Uganda – zelená perla Afriky s gorilami

10.12.2018|Kategorie: Afrika, Členská sekce, Země|

Uganda je navštěvovaná především proto, že jako jedna z mála zemí Afriky může nabídnout osobní zkušenost s gorilami. Tato země v srdci Afriky má kromě goril taky nádherné hory – najdete zde nejvyšší pohoří Afriky, výtečnou kávu, lvy na stromech a hluboká jezera. Málokdo také ví, že známá řeka Nil pramení právě zde.

Proč jet do Ugandy

Uganda se dělí na mnoho regionů. Jsou odlišné klimatickými podmínkami i kulturou a jídlem. Můžete zde strávit několik dní nejen se všemi vyhledávanými gorilami, ale i pobytem v okolí krásných jezer či výšlapem na hory, ty jsou zde opravdu vysoké.

Tradiční africké safari si můžete okořenit hledáním lvů na stromech. Uganda jako jedna z mála může nabídnout právě lvy, kteří většinu času tráví v korunách stromů. Je také známá vysokým počtem druhů piv a poměrně rozmanitou kuchyní – velmi odlišnou od zbytku východní Afriky. Zažijete zde i jeden z nejlepších raftingů na světě, takže se toho najde spousta i pro dobrodruhy.

uganda

Uganda má spoustu jezer, procházky po okolních kopcích vás tak nikdy nebudou nudit

Jak se do Ugandy dostat

Uganda má jedno mezinárodní letiště v Kampale. Kigali ve Rwandě nabízí taky dobré letové spojení – a pokud sem jedete právě kvůli gorilám, bude Kigali dokonce blíž.

Někdy je výhodné letět do Keni a přejet autobusem do Ugandy, to je ale časově náročné. Díky východoafrickým vízům není cestování mezi státy Keňa, Uganda a Rwanda žádný problém. Zpáteční letenka z Prahy do Kampaly vyjde na 22 tisíc Kč. Do Keni letenku často najdete i akční za 15–17 tisíc.

Nevíte si rady s lovem výhodných letenek? Zkuste Petrův #TravelHacking: Kurz o tom, jak procestovat svět levně nebo zdarma.

Kdy tam jet a proč v tuhle dobu

Uganda má až tři období dešťů (záleží na oblasti). Počasí se také liší v některých regionech. Kampala a sever země je všeobecně teplejší než západní část v okolí Kabale – tedy okolí goril, kde jsou i nejvyšší hory. Nejlepší je přijet v lednu a únoru, anebo od června do září. Jsou to nejsušší měsíce a cestování je všeobecně rychlejší a pohodlnější. Teploty jsou průměrně okolo 26 °C přes den a v noci padají k zhruba 16 °C. Západní část je ale celkově chladnější. Cestovat můžete i v období dešťů, jen to trvá déle.

uganda

Obchody se suvenýry najdete převážně v Kampale. African village nabízí spoustu barevných, ručně dělaných suvenýrů

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu víc info

Milosh

I když ne všechno je aktuální a ne se vším souhlasím, jde o dobrý výčet míst, která v Ugandě můžete navštívit, s detailním popisem v češtině.

Diary of a Muzungu

Blog od holčiny, která přijela do Ugandy dobrovolničit a už zde zůstala. Popisuje život v Ugandě, ale také místa, které se dají navštívit, a to vše z pohledu bělocha.

Uganda Travel Blog

Blog věnovaný turistickým destinacím a „Uganda Gorilla trekking“.

Lonely Planet

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Alena Machálková

Stopařka a cestovatelka tělem i duší, milovnice cizích kultur, jazyků a exotického jídla. Ve svých 26 už stihla něco přes 60 států na čtyřech kontinentech, a to hlavně díky studiu v zahraničí (Hongkong a Skotsko, Jihoafrická republika, Bolívie). Mimo jiné založila neziskovou organizaci BookFeeding Project, která se soustředí na stavbu soběstačných knihoven v Africe a Asii.

Nedávno dokončila magisterský program v Kapském Městě a právě stopuje a cestuje po Zemi až do Evropy v rámci svého nového projektu Neočekávaná Expedice (též na Facebooku), kterým se snaží zbořit stereotypy v názorech na Afriku, navázat vztahy s místními lidmi a ukázat světu, že Afrika toho má v sobě mnohem víc než jen malárii, chudobu, lvy a války.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!