Republika Kongo – obrovské národní parky, móda a pláže

08.01.2019|Kategorie: Afrika, Členská sekce, Země|

Kongo. Mnoho lidí si pod touto zemí představí nebezpečí a dětské vojáky, což ale není pravda. Konga jsou totiž dvě a minimálně v tom menším – také známém jako Kongo-Brazzaville – žádné dětské vojáky nenajdete. Kongo je naopak známé milými lidmi, stabilitou, klidem a hlavně nádhernými národními parky, kde můžete spatřit gorily, pralesní slony a spoustu jiných zvířat. Pro odpočinek pak můžete zajet na pobřeží, kde je voda sice chladná, ale jídlo skvělé a lidé velmi přátelští.

Proč jet do Konga

Kongo je ještě turisty nepolíbené, přesto zde pomalu začíná turismus kvést. I když kvůli nedostatku velmi levných hotelů a celkově vyšší hodnotě místní měny může výlet vyjít draze, pokud chcete navštívit některou z méně frekventovaných zemí, Kongo je určitě jednou z nich. S populací sotva 4 miliony je ekonomika postavená hlavně na ropě.

Okolo 85 % obyvatelstva bydlí ve městech, což z Konga dělá zemi s jedním z nejvyšších stupňů urbanizace. Kongo má spoustu krásných národních parků, kde můžete sledovat gorily, šimpanze nebo zahlédnout pralesní slony. Kromě toho leží druhé největší konžské město Pointe Noire na pobřeží, takže vám neutečou ani procházky kolem Atlantského oceánu.

Pokud chcete proniknout do hlubin místních pralesů, možná narazíte i na Pygmeje. Ti většinou pracují na polích Konžanů, a protože to v lesích znají nejlépe, jsou často využívaní i pro tyto zkušenosti. Žádné kmeny žijící v divočině ale nečekejte, Pygmejové už zapomněli i svůj jazyk. I když stále žijí v okolí lesů a můžou mít cejch divochů, žijí již usedlým životem.

Kongo je jednou z nejbezpečnějších zemí (převážně ve městech), a tak se nemusíte bát ani večerních procházek.

kongo

Brazzaville je klidné a velmi bezpečné město. Přes řeku lze vidět i Kinshasa, hlavní město Konga Demokratického

Jak se do Konga dostat

Kongo má dvě velká letiště – v Brazzaville a v Pointe Noire. Z Prahy je zpáteční letenka do jednoho z těchto měst kolem 23 tisíc Kč s přestupem ve Vídni a Addis Abebě. Pokud poletíte z Vídně, seženete letenku již od 19 tisíc.

Nevíte si rady s lovem výhodných letenek? Zkuste Petrův #TravelHacking: Kurz o tom, jak procestovat svět levně nebo zdarma.

Většinou se nevyplatí letět do okolních zemí, protože do všech potřebujete předem víza. Přeletět se ale dá třeba z Nairobi nebo Kigali do Brazzaville, kde let (jedním směrem) vyjde na 4000 Kč.

kongo

I když je v zemi dost možností transportu, někdy je prostě lepší převézt to po svém. Občas uvidíte kozu na střeše auta, jindy stohy matrací na kolečkách

Kdy tam jet a proč v tuhle dobu

Kongo leží na rovníku, teploty se tedy během roku nijak výrazně neliší. Střídá se období deště a sucha. Naše léto (červen–srpen) je zde zima, tedy nejlepší doba na cestování. Teploty nejsou až tak vysoké, hlavně ale je období sucha. Přes den je většinou zataženo a v odpoledních hodinách vysvitne slunce. Teploty bývají kolem 25 °C.

Celkově teploty v Kongu nepřesahují 32 °C. Období dešťů také znamená, že mnoho cest, převážně v národních parcích, je méně přístupných.

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc info

Congo Travel and Tours

Kongo zatím nemá příliš rozvinutý turismus. Je zde jen hrstka cestovních kanceláří, které organizují výlety do národních parků.

Wikivoyage

Wikipedia nabízí poměrně obsáhlého průvodce po Kongu v angličtině, většina informací je jinak dostupných ve francouzštině.

TravelBlog

Tento anglicky psaný blog (spousta článků je právě o Kongu) nabízí detailně popsané turistické atrakce v Brazzaville i okolí.

Lonely Planet

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Alena Machálková

Stopařka a cestovatelka tělem i duší, milovnice cizích kultur, jazyků a exotického jídla. Ve svých 26 už stihla něco přes 60 států na čtyřech kontinentech, a to hlavně díky studiu v zahraničí (Hongkong a Skotsko, Jihoafrická republika, Bolívie). Mimo jiné založila neziskovou organizaci Bookfeeding Project, která se soustředí na stavbu soběstačných knihoven v Africe a Asii.

Nedávno dokončila magisterský program v Kapském Městě a právě stopuje a cestuje po Zemi až do Evropy v rámci svého nového projektu Neočekávaná Expedice (též na Facebooku), kterým se snaží zbořit stereotypy v názorech na Afriku, navázat vztahy s místními lidmi a ukázat světu, že Afrika toho v sobě má mnohem víc než jen malárii, chudobu, lvy a války.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!