Levně kamkoli kdykoli po Evropě

30.08.2016|Kategorie: Letenky|

Pro hledání letenek je zásadní, kam a kdy chcete letět. Nemusí se jednat o jedno konkrétní místo. Spíš jde o to, zda se budete pohybovat po Evropě a blízkém okolí, nebo se chystáte na let za velkou louži. Podle toho si vyberte vyhledávač. Najít dobrou cenu letu po Evropě a blízkém okolí je v zásadě brnkačka a zvládnete to levou zadní. Stačí použít jeden až dva vyhledávače.

Tento článek je krátká ukázka z kapitoly Travel Bible

Pravděpodobnost, že seženete levnou letenku z Prahy do Říma s nějakým národním dopravcem (ČSA, Lufthansa atp.), je dost mizerná. Mnohem jistější je levná letenka s nízkonákladovým dopravcem jako je Wizzair, Easyjet či Ryanair. Existují vyhledávače, která se zaměřují především na nízkonákladové dopravce a vyhledávají téměř výhradně jejich lety. Jedná se hlavně o lety po Evropě a okolí.

Azair.cz

Momentálně patří mezi nejlepší vyhledávače nízkonákladových letů. Graficky nic moc, ale když si ho osaháte a zjistíte, kde co najdete, vyhledávání s ním je radost. Díky relativně malému množství aerolinek, se kterými vyhledávač pracuje, máte možnost velkého množství kombinací termínů i destinací. Azair se netají tím, jaké aerolinky pro hledání používá, a jejich seznam najdete v levém sloupci na stránkách.

Máte možnost být u hledání nekonktrétní. To umožňuje jednoduše najít letenku s opravdu zajímavou cenou. Nebuďte konkrétní. Hledat lety v konkrétním termínu pouze z Prahy do Chanie (Kréta) je velice limitující. Azair vám umožní hledat lety z České republiky, nebo ještě lépe z České republiky a okolí. To samé se týká cílové destinace. Můžete chtít letět přímo do Chanie, ale stejně tak můžete nastavit jako cílovou destinaci celou Krétu.

Stejným způsobem se dá pracovat i s termínem odletu a návratu. Azair umožňuje definovat nejdřívější a nejpozdější den odletu. Chcete letět během září? Pak jako nejdřívější den odletu nastavíte 1. září a nejpozdější 30. září. Jak dlouho chcete zůstat v destinaci? Týden? Opět je lepší být flexibilní. Alespoň trochu. 7 až 10 dní je o hodně lepší varianta než jen 7 dní.

V době psaní této kapitoly Travel Bible stála letenka z Prahy do Chanie na Krétě v září na 7 až 10 dní něco málo přeš 4 tisíce korun. To není příliš levné, co říkáte?

Prg-Chania-4k

Teď popustíme Azairu uzdu a využijeme i pokročilých parametrů vyhledávaní.

  • Odkud: Česká republika a okolí.
  • Kam: Kréta (je jedno jestli do Chanie, nebo Heraklionu)
  • NEzaškrtneme: Návrat na stejné odletové letiště
  • NEzaškrtneme: Návrat ze stejného příletového letiště
  • Využijeme možnost hledání ve slevovém režimu pro členy WDC (k tomu se ještě vrátíme později v knize)
  • Zaškrtneme: Nevadí mi čekat na letišti přes noc (pokud vám to nevadí)
  • Počet dní na přestup zvedneme na 2. Co kdyby se dalo strávit den ještě někde jinde?

Bud-Her-Chania-Bratislava

Jaký je výsledek? Cena 1546Kč. Odlet z Budapešti do Heraklionu. Návrat z Chanie do Bratislavy s pěknou zastávkou v Aténách. Kréta je nejlepší autem. Půjčili byste si ho na letišti a obráželi pláže Kréty. Ceny autobusů mezi Heraklionem a Chanií se pohybují kolem 12 EUR. Jak naložíte s pobytem na Krétě už je jen na vás.

Z Budapešti nám to letí v rozumných 16:30. Dostat se tam je možné jak vlakem, tak autobusem. Autobus z Prahy stojí kolem 12 EUR (330 Kč) ale bohužel do Budapešti jede v nevhodný čas. Zkusme to pohodlněji vlakem. Ten stojí 556 Kč a odjíždí přibližně v 6 ráno. To je ideální čas. V Budapešti jste ve 12:30 a pohodlně se přesunete na letiště. Jak přesně se tam dostat jsme psali ve článku na blogu.

Cesta z Bratislavy do Prahy je jednoduchá. Student Agency vás domů dopraví za 250 Kč. Náklady na cestu jsou tedy 1546 Kč za letenku + 556 Kč za vlak a 250Kč za autobus. Celkem 2352 Kč.

pridat-odebratOdjezd z Budapešti vám nemusí vyhovovat. Pojďme Budapešť z výsledků vyhledávání vyřadit. Rozkliknutím malé ikonky letadla u pole pro hledání místa odletu vám vyjede nabídka všech letišť, se kterými Azair počítá na odletu. Můžete zaškrtávat nové, případně rušit ta, co už tam jsou. Úplně dole najdete pole pro přidávání letišť, která Azair nemá v základní nabídce.

Nastaveno, upraveno. Jaké jsou výsledky a ceny?

