Karty na cesty a velký přehled poplatků. Jaký zvolit účet?

Prolustrovali jsme bankám ceníky a poskládali přehled kreditních karet a účtů. K účtům je vždy uvedena debetní karta, která je k danému účtu zdarma případně za minimální poplatek. Co si tedy vybrat?

Počítejte s tím, že se jedná o proměnlivou oblast. Co je výhodné teď, může být za pár měsíců jinak, a je otázkou, zda se vám vyplatí to stále přehodnocovat a měnit. Kurzovní lístky jednotlivých bank se od sebe více či méně liší. Chcete-li se podívat na kurzy jednotlivých bank, mrkněte na http://www.kurzy.cz/kurzy-men/kurzovni-listek/ a zajímá-li vás, jak si kde stojí například euro, navštivte http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/.

Na konci článku najdete odkaz na přehlednou tabulku se srovnáním účtů a karet.

Od ledna 2016 došlo k velmi výraznému snížení provizí za platby kartou, a tak bonusy, které banky dříve nabízely např. u kreditních karet postupně ruší či snižují.

Citibank prodala retailové bankovnictví v ČR Raiffeisen bank. A tak i zde se dějí změny. Kreditka od Citibank mě kdysi za 4500,- korun dostala na Hawaii. Tyto časy už jsou nenávratně pryč.

Jaká kreditní karta z českého trhu se vyplatí?

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

6 komentářů

 1. Leoš Literák 28.12.2015 at 9:23 - Reply

  V google tabulce (debet) prosím zužte sloupeček C – měsíční poplatek. Bývá v něm málo textu a je zbytečně široký. Naopak sloupec F je zbytečně úzký a G je už blbě dostupný (a to mám Full HD rozlišení). Dík.

  • Petr Novak 28.12.2015 at 9:29 - Reply

   Díky. Sloupečky jsem trochu roztáhl a zúžil. Tabulku ještě trochu vyšperkujeme, aby byla čitelnější.

 2. Petr 3.1.2016 at 12:58 - Reply

  Cetelem je dobra, pokud ji pouzijete s bonusem 2% za platbu kartou da se sni docela dobre platit na cestach a vyjde to lepe nez hotovosti…
  pokud chce mit ale i vybery zdarma potrebujete 2 karty :/
  Alza ted ma akci ze je davaji k objednavce nad 1000Kc (pokud o ni zakaznik pozada)

 3. Veronika Skvarova 9.5.2017 at 13:27 - Reply

  mBank má velmi nevýhodný kurz při platbě kartou, přesvědčila jsem se již několikrát, kdy jsem platila dvěma kartami Visa od různých bank, ta u mBank měla vždy nevýhodnější kurz. Nyní Mastercard má na první pohled kurz výhodnější, ale po pár dnech si k transakci zaúčtuje ještě poplatek, tudíž opět nevýhodné.

 4. empty 26.9.2017 at 15:57 - Reply

  Raifka zda sa toto uz neponuka: “můžete si za 40 Kč/měsíc aktivovat službu, se kterou máte výběry z bankomatů kdekoli na světě zdarma.” Nasiel som len zdarma vyber cashu na pokladnach Raifky (za 40czk/mes)

 5. uhrova.eliska 19.12.2019 at 20:04 - Reply

  Revolutka bez poplatku je asi na většině místech, ale teď v Americe mě dost oškubali za skoro každý výběr. Mohlo to být i druhem bankomatu, těžko říct.

Napsat komentář

0