Kanada – nádherná příroda jako z pohlednic

31.10.2017|Kategorie: Amerika, Členská sekce, Země|

Kanada je snem mnoha dobrodruhů. Její překrásné scenerie, zasněžené vrcholky hor a nekončící divočina nabízí nespočet možností, jak ukonejšit i tu nejdobrodružnější duši. Na druhou stranu kanadská města patří každoročně mezi ta nejlepší místa pro život. Tak či tak, na prozkoumání všech krásných zákoutí této země by vám pravděpodobně pouze jeden život nestačil.

Proč letět do Kanady

Kanadská příroda je jednoduše unikátní. Některá jezera mají tak neuvěřitelně modrou barvu, že si budete říkat, jestli nestojíte před obrovským plakátem z časopisu. Viděla jsem už opravdu hodně, ale spatřit na vlastní oči například takové Peyto Lake v Albertě mě pravděpodobně poznamenalo na celý život.

Zimní období je v této zemi přímo rájem pro milovníky zimních sportů. Jít se po práci projet na čerstvém prašanu je zde na denním pořádku (a prvotřídní podmínky ke zdolávání svahů jsou samozřejmostí). Kanadská kultura je navíc velice otevřená a Kanaďané jsou známí jako jeden z nejzdvořilejších národů na světě.

Kanadská příroda je jednoduše nádherná

Jak se tam dostat

Vzhledem k Atlantickému oceánu, který odděluje Severní Ameriku od Evropy, se do Kanady nedá dostat (pohodlně a rychle) jinak než letecky. Z Prahy vás bude ve většině případů čekat minimálně jeden přestup. Aerolinka záleží na zvoleném městě a cena se liší dle toho, zda míříte na východní či západní pobřeží, anebo do malého městečka na severu. Třeba Vancouver je dostupný se společností Condor přes Frankfurt.

Ceny za jednosměrnou letenku bývají od 9 do 13 tisíc (s ohledem na sezonu). Časté jsou také lety s KLM přes Amsterodam, vyplatí se ale pouze zpáteční letenka (jednosměrné se totiž pohybují v nesmyslných částkách kolem 30 tisíc). Východní pobřeží se dá navštívit s Icelandair, Air France, British Airways či například Swiss. Jednosměrná letenka stojí pod 10 tisíc Kč. Přes léto a v období Vánoc počítejte s vyšší cenou.

Letenkou za super cenu to jenom začíná. Na kurzu #TravelHackingu se naučíte, jak procestovat svět levně nebo zdarma.

Vancouver obklopený zasněženými horami

Kdy tam jet a proč v tuhle dobu

Hodně záleží, za jakým účelem se chystáte Kanadu navštívit. Pokud chcete okusit místní sníh, lyžovat se dá téměř až do konce jara (květen). Jestliže se chystáte na pěší turistiku a objevování místních jezer, dávejte pozor. Sníh a led totiž často roztává až v průběhu června. I když zamrzlá jezera mají rozhodně svou krásu, tu pověstně modrou barvu byste hledali pouze těžko.

Mnoho stezek a cest je na jaře ještě zavřených nebo těžce dostupných (přetrvává pokrývka sněhu). V zimě je na východě a severu země teplota běžně kolem –20 °C, na západě se zas setkáte se zhruba sedmi měsíci nekončícího deště (od října do dubna).

Spoustu lidí to možná překvapí, ale například ve Vancouveru málokdy (i přes zimu) klesne teplota pod bod mrazu. Naopak deštník se stane vaší každodenní výbavou.

Zasněžené vrcholky hor jsou naprostým lákadlem pro milovníky zimních sportů

Víza a podmínky vstupu

OBSAH POUZE PRO VIP ČLENY TRAVEL BIBLE

Přihlásit

Nemáš přístup?

vipcardDo VIP členské sekce je vstup pouze pro ty, co si koupili boží Travel Bibli v tištěné nebo elektronické podobě zde na webu.

Máš knihu z knihkupectví? Vstup do členské sekce si můžeš dokoupit.

Pokud ti členství vypršelo, můžeš ho za 270 Kč na další rok obnovit ve svém účtu.

Většina článku je přístupná pouze členům Travel Bible. Co se o zemi dozví?