Přímý Let z Katovic do Chanie a na zpáteční cestě to samé. Cena 1828 Kč

Katovice-chania-chania-blava

Do Katovic vlakem sice dojedete přes noc, ale cena lůžkového spoje není moc přívětivá. Stojí 50 EUR. Jak bychom postupovali my? Dojeli bychom pouze do Ostravy a odtud jiným spojením směr Katovice. Cesta Praha – Ostrava vlakem vás vyjde přibližně na 300 Kč. S akční nabídkou i méně. Pokud máte známé v Ostravě (kdo nemá?), můžete u nich přespat (zdravíme Dana Gamrota), a následující ráno se vypravit do Katovic. Pokud máte hodné známé v Ostravě, můžete je přemluvit, aby vás na Katovické letiště odvezli. Cesta na letiště autem trvá přibližně hodinku.

Může se stát, že vás Dan (po tomto příspěvku možná už ani nás) neubytuje a známé v Ostravě nemáte. Pak využijte spojů Tigerexpress, které jezdí z vlakového nádraží přímo na Katovické letiště. Cena začíná na 200 Kč. V kombinaci s jízdenkou Leo Express ještě níže. Do Katovic jezdí z Ostravy i Flixbus, autobusy Regiojet a nyní pravděpodobně i další společnosti.

Výsledná cena je tak: 1828+300+350+250 = 2728 Kč. To se ve srovnání s cestou do Budapešti úplně nevyplatí, ale chtěli jsme ukázat další možnosti. Pokud máte známého, který vás ochotně odveze na Krakovské letiště, máte cenu o 350 Kč nižší.

O tom, jak se dostat na další letiště v blízkosti ČR a kolik to stojí, jsme publikovali celý článek.

Jak vidíte, tak v obou případech je na zpátečním letu přestup v Aténách, který trvá 26 hodin. Tento přestup jsme vydefinovali schválně. Rádi při hledání letenek rozšiřujeme Azairu maximální počet dní na přestup na 2 až 3 a koukáme, kde by se ještě dalo na cestě delší dobu pobýt. Den v Aténách na zpáteční cestě považujeme za příjemnou třešničku na dortu.

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

V den, kdy jsme letenku hledali, se jednalo o nejlepší nabídku. To ale neznamená, že se časem nemůže na podobný termín objevit lepší. I tak je cena něco málo přes 2200 Kč podle nás zajímavá.

Můžete zaplatit přes 4 tisíce za letenku z Prahy do Chanie a zpět s 2 přestupy, nebo jen lehce přes 2 tisíce za letenku z jiného letiště s pouze 1 přestupem. Azair vám najde všechny možnosti a kombinace. Jen na vás bude, kterou využijete. Důležité je se neomezovat na termínu ani na místech, odkud a kam letíte.

Chcete vědět, jaké vyhledávače používat na cesty dál po světě? Jak hlídat akční letenky? Jak ušetřit na bydlení? Na jídle? Jak zažít co nejvíc za co nejméně peněz a utrácet chytře? Jak cestovat opravdu dlouho a pracovat na dálku? A ještě mnohem víc? Přečtěte si celou Travel Bibli!

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu: Pokud se rozhodnete využít akční ceny z letišť mimo ČR, přečtěte si jak se nejsnáz dostat na okolní letiště.

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu. U autobusů se zase často objevují velmi výhodné jednorázové akce. Jak na cestování autobusem po Evropě se také dočtete ve článku pro Travel Bibli.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí. Lezou po horách, po skalách, poznávají zapadlé kouty naší planety. Najdete u nich hlavně dražší kvalitnější značky, které osobně testují. Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Fotíte a hledáte vhodnou techniku?

Matouš fotí celkem hodně a už hezkých pár let dost aktivně sleduje, co se na trhu s fotovybavením děje. Už hezkých pár let nedá z ruky zrcadlovku Nikon D610 a pevné objektivy 28mm a 50mm. Ale také ví, že to zdaleka není jediná možnost. Mrkněte na článek.
Který foťák vybrat na cesty?
Jestli vás baví i video, máme pro vás hodně podrobný Úvod k videu na cestách

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění.

Mohlo by vás zajímat:

Jak vyzrát na cizí jazyky
Před 5 hodinami zakoupil(a) Martin z města: Milevsko
 
Jak vyzrát na cizí jazyky
Před 17 hodinami zakoupil(a) Radmila z města: Praha 2
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 19 hodinami zakoupil(a) Natálie z města: Staré Brno
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 20 hodinami zakoupil(a) Zuzana z města: Praha 6
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 23 hodinami zakoupil(a) Veronika z města: Zápy
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 24 hodinami zakoupil(a) Jaroslava z města: Tábor
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Josef z města: Třemošná
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Eliška z města: Velké Meziříčí
 
Ebook + roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Jan z města: Beroun
 
Obnovené roční VIP členství
Před 2 dny zakoupil(a) Blanka z města: Zadní Třebaň
 
Roční VIP členství + ebook Travel Bible
Před 4 dny zakoupil(a) Tomáš z města: Malonty
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 4 dny zakoupil(a) Martin z města: 16300
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 4 dny zakoupil(a) Romana z města: Horka nad Moravou
 
Ebook + roční VIP členství
Před 5 dny zakoupil(a) Ľudmila z města: Brno
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 5 dny zakoupil(a) Klára z města: Česká
 
Obnovené roční VIP členství
Před 5 dny zakoupil(a) Marie z města: Olomouc
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 6 dny zakoupil(a) Ester z města: Tachov
 
Ebook + roční VIP členství
Před 6 dny zakoupil(a) TEST INCREVER z města: TEST INCREVER
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 6 dny zakoupil(a) Veronika z města: Tachov
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 7 dny zakoupil(a) Dagmar z města: Praha 6