Nová Kaledonie – luxus v Tichomoří ve francouzském stylu

Nová Kaledonie je synonymem luxusní dovolené v Tichomoří. Po přečtení tohoto miniprůvodce s tipy, jak ušetřit, si ji však do itineráře může zařadit i lowcostový batůžkář. Pokud to váš rozpočet alespoň trochu dovoluje, balte kufry a vydejte se na souostroví obklopené druhým největším korálovým útesem na světě.

nova kaledonie

Kanacká plachetnice pirogue při plavbě

Proč letět na Novou Kaledonii

Důvodů, proč vyrazit, je několik. Kromě 1500 km dlouhého korálového útesu, který je pod názvem Laguny Nové Kaledonie zapsán i na seznamu UNESCO, tu najdete perfektní místa pro šnorchlování, potápění a vodní sporty obecně. Nemusíte se však zdržovat pouze na hlavním ostrově Grande-Terre – výlet lodí či letadlem na okolní ostrovy by měl být na vašem seznamu must-see. Představte si sami sebe na bílé písčité pláži, která je jemná jako hladká mouka, s barevným koktejlem v ruce, kolem vás téměř žádný další turista, jen šplouchání moře a příjemné teplo – už je vám jasné, proč Kaledonii musíte navštívit?

nova kaledonie

Pláže s bílým měkkým pískem, který připomíná hladkou mouku

Jak se tam dostat

Z Prahy lze na Kaledonii doletět již se dvěma přestupy. Nejjednodušší varianta je let přes Tokio a odtud přímý let do Nouméi. S největší pravděpodobností poletíte s Aircalin (Air Calédonie International) buď ze zmiňovaného Tokia, nebo některého australského města (Sydney, Brisbane…). Let z Prahy trvá od 24 hodin a ceny za zpáteční letenku začínají na 30 tisících. Pokud si chcete udělat výlet na zdejší ostrovy (odlety z Nouméi), použijte rezervační systém Air Calédonie.

Nevíte si rady s lovem výhodných letenek? Zkuste Petrův #TravelHacking: Kurz o tom, jak procestovat svět levně nebo zdarma.

nova kaledonie

Skály jako bójky vznášející se na hladině

Kdy vyrazit a proč v tuhle dobu

Kaledonii se pro její subtropické klima a teploty stálé po celý rok okolo příjemných 20–28 stupňů přezdívá ostrov věčného jara. Nejvhodnější období pro návštěvu je však říjen až prosinec. Můžete samozřejmě vyrazit celoročně, ale počítejte s tímto…

Období dešťů: nejsilnější od ledna do dubna, a to zejména na východě, občas sem zavítá i tropický cyklon (listopad–duben).

Teplé období: říjen–březen, okolo 27 stupňů.

Chladné období: duben–září, okolo 20 stupňů.

Pokud se chcete vyhnout hlavní sezoně, kdy jsou vyšší ceny a děti mají velké prázdniny, nejezděte na Kaledonii od půlky prosince do půlky února.

nova kaledonie

Zdejší vody hrají všemi odstíny modré

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc info

Lonely Planet

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Nouvelle Calédonie

Oficiální web Nové Kaledonie nabízí aktualizované informace o cenách vstupného, příp. další tipy na zajímavá místa.

Skotačení Jany a Michala

Místa, která jsou v tomto průvodci popsaná, jsem sama navštívila. Pokud stále nevěříte, že jsou opravdu tak krásná, mrkněte na můj čtyřdílný videocestopis.

Jana Hejlová

Cestuji společně s manželem již několik let a za tu dobu jsme změnili styl cestování od velmi rychlého po velmi pomalé, které jsme si zamilovali. Roční pobyt ve světě nám přinesl spoustu nových kamarádů, pracovních nápadů a nezapomenutelných zážitků – zejména díky workaway pobytům. Nová Kaledonie byla třešničkou na dortu a splněným snem o dovolené v tropickém ráji. Zážitky a zkušenosti z cest sdílíme ve videocestopisech na našem webu, Facebooku a YouTube.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.

Pánské cestovatelské tričko
Před 5 hodinami zakoupil(a) Jana z města: Dvůr Králové nad Labem
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 6 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 6 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 6 hodinami zakoupil(a) tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Ebook + roční VIP členství
Před 6 hodinami zakoupil(a) Tester z města: tester.sk.a@increver.com
 
Tištěná kniha Travel Jobs + e-book
Před 7 hodinami zakoupil(a) Martin z města: Hradec Králové
 
Ebook + roční VIP členství
Před 12 hodinami zakoupil(a) Blanka z města: Horní Slavkov
 
Roční VIP členství + ebook Travel Bible
Před 14 hodinami zakoupil(a) Veronika z města: Praha
 
Online kurz: Digitální nomádství & Práce na dálku + 1 Item
Před 23 hodinami zakoupil(a) Katherine z města: Hrušová
 
Ebook + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Petr z města: Liberec
 
E-kniha: Travel Jobs
Před 1 dnem zakoupil(a) Nikola z města: Nýdek