (Švýcarsko), do kterého denně lítá Austrian Airlines. Odtud opět autobusovou dopravou.

Z železniční stanice Sargans jezdí pravidelné autobusové linky do Lichtenštejnska, které jím projíždějí a směřují do Feldkirchu. Toto město leží v Rakousku u hranic s Lichtenštejnskem. Časový interval autobusů je ve špičce každých 15 minut. Trasu dlouhou 25 km projedou za asi 30 minut.

Poslední možností je dojet do země vlastním autem, což z České republiky představuje den jízdy. Výhodou je, že nebudete závislí na místní dopravě. Tankujte ale za hranicemi Lichtenštejnska. Dálniční známku v Lichtenštejnsku nepotřebujete. Rychlostní omezení mimo obec je 80 km/h.n

Kdy vyrazit a proč v tuhle dobu

Lichtenštejnsko můžete navštívit celoročně díky středoevropskému podnebí.

V zimě využijete svahy lyžařských středisek, které jsou menší než sousední v Rakousku a Švýcarsku, ale jejich vybavení je špičkové. Navíc se do nich dostanete ani ne za 30 minut z Vaduzu. Je zde i několik běžkařských okruhů. Sníh v nejvyšších polohách a severních závětrných místech zůstává ležet až do léta.

V letních a podzimních měsících můžete do země vyrazit za turistikou. Kolem Rýna vede i cyklostezka, od které na obě strany vystupují Alpy (švýcarské i lichtenštejnské). Ani v listopadu není problém jít na procházku přes místní louky a pastviny se všudypřítomným dobytkem. Ve vesnicích a městech se nezapomeňte pokochat typickou alpskou architekturou měšťanských domků i gotických kostelíků.

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Chystáš se na dlouhou cestu? Nezapomeň se správně vybavit!

Cestovní pojištění na dlouho

Máme pro tebe srovnání těch nejlepších pojištění.

Vybavení na cesty

Pořádné vybavení na cesty, které vydrží i ty nejdrsnější podmínky, je základ. To nejlepší koupíš u Hanibala!

Energii pro tvůj notebook nebo mobil

Bez náhradní baterie se dneska obejde jen málokdo. Ty nejlepší ti dodá Ilin.

Kde najdu více info

Liechtenstein
Turistické informace o Lichtenštejnsku.

WikiTravel
Stále lepší a lepší projekt Wikipedie, kde dnes najdete téměř vše, co na cestách potřebujete.

Hanča Šormová
Jsem vystudovaná informatička, v roce 2016 jsem vyzkoušela půl roku pracovat na ostrově Malta v IT firmě. Objevila jsem zde svoji lásku k copywritingu a cestování. Na podzim jsem odjela okusit digitálního nomádství na sever Itálie a řecký Rhodos. Letos mě čeká ještě Portugalsko, Maroko, Rumunsko a Nový Zéland. O své zážitky se dělím na webu Na nomádské stezce. Potkat mě můžete také na několika přednáškách.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.
Pánské cestovatelské tričko
Před 5 hodinami zakoupil(a) Jana z města: Dvůr Králové nad Labem
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 6 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 6 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 6 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 7 hodinami zakoupil(a) Tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Tištěná kniha Travel Jobs + e-book
Před 8 hodinami zakoupil(a) Martin z města: Hradec Králové
 
Ebook + roční VIP členství
Před 13 hodinami zakoupil(a) Blanka z města: Horní Slavkov
 
Roční VIP členství + ebook Travel Bible
Před 14 hodinami zakoupil(a) Veronika z města: Praha
 
Online kurz: Digitální nomádství & Práce na dálku + 1 Item
Před 23 hodinami zakoupil(a) Katherine z města: Hrušová
 
Ebook + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Petr z města: Liberec
 
E-kniha: Travel Jobs
Před 1 dnem zakoupil(a) Nikola z města: Nýdek