Etiopie – kláštery na vrcholcích hor, noční výstup na aktivní sopku a obřady domorodých kmenů

18.09.2018|Kategorie: Afrika, Členská sekce, Země|

Když se řekne Etiopie, málokdo si kromě kávy a hladomoru představí také zemi s neuvěřitelně rozmanitou přírodou, několikatisícové hory s vodopády, solné jezero nebo aktivní sopku, zemi s krásnými a přátelskými lidmi, výborným jídlem, bohatou kulturou a skalními kostely a kláštery ukrytými vysoko v horách. Tak to pojďme změnit!

etiopie

Kostel Bete Giyorgis v Lalibele

Proč jet do Etiopie

Ať už vás láká příroda, památky nebo poznávání odlišných kultur, z Etiopie budete nadšení. Vylezte na nejvyšší horu Etiopie Ras Dashen (4550 m n. m.), pozorujte vodopády řítící se z několikasetmetrových útesů a nebojácné skupiny paviánů. Navštivte skalní kostely a kláštery vysoko v horách a užijte si barevné oslavy některého z mnoha svátků ortodoxních křesťanů.

Změřte své síly při nočním výstupu na aktivní sopku Erta Ale, obdivujte nekonečnou solnou pláň a neuvěřitelné barvy a tvary sulfurových jezírek v oblasti Danakilské prolákliny. Nebo navštivte vesnice domorodých kmenů, kde kromě originálních oděvů, zdobení a šperků můžete vidět i tradiční tance a obřady.

etiopie

Sulfurová jezírka v Danakilské proláklině

Jak se do Etiopie dostat

Jediné mezinárodní letiště v Etiopii je letiště Bole v hlavním městě Addis Ababě. Chcete-li letět z Prahy, nejlevnější zpáteční letenka je s přestupem a stojí kolem 13 000 Kč. Lety od našich sousedů vycházejí cenově i časově podobně. Během roku se ceny příliš nemění.

Přímý let mají Ethiopian Airlines z Vídně a Frankfurtu, let trvá 6–7 hodin a zpáteční letenku koupíte od 18 000 Kč.

Plánujete-li přijet jednou z pozemních cest, nezapomeňte si předem zařídit víza, nejsou k dostání na žádném z hraničních přechodů. Zjistěte si také aktuální bezpečnostní situaci.

Kdy do Etiopie jet

High season je od listopadu do února. Počasí i viditelnost jsou příznivé jak pro výlety do hor a národních parků, tak pro návštěvu Danakilské prolákliny. Mnoho turistů přijíždí v lednu na oslavy svátků Leddet a Timkat, ubytování si raději rezervujte s předstihem.

V low season od června do září sice často prší a některé cesty mohou být hůře průjezdné, ale příroda se krásně zazelená, turistů je málo a u ubytování a tour jednoduše usmlouváte nižší ceny

etiopie

Pohoří Gheralta

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc info

World Travel Guide

Informace o cestování po Etiopii včetně současné bezpečnostní situace.

Lonely Planet

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Ethiopia Land of Origins

Přehledné informace o destinacích a tipy na itineráře a aktivity.

Lucie „Lusy“ Dlauhá

Na cestách jsem už 8 let, ráda se ztrácím, fotím, tvořím a poslední dobou i píšu. Etiopie byla láska na první pohled. Strávila jsem tam měsíc v létě 2017, cestovala jsem sama, lowcost, veřejnou dopravou, spala v levných pensionech nebo u místních a etiopskou kuchyni jsem si zamilovala tak, že jsem přibrala pár kil. Moji cestu můžete sledovat na Facebooku.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!