Indie – země plná protikladů

18.12.2017|Kategorie: Asie, Členská sekce, Země|

Indie, Indická republika či Bharát je pro většinu lidí stále tajemstvím, ne-li strašákem. A je to škoda. Indie sice trochu může být cestovatelským oříškem, ale z pohledu zážitků je – troufám si říct – vrcholem. Možná, že po přečtení tohoto miniprůvodce se do Indie odhodláte a zamilujete se do ní.

Proč do Indie

Pokud se rozhodnete vyjet do Indie, nebudete vycházet z údivu. Prvně jako byste se dostali do pohádkové země či na jinou planetu. A pak je Indie plná protikladů. Na jedné straně je šedivá – to jen na první pohled, vysoká prašnost ji dělá tak šedivou. Na druhé straně je Indie barevná. Pestrobarevná sárí, barevné interiéry chrámů, barevné minichrámy v domovech, barevná výzdoba na ulicích při oslavách náboženských svátků, barevné květiny a ozdoby, které si ženy dávají do vlasů, pestrobarevné jídlo…

Vegetariáni a vegani se mohou přijet inspirovat v kuchařských dovednostech, jiní přijedou za jógou, příznivci holistické medicíny za ayurvedou, někteří pak za náboženskými svátky, které jsou mnohdy velkolepé. Při objevování této země můžete nalézt téměř vše. Hory, pláže, čajové plantáže a spoustu ojedinělých památek. Jakmile propadnete kouzlu Indie, těžko vás přestane bavit.

Indie vás nudit nebude

Jak se tam dostat

Do Indie létá spousta aerolinek od evropských až po asijské. Které z nich jsou nejlepší, nejrychlejší nebo nejlevnější (či nejlépe všechno dohromady), to se s časem velmi mění. Aeroflot byl po léta s přehledem nejlevnější, jeho letenky stály kolem 11 900 Kč, nemá však mezi cestujícími příliš dobrou reputaci. Vítězem v poměru cena / délka letu byla po jistou dobu společnost Austrian Airlines. Let z Vídně trval okolo 9,5 h, což patří k nejrychlejším, ale s kvalitou služeb jsem nikdy nebyla spokojená.

Dle mého názoru jsou nejlepší asijské aerolinky obecně, např. Emirates či Turkish Airlines. Lufthansa jim s přehledem může konkurovat. Lety s nimi trvají 11, ale i 14+ hodin, ceny mohou patřit k těm vyšším, ovšem s trochou štěstí natrefíte na let za 12 500 Kč, což za velmi kvalitní služby není až tak moc. Létá se většinou z Prahy či Vídně s přestupem v Dubaji, Vídni (pokud letíte z Prahy) nebo Frankfurtu, případně v Moskvě – dle aerolinek, které vyberete. Přistává se v naprosté většině v hlavním městě Dillí, nebo v Bombaji.

Kdy tam jet a proč v tuhle dobu

Indie má problém s extrémními teplotami nebo extrémním počasím. Proto je doba nejvhodnější pro její návštěvu dost limitovaná. Cestu do Indie doporučuji buď od září do listopadu, nebo pak od února do března. Od dubna do června Indii sužují extrémně vysoké teploty (v hlavních turistických oblastech až 47 stupňů), které mnohdy nezvládají ani jihoevropané, a v červenci a srpnu pak období velmi vydatných dešťů.

V krátkém mezidobí na přelomu června a července můžete mít na počasí štěstí a do Indie zkusit vyjet. Prosinec a leden moc příjemné nejsou. Teploty sice ujdou (na severu Indie okolo 10 stupňů přes den a 7 stupňů přes noc), ale v Indii se budovy (kromě obchodních domů a drahých hotelů) v naprosté většině nevytápí a při cestování po indicku (rikšami, autorikšami a motorkami) se pocitová teplota dost snižuje.

Pulling rikša v Kolkatě

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu více info?

Lonely Planet

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Prožij Indii

Blog se vším, co jste chtěli, a potřebovali, o Indii vědět.

Lenka Janíková

Vzděláním ekonomka, duší cestovatelka a dobrodruh, hlavně však máma čtyřleté dcery. Od doby, co jsem se poprvé podívala do Indie, tam pravidelně cestuji. Našim lidem se ji snažím přiblížit blogem na stránkách Prožij Indii, Kurzy indického vaření nebo kurzy pro cestovatele do Indie. Občas vyjedu na nějaký food festival, na který dodám ochutnávku indického jídla a spustila jsem eshop Ochutnej Indii s kvalitními indickými surovinami a pochutinami, aby i lidé z mého okolí měli možnost mít Indii na talíři.

Kam dál?

Matouš Lenku vyzpovídal:

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

E-kniha: Travel Jobs
Před 11 hodinami zakoupil(a) Adéla z města:
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 14 hodinami zakoupil(a) Ivana z města: Liberec
 
Tištěná kniha + roční VIP členství
Před 15 hodinami zakoupil(a) Romana z města: Řečany nad Labem
 
Travel Bible a Travel Jobs + roční VIP členství + 2 další položky
Před 15 hodinami zakoupil(a) JIŘÍ z města: BEROUN
 
E-kniha: Procestuj svět jako učitel angličtiny (ePub, Mobi, PDF)
Před 20 hodinami zakoupil(a) Aneta z města:
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 22 hodinami zakoupil(a) Michaela z města:
 
Travel Bible a Travel Jobs + roční VIP členství + 2 další položky
Před 1 dnem zakoupil(a) Martin z města: Plzeň
 
Obnovené roční VIP členství
Před 1 dnem zakoupil(a) Štefan z města: Praha
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 2 dny zakoupil(a) Eliška z města:
 
Obnovené roční VIP členství
Před 3 dny zakoupil(a) Monika z města: Moravská Třebová
 
e-kniha: Najdi svůj ONLINE GRÁL (ePub, Mobi, PDF)
Před 3 dny zakoupil(a) Markéta z města:
 
Pánské cestovatelské tričko + 1 další položka
Před 3 dny zakoupil(a) Tereza z města: Tupadly
 
Pánské merino tričko Icebreaker
Před 3 dny zakoupil(a) Lukáš z města: Ostrava
 
Online kurz: Digitální nomádství & Práce na dálku
Před 3 dny zakoupil(a) Dan z města:
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 3 dny zakoupil(a) Dagmar z města: Praha 5
 
Pánské cestovatelské tričko
Před 3 dny zakoupil(a) Vlasta z města: Milevsko
 
Obnovené roční VIP členství
Před 3 dny zakoupil(a) Ondřej z města: Škvorec
 
VIP členství na 6 měsíců
Před 4 dny zakoupil(a) Tomáš z města: Plzeň
 
Obnovené roční VIP členství
Před 4 dny zakoupil(a) Petr z města: Přerov
 
Travel Bible a Travel Jobs + roční VIP členství + 2 další položky
Před 4 dny zakoupil(a) Hana z města: Prostějov
 
0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!