  • Jak je to s podmínkami vstupu
  • Kolik potřebují peněz a jaké jsou ceny
  • Jak funguje lokální doprava
  • Jaké je jídlo
  • Je země bezpečná?
  • Jaké se k zemi vážou svátky a tradice
  • Kam se určitě podívat

Stáhni si zdarma ukázku Travel Bible

Jediné knihy, kterou na cestách nedáš z ruky.

Kde najdu více info?

Jak do Kanady

České stránky, které popisují zkušenosti a rady, jak se do Kanady dostat, kam se vydat a jak postupovat v různých situacích.

Government of Canada

Oficiální stránky kanadské vlády, týkající se veškerých aktivit a informací potřebných k imigraci, vízům a podobně.

Leoš Šimánek

Cestovatel, který již za totality vyrazil se svou ženou a dvěma malými dětmi na rok do srubu uprostřed kanadské divočiny. Procestoval velkou část světa. Ze svých cest vydává knihy a rozhodně stojí za to navštívit panoramatickou diashow, jakých už je poskrovnu.

Lonely Planet

Někdo rád průvodce na starém dobrém papíru. V členské sekci najdete slevu.

Veronika Tomečková

Posledních pár let se intenzivně věnuji objevování nádherných míst naší planety a různých zemí. Moc ráda o tom občas napíšu nebo vše zdokumentuji fotkami. Po Austrálii a Švédsku si momentálně užívám krás kanadského Vancouveru. Můžete mě sledovat na Instagramu jako Whate17ver.

Připraveni vyrazit? Máme pro vás pár tipů a vychytávek, které se budou hodit.

Najděte nejlevnější letenky

To nejdůležitější se dočtete v Travel Bibli. Knize o tom, jak cestovat levně, chytře a dlouho. Letenkám jsme věnovali jednu z nejdelších kapitol. Dozvíte se nejen základní pravidla k hledání nejlepších cen, ale i spoustu triků, jak získat co nejvíc za co nejméně peněz. Nechcete číst celou knihu? Několik základních tipů se dočete na blogu:

Co když nechcete letět?

Po Evropě se snadno dá jezdit i vlakem či autobusy. Hlavně u vlaků mohou ceny na první pohled vypadat dost astronomicky, stačí ale vědět, jak na to, a mnohdy cenu za jízdenku srazíte na méně než polovinu.

Jak najít bydlení?

My nejčastěji využíváme Airbnb a Booking.com. První na pronájem běžných bytů a domů, či jen pokojů ve sdíleném bydlení s hostitelem. Booking je fajn na různé penziony a samozřejmě hotely. Na Airbnb využijte 725 Kč slevu na první bydlení. Stačí se registrovat přes odkaz bit.ly/bibleairbnb. Zároveň pro vás máme 11 tipů, jak vybrat nejlepší bydlení přes Airbnb.

Vybíráte vybavení?

V první řadě se podívejte, jestli využijete některou ze slev, které jsme pro vás připravili ve VIP členské sekci Travel Bible. Jestli chcete ušetřit čas výběrem toho nejlepšího, mrkněte do naší sekce Doporučené vybavení na cesty, kde pravidelně aktualizujeme to nejlepší z nabídky. Stačí zvolit, jestli jedete na dlouhou nomádskou cestu, na pár dní do města, kempovat do přírody či na pořádný trek do hor. Outdoor vybavení doporučujeme nakupovat v obchodě Hanibal.cz. Sami od nich rádi (a k plné spokojenosti objednáváme), ale hlavně si necháme poradit. Všichni totiž cestováním, outdoorem a sportem žijí.  Hodit se vám může i několik článků s vychytávkami na Travel Bibli:

Potřebujete si na cesty nejdřív našetřit?

Cestování dnes už rozhodně není drahé. Většinou se stačí v pár věcech uskromnit – a můžete mít na cestu našetřeno celkem brzy. Máme pro vás pár tipů:

Jedete na hodně dlouho?

Poradíme, jak vybrat nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění. V knize Travel Jobs se pak dočtete, jak si na cestách průběžně vydělávat.

Vybavte se na cestu – nejprodávanější produkty na Travel Bibli

Napsat komentář

0

Nech si posílat novinky na email a žádný článek ti už  neuteče!