13 + 1 vánoční dárek pro cestovatele začátečníky

06.10.2019|Kategorie: Tipy a triky|

Vánoce se kvapem blíží a mnozí se odhodlávají na svou první velkou cestu. Postrčte je vhodným dárkem o kousek blíž jejich snům a nadělte jim některou z praktických vychytávek, které jsme pro cestovatele začátečníky vybrali.

Jmenovky na zavazadla

Pokud váš blízký vlastní tmavý skořepinový kufr, originální jmenovka na zavazadlo je přesně to, co potřebuje. Svůj kufr pozná už při výjezdu na pás a i ostatní čekající ho snadno odliší od dalších zavazadel. Už zdálky bude jasné, že tento kufr má jiného majitele. 

Originální cedulky ale přijdou vhod všem, kdo cestují i dálkovými autobusy. Každá malá nápověda ušetří spoustu času a stresů při hledání zavazadla.

jmennovky na zavazadla
jmenovky na zavazadla

Online kurz angličtiny na cesty

Domlouvat se „rukama nohama“ má ten správný nádech dobrodružství, jsou ale situace, ve kterých znalost angličtiny přijde vhod. Pasová kontrola, zastavení strážníky nebo vyšetření u doktora vyžadují aspoň minimální slovní zásobu a hlavně pohotové reakce. 

Online kurz angličtiny na cesty je ideální dárek pro ty, kdo pracují na směny, dlouho dojíždí, nebo nemají čas chodit na kurzy. Z pohodlí domova a ve volných chvílích se naučí slovíčka i celé fráze, které v zahraničí budou potřebovat.

Neviditelná ledvinka pod oblečení

Skrytá ledvinka je ideální dárek pro všechny, kdo řeší, jak a kde uchovávat cennosti na cestách. Nezáleží na destinaci – uložit všechny peníze a doklady na jedno místo není dobrý nápad. Stačí trocha nepozornosti a nastanou krušné chvilky, návštěvy policie i ambasády. Nechat větší obnos peněz na pokoji se také může vymstít. 

Do unisex diskrétní ledvinky si cestovatelé mohou uložit všechny cennosti kromě útraty, kterou budou během dne potřebovat. Riziko, že se ocitnou v cizině bez peněz, bude naprosto minimální, navíc si užijí dovolenou bez strachu z kapsářů.

ledvinka pod oblečením

Cestovatelské tričko

Známí odjíždí do jihovýchodní Asie a na kurz angličtiny nezbývá dost času? Nebo se budou pohybovat v oblastech, kde domorodci cizí jazyk neovládají? Pořiďte jim stylové cestovatelské triko, se kterým se domluví kdekoli. 

Potisk trika tvoří 52 poctivě vybraných a v Asii testovaných piktogramů z různých oblastí. Stačí ukázat na ten, který právě potřebujete, a místní snadno pochopí, o co jde. Najít cestu, opravit motorku nebo si objednat jídlo podle preferencí už nemůže být jednodušší.

OBJEDNAT TRIKO

GoPro

Suvenýry se po čase okoukají, zážitky ale zůstanou napořád. Darujte svým blízkým GoPro a pomozte jim zachytit ty nejlepší momenty z cest, které je při prohlížení doslova přenesou zpět na místo činu.

Cestovatelé volí GoPro pro jeho velikost a rozsáhlé příslušenství. Kamera se vejde do kapsy a při natáčení ji díky popruhům a skobám upevníte třeba na přilbu, batoh nebo surf. Díky vodotěsnému obalu s ním můžete bez obav skákat z vodopádů, šnorchlovat mezi korály a zachytit to nejlepší pod vodou i nad ní.

gopro hero 7
gopro hero 7

Zámek s číselným kódem

zámek s číselným kodemVe většině hostelů poskytují skříňky, do kterých si cestovatelé mohou uložit cennosti. Málokdy k nim ale dostanou zámek, nebo za něj naopak musí připlatit. 

S vlastním visacím zámkem budete mít jistotu, že se do skříňky nikdo jiný nedostane. Doporučujeme variantu s pružným poutkem a číselným kódem, kterou připevníte na téměř všechny typy skříněk, navíc odpadá starost o miniaturní klíček.

Zámky typu TSA jsou vhodné i pro uzamčení zavazadla, a to i v případě letu do USA. Bezpečnostní služba na amerických letištích je oprávněná zkontrolovat obsah zavazadla i za použití násilí, pokud se do něj kvůli zámku nedostane. Každý pracovník je ale vybavený univerzálním klíčem k otevření TSA zámků a žádné mechanické poškození zavazadla tak nehrozí.

Sada sáčků k zorganizování zavazadla

Sbalit se tak, abyste všechno ihned našli a kvůli jedné drobnosti nemuseli přeskládat celý batoh, je umění. Drobnosti byste nikdy neměli nechávat na volno, v plastových sáčcích je ale od sebe budete špatně rozlišovat. 

