14.04.2017|Kategorie: Amerika, Členská sekce, Země|

Dlouhé písčité pláže zalité sluncem a reggae melodie znějící na každém rohu. Přesně taková je Jamajka. Třetí největší ostrov Karibiku je barevný, živý a uchvátí rozmanitou přírodou. Nabízí jednoduše vše, co si od exotické dovolené můžete přát.

Ulice v Kingstonu

Ulice v Kingstonu

Proč letět na Jamajku

Důvod je prostý – Jamajka dokáže potěšit dovolenkáře hledající odpočinek na plážích „jako z katalogu“ i přírodu milující dobrodruhy, kteří si chtějí vychutnat hornaté vnitrozemí plné vodopádů a jeskyní. K tomu všemu přidejte bohatou jamajskou kulturu, výbornou kuchyni – a nezapomenutelné dobrodružství je zaručeno.

Jak se tam dostat

Na Jamajku přicestujete letecky, anebo na palubě výletní lodi. V současnosti se na ostrově nachází dvě mezinárodní letiště (v Kingstonu a v Montego Bay), která jsou vnitrostátními linkami propojena s letišti v Ocho Rios, Negrilu a Port Antoniu.

Nejčastěji na Jamajku dosedají letadla ze Spojených států. Například let z Miami trvá jen hodinu a půl a stojí okolo 5 000 Kč. Z České republiky se na Jamajku nejlépe dostanete přes Londýn, Frankfurt, Amsterodam. Zpáteční letenka s přestupem na některém z evropských nebo amerických letišť vás vyjde na 15–18 tisíc Kč.

Na výletní nebo zaoceánské lodi můžete strávit luxusní dovolenou, anebo získat životní zkušenosti jako posádka, která na lodi pracuje.

Negril

Negril

Kdy vyrazit a proč v tuhle dobu

Pokud se na Jamajku jedete ohřát, můžete kdykoli – průměrné teploty se celoročně pohybují okolo 25 stupňů. Vaši dovolenou ale mohou výrazně ovlivnit srážky, zvláště v horách a na východě ostrova.

Období dešťů trvá na Jamajce od května do listopadu a nejdeštivějším měsícem bývá říjen. Přesto není důvod k panice – srážky jsou sice intenzivní, ale rychlé. Na Jamajku jsem vyrazila v září a i přes každodenní ranní průtrže mračen byl dostatek příležitostí vychutnat i tropické slunce.

Naopak v suchu zůstanete od prosince do dubna, kdy na Jamajce vrcholí nejrušnější turistická sezona, což s sebou přináší i nevýhody – vyšší ceny a nutnost zamlouvat ubytování s předstihem.

Stejně jako další karibské ostrovy bývá i Jamajka relativně často sužována hurikány. Nenechte se tím však vystrašit – jedná se pouze o něco, o čem byste se měli před odjezdem informovat.

Nine Mile Beach

Nine Mile Beach

 

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc info

Visit Jamaica
Vše o cestování na Jamajce, tipy na zajímavá místa.

Real Jamaica
Zajímavé články o Jamajce z jiného (méně turistického) pohledu.

Průvodce Lonely Planet
Kdo raději tištěné průvodce, může si koupit Lonely Planet. V členské sekci na ni máte slevu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jamajkou vás provedla cestami ošlehaná Romana. Momentálně dokončuje studium mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze. V roce 2012 se vydala na cestu do Indie, kde si cestování a poznávání nových kultur zamilovala. Od té doby dobrovolničila ve východní Africe, studovala na univerzitě v Arizoně, pracovala jako plavčice ve Virginii, projela dodávkou Nový Zéland, procestovala Mexiko, žila v New Yorku, vydala se do Maroka a objevovala krásy karibských ostrovů, mezi nimi i Jamajky. Najít ji můžete na Facebooku, Instagramu a blogu.