Sada sáčků Sea to Summit se skládá ze tří stahovacích pytlíků různých barev a velikostí. Prázdné nezaberou žádné místo, plné ale pojmou všechny maličkosti, jako jsou kosmetika, elektronika nebo lékárnička. Díky výrazným pastelovým barvám je v zavazadle snadno najdete.

sáčky na drobnosti

Kniha Travel Bible

travel bible knihaVybíráte dárek pro někoho, kdo na svou první cestu teprve čeká? Hlavou mu určitě běhá spousta otázek a nejvíc ho potěší, když mu poskytnete odpovědi. 

V knize Travel Bible najde praktické tipy a triky od zkušených cestovatelů. Zjistí, jak na cestu ušetřit, sbalit věci a jak na cestě zbytečně neutrácet. Navíc získá přístup do členské sekce Travel Bible s více než 150 uzavřenými články a průvodci, ve kterých se dočte základní informace o dopravě, cenách i vízech a autoři také upozorňují na odlišnosti, které by Čechy a Slováky mohly v destinaci překvapit.

Pokud ani tam nenajde odpověď na své otázky, může se zeptat ve VIP facebookové skupině, které se po zakoupení knihy na oficiálním webu Travel Bible stává členem.

KOUPIT KNIHU

Batoh do letadla

Pokud vybíráte dárek pro někoho, kdo na cestách neposedí a nejraději prozkoumává okolí s batohem na zádech, Osprey nebo CabinZero jsou jasnou volbou.

Tyto batohy jsou přímo stvořené pro cestovatele. Kromě skvělého zádového systému přijdou vhod i promyšlené detaily, které usnadní balení. Nepatří sice mezi nejlevnější, počáteční investice se ale vrátí i s úroky. Firma Osprey dokonce poskytuje „celoživotní výhodu“, která funguje na podobném principu jako záruka. 

Ještě vyladěnější batoh, který projde jako příruční zavazadlo, vyrábí Peak Design. Čistý design působí nejen esteticky, také dovoluje rozšířit objem batohu z původních 35 na 45 litrů.

Nejste si jistí, podle jakých kritérií vybírat? 9 + 1 tip pro výběr příručního zavazadla

Univerzální adaptér

univerzální adaptérZásuvky, adaptéry, prodlužky – problém při cestách nejen na opačnou stranu zeměkoule, ale i v rámci Evropy. S univerzálním adaptérem už se obdarovaný nebudete muset strachovat, jakou koncovku v destinaci používají. Vystačí s jednou univerzální „kostkou“.

Jednotlivé koncovky se z kostky vysouvají, takže z ní ve složeném stavu nic netrčí a v zavazadle nepotrhá. Jako bonus obsahuje i konektor USB, který přijde vhod především na hostelech, kde je u postele většinou jen jedna zásuvka. Díky USB můžete z jedné kostky nabíjet dvě zařízení naráz.

Miniaturní skládací batoh

Pokud máte v okruhu nejbližších cestovatele, který neustále přeskládá obsah batohu, aby ho využil k přesunům z jednoho místa na druhé, ale taky ke kratším jednodenním výletům, máme tip na ideální dárek.

Plátěnky nezaberou žádné místo, jejich obsah je ale snadnou kořistí pro kapsáře. Batoh sice můžete zavřít, prázdný ale zabírá spoustu místa. Řešením je miniaturní skládací batoh

Složený se vejde do malého váčku, který díky karabince zavěsíte na hlavní zavazadlo. Po vybalení má objem až 22 l a vyztužené popruhy a dvojitě prošité švy zaručují dobrou nosnost.

skládací batůžek
skládací batůžek

Předplatné cestovatelských časopisů

Ne každý se na cestu může vydat hned, poznávat cizí země a rozšiřovat cestovatelské obzory jde i z obýváku. Cestovatelské časopisy jako Koktejl, Lidé a Země a TRAVEL LIFE čtenáře během okamžiku přenesou z mrazivé Aljašky do Jihoafrické republiky, prozradí nejchutnější recepty z celého světa a upozorní na odlišnosti, které v našich kulturách jsou.

Nerezová krabička na kosmetiku

Nerezová krabička na kosmetiku potěší zejména zero waste nadšence, ale také ty, kteří nechtějí nebo nemohou létat s láhví šamponu a sprchového gelu. Do krabičky se totiž vejde šampuk i většina tuhých mýdel. A když ne, stačí odříznout kousek, který vám do krabičky vejde a na cestu vystačí.

Údržba krabičky je minimální, může spadnout, můžete ji utopit ve vaně, nikdy se jí nic nestane. Pokud není mýdlo nebo šampuk extrémně mokrý, víko krabičky dobře těsní. Nemusíte se tedy bát, že byste svým dárkem způsobili pohromu v podobě kosmetiky vylité do batohu. 

krabička na kosmetiku

Sami sebe

Ať už váš blízký odjíždí na týden, nebo na půl roku, sám, nebo ve skupince, věřte, že každá zpráva od vás ho potěší. Ne každá cesta je snadná a myšlenka na to, že za vámi někdo stojí a podporuje vás, je někdy víc než super promyšlené dárky. 

Nevybrali jste si? Hledejte inspiraci v našich dalších výběrech:

Na webu máme i seznam doporučeného vybavení pro jednotlivé typy cest:

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!